Co musisz wiedzieć przed wylotem do Nowego Jorku

Nowy Jork

Więc odwiedzasz Nowy Jork? Jesteś zdenerwowany kiedy pomyślisz o swoim pierwszym pobycie w Big Apple? Cóż, dobrze, że natknąłeś się na ten artykuł, ponieważ dzisiaj zamierzam powiedzieć ci najważniejsze wskazówki dotyczące podróży, które musisz znać przed odwiedzeniem Nowego Jorku!

NYC jest najlepiej zwiedzać przez transport publiczny

Jeśli nie wiedziałeś, teraz wiesz, że najlepszym sposobem, aby poruszać się po NYC jest przez dobrego starego modnego transportu publicznego! Ruch w NYC jest szalony. Możesz utknąć na tej samej sygnalizacji świetlnej przez ponad 10 minut i jazdy przez Times Square … zabij mnie!

Możesz wziąć autobusy też, jednak zawsze znalazłem metro, aby być znacznie lepiej. Jeśli zmierzasz do Staten Island w pośpiechu, jest autobus ekspresowy lub możesz wziąć prom Staten Island za darmo, który polecam zrobić niezależnie, jeśli chcesz zobaczyć ładny widok na Manhattan i Statuę Wolności.

Jednakże, jeśli nie chcesz skakać na metro, możesz oczywiście grad taksówki, tak jak widzisz w filmach. Stań na ulicy lub przy niej z ręką w górze, gdy zobaczysz nadjeżdżającą taksówkę. Albo możesz użyć Uber/Lyft. Znalazłem Uber/Lyft jest bardziej przystępne. Nigdy nie miałem problemu z taksówkami działającymi na licznik, ale nigdy nie boli, aby sprawdzić.

Nie wynajmuj samochodu

To prowadzi mnie do numeru 2 moich wskazówek dotyczących podróży po NYC, NIE wynajmuj samochodu w Nowym Jorku! Jak już wspomniałem, ruch w NYC jest straszny, nie ma gdzie zaparkować, a jeśli znajdziesz garaż, to jest super drogi! Ponadto, kierowcy w mieście są szaleni!

Dodatkowo, ponieważ ruch w NYC jest tak zły, zwykle można dostać się do miejsca docelowego szybciej, idąc lub biorąc metro.

Oprócz aplikacji Google Maps, możesz również użyć Citymapper dla metra, które uważam za bardziej pomocne.

Zobacz Times Square, ale nie jedz na Times Square

Jako pierwsi odwiedzający Big Apple, Times Square jest obowiązkowym punktem zwiedzania, ale nie, powtarzam NIE jedz na Times Square! To jest zbyt drogie dla podrzędnego jedzenia! Pomyśl o restauracjach w swoim rodzinnym mieście. Największe atrakcje turystyczne mają tendencję do posiadania meh jedzenia. Jeśli masz czas, Times Square powinien być postrzegany w ciągu dnia, a następnie ponownie w nocy, aby uzyskać prawdziwe uczucie dla niego. Na szczęście jest za darmo!

Nie jedz w restauracjach sieciowych

To prowadzi mnie do mojego następnego punktu, unikaj jedzenia w restauracji sieciowej (chyba że jest to Eataly lub słynna 5-gwiazdkowa restauracja)! NYC jest znany jako kulinarny klejnot z tonami niesamowitych miejsc do jedzenia, które nie są Red Lobster, Fridays, Olive Garden lub Planet Hollywood.

W Nowym Jorku można dosłownie znaleźć kuchnie z całego świata.

Również jeśli planujesz jeść w ładnej restauracji, pamiętaj, aby zrobić rezerwację!

Niektóre najlepsze restauracje do jedzenia w NYC obejmują:

Peter Lugers: AMAZING i Famous Steak House w Williamsburgu (Tylko przyjmują gotówkę).
Carbone (włoska)
Old Homestead Steakhouse w Meatpacking
Del Frisco’s Double Eagle Steakhouse – przyjemne podczas świąt
Tutto il Giorno: włoski w Meatpacking District
Pietro Nolita: włoskie i Instagrammable
Katz’s Delicatessen: Klasyczne żydowskie delikatesy
Chelsea Market
Stone Street – przyjemna w letnie dni
Catch NYC
China Town

Pizza, bajgle i kanapki z jajkiem

Teraz, kiedy jestem niesamowicie głodna, powinniście wiedzieć, że Pizza, Bajgle i Egg Sandwiches są dla nas, nowojorczyków, jak religia! Jako osoba, która po raz pierwszy przyjechała do Nowego Jorku, ważne jest, abyś nie opuszczał NYC bez posiadania tych niezbędnych rzeczy!

New York Style Pizza jest zazwyczaj sprzedawana na plasterki i jest tak wiele różnych plasterków do wyboru! OH, i jeśli nie chcesz, aby ludzie gapili się na ciebie jak na kosmitę, nie, powtarzam, NIE, jedz pizzę widelcem i nożem! Just sayin.

Pizza ma być złożona na środku, jeśli jest to trójkątny kawałek. Jeśli jest kwadratowa, trzymaj ją w rękach!

Ponadto, w Nowym Jorku nazywamy plasterek sera zwykłym lub regularnym (ale zrozumieją, jeśli powiesz ser). Możesz więc podejść i powiedzieć: „czy mogę dostać dwa zwykłe”.

Jeśli chodzi o bajgle, nie znajdziesz nic lepszego niż w Nowym Jorku! Ciesz się dużym gigantycznym puszystym bajglem z mnóstwem różnych kremowych serków do smarowania lub zrób sobie kanapkę z jajkiem! Sekretem nowojorskich bajgli jest tak naprawdę nasza miękka woda.

Najbardziej popularna kanapka z jajkiem to bekon, jajko i ser (BEC), jednak dla moich wegetarian, zwykle dostaję białko, szpinak i ser mozzarella. Moim ulubionym miejscem na bajgle w NYC jest Brooklyn Bagels w Chelsea.

Napiwki są ważne

Wiem, że to może być denerwujące, ale niestety właściciele firm odmawiają płacenia pracownikom restauracji normalnej pensji, dlatego muszą oni żyć z napiwków. Napiwek to zazwyczaj 15-20% rachunku. Jeśli napiwek został już wliczony, będzie to napisane na paragonie! Zazwyczaj personel kelnerski preferuje napiwki w gotówce, jednak nadal można dawać napiwki za pomocą karty kredytowej.

Nowojorczycy nie są naprawdę niegrzeczni.

Wysłuchaj mnie! Z jakiegoś powodu Nowy Jork ma ten obraz bycia pełnym niegrzecznych ludzi, ale to naprawdę nie jest przypadek! Jeśli miałeś poprosić o pomoc od „stabilnego” wyglądającego człowieka na ulicach, większość ludzi będzie bardziej niż szczęśliwa, aby ci pomóc! Ogólnie rzecz biorąc, nowojorczycy są po prostu znani z tego, że się spieszą, lubią rzeczy w szybkim tempie, są potencjalnie przepracowani lub zestresowani. Życie w mieście! Również z tak wieloma ludźmi stłoczonymi w mieście, łatwiej jest po prostu nie nawiązywać kontaktu wzrokowego z ludźmi.

Chodniki mają swoje własne zasady ruchu drogowego

Więc jak już wspomniałem, nowojorczycy mają tendencję do bycia w pośpiechu, a miasto jest zatłoczone, dlatego chodniki muszą działać optymalnie! Po pierwsze, nigdy, nigdy, nigdy po prostu przestań chodzić, jeśli jesteś na ruchliwym chodniku! Byłbyś w zasadzie jak samochód, blokując cały ruch bez powodu. Jeśli musisz się zatrzymać, znajdź miejsce z boku lub pod ścianą.

Ponadto, zdasz sobie sprawę, że chodniki będą miały 2 pasy ruchu dla ludzi. Upewnij się, że pozostajesz po prawej stronie, a jeśli nie chodzisz szybko, zrób to całą drogę w prawo! Jest to również to samo dla schodów ruchomych. Jeśli planujesz nie chodzić po nich, upewnij się, że zostaniesz z boku, aby inni mogli przejść obok.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.