Podróże

Od Andory po Włochy, czyli gdzie na narty w Europie

Mężczyzna i kobieta zjeżdżający na nartach o zmierzchu, ośnieżona góra w tle

Zorganizowane wyjazdy narciarskie są niezwykle atrakcyjną opcję dla miłośników zimowych sportów. Wśród popularnych kierunków, które przyciągają entuzjastów narciarstwa, znajdują się m,in. majestatyczne szczyty Szwajcarii oraz słoneczne stoki we Włoszech. Warto pamiętać też o urokliwym regionie Andory, maleńkim pirenejskim państwie, które z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów.

Wszystkie te trzy kraje znajdują się w narciarskiej ofercie Rainbow (https://r.pl/narty). Do Andory i Włoch organizujemy wyjazdy lotnicze (w przypadku Andory przelot jest do hiszpańskiej Barcelony), ponadto do Włoch oraz do Szwajcarii można się wybrać na imprezę z opcją dojazdu własnym środkiem transportu.

Zobacz jakie atrakcje czekają na Ciebie w tych trzech krajach:

 

Narty w Andorze

Głównym kurortem narciarskim tego kraju jest Grandvalira. Ośrodek, który zaczyna się na wysokości 1710 m n.p.m., powstał w 2003 r. z połączenia dwóch stacji narciarskich: Pas de la Casa-Grau Roig oraz Soldeu El Tarter. To największy kompleks narciarski w Pirenejach, który posiada 128 tras zjazdowych o łącznej długości 210 km. Oferta ta dostępna jest od 2003 roku, kiedy to połączono stacje narciarskie Pas de la Casa-Grau Roig oraz Soldeu El Tarter.

Drugim ośrodkiem narciarskim jest Vallnord, który podzielony jest na dwa sektory: Arcalis-Ordino oraz Pal-Arinsal. Vallnord Pal-Arinsal ma łącznie 63 km tras narciarskich, dostępnych jest tu 31 wyciągów: 1 kolejka linowa, 2 kolejki gondolowe, 12 wyciągów krzesełkowych, 9 wyciągów narciarskich, 5 przenośników taśmowych i 2 wyciągi linowe.

W Vallnord Arcalis-Ordino jest łącznie 30 km tras narciarskich o różny stopniu trudności. Największa część tego ośrodka się w dolinie Ordino i jest to najbardziej alpejski obszar ośrodka narciarskiego. Warto dodać, że Vallnord Arcalis-Ordino to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Tutejszy Family Park oferuje trzy parki tematyczne dla dzieci: Agustina, Max i Leo Teddy Bear. Oprócz tego istnieje możliwość treningu szybkościowego, toru jazdy na skuterach śnieżnych oraz wycieczek ratrakowych lub w rakietach śnieżnych.

W naszej ofercie w Andorze mamy do dyspozycji sześć hoteli. Evenia Oros (3*) i Montecarlo (3*) znajdują się w miejscowości Encamp – czwartej co do wielkości miejscowości Andory na wysokości 1300 m n.p.m. hotele: Delfos Hotel (3*) i Andorra Fenix Hotel (4*) znajdują się w sercu Escaldes – rozrywkowej części Andory, kilkadziesiąt metrów od głównej ulicy handlowej miasta. Hotel Marco Polo Andoaro (3*) położony w centrum górskiej miejscowości La Massana, natomiast hotel Font d’Argent (4*) położony jest na wysokości ok. 1500 m n.p.m., w bezpośredniej bliskości (ok.75 m) stoków największego ośrodka narciarskiego.

Narty w Szwajcarii

W tym kraju mamy do zaproponowania 2 regiony narciarskie:

Mürren-Schilthorn to najwyżej położona arena sportów zimowych w Alpach Berneńskich, znajdująca się na wysokości od 1650 do 3000 metrów, z doskonałymi warunkami śniegowymi gwarantowanymi aż do wiosny. Znajduje się tutaj 51 kilometrów tras narciarskich, 14 wyciągów i zapierające dech w piersiach widoki zapewniają wszystko, o czym marzy miłośnik sportów zimowych! Jako bazę noclegową proponujemy tutaj Hotel Blumental (3*), położony w samym sercu górskiej wioski Murren, oferującej zapierające dech w piersiach widoki na północne ściany Alp Berneńskich.

Drugą z propozycji jest Pilatus, rozległy masyw górski w Alpach Urneńskich (część Alp Zachodnich), leżący na granicy kantonów Obwalden, Lucerna i Nidwalden. Ośrodek jest stosunkowo niewielki, ale ze szczytu rozciąga się majestatyczny widok na Jezioro Czterech Kantonów oraz pobliską Lucernę, co czyni go jednym z bardziej prestiżowych miejsc narciarskich w całej Szwajcarii. Do dyspozycji mamy tu dwa hotele Pilatus-Kulm (4*) oraz Bellevue (3*).

Narty we Włoszech

Nasza oferta narciarskich wyjazdów do Włoch jest najbogatsza. Obejmuje ona ośrodki w trzech głównych regionach słynących z narciarskich kurortów –  Lombardii, Trydencie (Górna Adyga, jak mówią Włosi czy też Tyrol Południowy, jak z kolei ten region nazywają Austriacy) oraz Veneto. Miłośnikom białego szaleństwa nie trzeba specjalnie reklamować takich miejsc jak Bormio, Livigno, czy Falcade w Dolomitach, albo słynnych kurortów Val di Fassa, Val di Sole czy Val di Fiemme! Wszystko one należą do jednych z najczęściej odwiedzanych ośrodków narciarskich w całych Alpach! Warto podkreślić, że we wszystkich regionach Włoch mamy w swojej ofercie ok. 30 hoteli o różnym standardzie (głównie 3* ale też i 4*). Szczegóły dotyczące poszczególnych kurortów i znajdujących się w nich hoteli znajdziesz na stronie Rainbow.

Artykuł sponsorowany