10 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci w Toruniu i Okolicach 2023

Miasto Toruń

Toruń oraz jego okolice obfitują w atrakcje dla dzieci i młodzieży. W samym mieście znajdziemy wiele obiektów, które zapewnią doskonałą rodzinną rozrywkę. Przedstawiamy 10 najlepszych atrakcji w Toruniu i okolicach dla dzieci i młodzieży.

Zobacz też -> Co warto zwiedzać z dziećmi w Toruniu

Mini Zoo – Zwierzaki Nad Potokiem

alpaka przy ognisku

Interaktywne Zoo „Zwierzaki Nad Potokiem” znajduje się w Żukczynie blisko Sopotu. To miejsce, w którym dzieci mają okazję poznać, dotknąć, nakarmić i pogłaskać wiele gatunków oswojonych zwierzaków. Mini zoo otwarte jest od czwartku do niedzieli od 10 do 17.

Warto tutaj przyjechać całą rodziną. Obiekt oferuje również możliwość organizacji imprez plenerowych i okolicznościowych: zabaw, festynów, biesiad, czy organizacji urodzin, ognisk. Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku dla całych rodzin. Wiele mieszkańców Mini Zoo urodziło się i wychowało wśród ludzi. Lubią kontakt z dziećmi, uwielbiają się przytulać i być głaskane. W soboty i niedziele rozpalane jest ognisko dla wszystkich gości. Na miejsce można przywieźć własny prowiant lub zakupić kawę i kiełbaski z pieczywem w Food Trucku.

karmienie emu

Mini Zoo jest świetną atrakcją dla dzieci. Są tutaj: kucyki, emu, egzotyczne ptaki, daniele, kozy, świnki, owieczki, pawie i wiele innych. Emu – Nandi i Tośka skradną Wasze serce. Większość zwierząt jest oswojona. Można podejść, karmić. Zaletą tego obiektu jest parking pośrodku mini zoo, dzięki czemu mamy stały dostęp do rzeczy z samochodu. Na wyspie pośrodku stawu znajduje się altana gdzie w razie czego można schować się przed deszczem.

kucyki

Specjalne atrakcje:

  • Interakcja z różnorodnymi zwierzętami takimi jak alpaki, kucyki, majestatyczne strusie, urocze krówki, daniele, emu, lamy oraz inne stworzenia.
  • Możliwość doświadczenia jazdy na kucyku w soboty i niedziele w godzinach od 11 do 15.
  • Obserwacja egzotycznych gatunków ptaków, w tym kolorowych papug i eleganckich pawich.
  • Możliwość wzięcia na ręce króliczka lub świnki morskiej po prostu prosząc o to personel.
  • Zachwycanie się codziennym życiem zwierząt takich jak nutrie, świnki wietnamskie, kangurki i chińskie mundżaki.
  • Dostęp do klasycznego ciągnika, na którym najmłodsi mogą usiąść.
  • Zabawki dla dzieci do użytku, w tym koparki, samochodziki i mini ciągniki.
  • Przestronny, otwarty teren, który umożliwia organizację pikników.
  • Leżaczki dostępne do wypoczynku.

mała koza

Jeśli chodzi o alpaki, to są one bardzo spokojne. Na życzenie można dostać za darmo kubeczek do karmienia zwierząt. Można alpaki nakarmić przysmakiem z ręki. Fajnie jest alpaki przytulać i robić sobie z nimi zdjęcia. Dojazd autobusami z Gdańska, Pruszcza Gdańskiego, Starogardu Gdańskiego: 400, 401, 443, 445, 447, 884, 850. Do najbliższego przystanku autobusowego 4 minuty pieszo. Adres: Nad Potokiem 5, Żukczyn. Dojazd: Kliknij Tutaj – Mapy Google

1. Dom Legend Toruńskich

Dom Legend Toruńskich to miejsce, w którym możemy poznać regionalne wierzenia i opowieści. Największą atrakcją tego miejsca jest interaktywny spektakl, w którym biorą udział zwiedzający – stają się oni bohaterami legend, które opowiadają o czasach średniowiecza. Znajdziemy tutaj także różne instalacje, które tematyką nawiązują do lokalnych opowieści. Ceny biletów wahają się od 10 do 14 złotych w zależności od wieku uczestników.

2. Żywe Muzeum Piernika

Toruń słynie ze swoich wypieków – w szczególności pierników. W Żywym Muzeum Piernika możemy przenieść się w czasie i podziwiać wyrób pierników już od czasów średniowiecznych. Dodatkową gratką (nie tylko dla najmłodszych!) jest własnoręczne wyrabianie ciasta oraz wypiekanie tradycyjnych słodyczy przy użyciu słynnych toruńskich form.

3. Jura Park w Solcu Kujawskim

W niedalekiej odległości od Torunia kryje się kolejna atrakcja, która zachwyca turystów w każdym wieku. Jura Park w Solcu Kujawskim przeniesie nas w świat wymarłych miliony lat temu gatunków zwierząt: ogromnych owadów oraz dinozaurów. Na terenie kompleksu znajdują się ścieżki dydaktyczne poświęcone nie tylko pradawnej faunie i florze, ale również Muzeum Ziemi czy dodatkowe atrakcje w postaci parku rozrywki, restauracji i lodziarni. Na szczególną uwagę zasługuje kino 5D, które przeniesie nas do świata, który widzimy na wielkim ekranie. Ceny biletów jednorazowych to 26zł (bilet ulgowy) oraz 34zł (bilet normalny). Dodatkowo Jura Park umożliwia zakup biletów rodzinnych w różnych opcjach oraz karnety sezonowe.

4. Mini Aquapark w Toruniu

W chłodniejsze dni możemy udać się do Mini Aquaparku w Toruniu, który pozwala na wielogodzinny relaks. Znajduje się tutaj zarówno basen sportowy, jak i pływalnia rekreacyjna, w której znajdziemy bicze wodne, gejzery i rwącą rzekę. Największą atrakcją Aquaparku jest zjeżdżalnia wodna, która mierzy 60 metrów. Starsi użytkownicy Aquaparku mogą skorzystać z sauny suchej lub parowej.

5. Agroturystyka w Gostkowie

Zagroda Agroturystyczna w Gostkowie to miejsce, które przeniesie nas w sielski świat polskiej wsi. Leży zaledwie 12 kilometrów od Torunia, przez co jest częstym punktem wycieczek z tego miasta. W Zagrodzie możemy uczestniczyć w lekcjach jazdy konnej lub zdecydować się na przejazd bryczką bądź kulig (w miesiącach zimowych). Dodatkowo organizowane są tematyczne warsztaty dla najmłodszych, na których dzieci i młodzież ma okazję poznać tajemnice z życia zwierząt.

6. Młyn Wiedzy w Toruniu

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy to jedno z miejsc, które trzeba zobaczyć. Znajdują się tutaj zarówno stałe wystawy, jak i czasowe ekspozycje, które cyklicznie się zmieniają. Wystawy, które możemy podziwiać stale, dotyczą przede wszystkim funkcjonowania praw fizyki, techniki oraz nauki. Wszelkie ekspozycje mają za zadanie pogłębianie wiedzy młodych gości poprzez kreatywne przedstawianie poszczególnych zagadnień. Ceny biletów to 13zł (dla dzieci i młodzieży) oraz 18zł (dla osób dorosłych). Dodatkowo Centrum Nowoczesności umożliwia zakup biletów rodzinnych. Młyn Wiedzy otwarty jest od wtorku do piątku (9:00-15:00) oraz w soboty i niedziele (11:00-17:00).

7. Centrum Sportu Oleander

Centrum Sportu Oleander w Wielkiej Nieszawce to kolejny obiekt sportowy, do którego warto pojechać będąc na rodzinnych wakacjach w Toruniu. Na szczególną uwagę zasługuje mieszczący się w obiekcie aquapark, gdzie znajdziemy m. in. basen rekreacyjny z gejzerami, wodnymi masażami i rwącą rzeką, zjeżdżalnię wodną oraz strefę malucha z wodnymi zabawkami. Na terenie obiektu znajduje się także strzelnica, kręgielnia oraz centrum fitness. Po intensywnym dniu możemy udać się do strefy gastronomicznej na smaczny obiad, który zregeneruje nasze siły.

8. Park Miniatur Zamków Krzyżackich

Park Miniatur Zamków Krzyżackich znajduje się w Chełmnie i obejmuje kolekcję trzydziestu miniatur zamków w skali 1:30. Wiele z oryginalnych budowli zostało zburzonych wiele lat temu, przez co to jedyna okazja do zobaczenia ich podobizn w niewielkiej skali. Park Miniatur otwarty jest od 1 kwietnia do 31 października w godzinach 10:00-19:00 (poniedziałek – sobota) oraz 11:00-19:00 (niedziela).

9. Plenerowe Centrum Rozrywki Magiczna Tęcza

Centrum Rozrywki Magiczna Tęcza umiejscowione jest w Papowie Toruńskim – miejscowości w pobliżu Torunia. Jest to plenerowy, ogromny plac zabaw, na którym znajdziemy zarówno tradycyjne zabawki, jak i dmuchane konstrukcje czy płytki basen ze specjalnymi, pływającymi gokartami. W Centrum Rozrywki umiejscowione jest również mini zoo, strefa gier oraz część gastronomiczna. Na młodszych i starszych gości czekają trampoliny, zjazd linowy i strefy wypoczynkowe. Ceny biletów wstępu wahają się od 15 do 25 złotych.

10. Park Linowy Barbarka

Park Linowy Barbarka w Toruniu to kompleks stworzony z lin, przeszkód i torów, których pokonanie sprawi przyjemność całej rodzinie. Znajdują się tutaj zarówno trasy dla najmłodszych, jak i trudniejsze trasy dla starszych użytkowników. Należy pamiętać, że wejście na najprostszą (niebieską) trasę możliwy jest dla osób powyżej 120cm wzrostu.

Toruń i okolice to miejsce, które obfituje w wiele oryginalnych rozrywek. Dzięki temu możemy spędzić nawet długi urlop w otoczeniu atrakcji – zarówno tych regionalnych, jak i bardziej komercyjnych, które dostarczą nam adrenalinę i wspaniałą zabawę.

Czytaj dalej: Najlepsze atrakcje dla dzieci w Toruniu

4.4/5 - (liczba ocen: 43)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *