Ciekawostki

Nintendo Switch – Ciekawostki, Informacje i Fakty

Nintendo Switch

Nintendo Switch to konsola gier wideo wydana przez japońską firmę Nintendo w marcu 2017 roku.

Jest to kolejny konsola po znanej na całym świecie wersji Wii U. Poniżej 10 ciekawostek o tej konsoli:

1. Nintendo Switch to konsola, którą można użytkować na dwa sposoby. Pierwszy to tradycyjny, kiedy podłączamy konsolę do telewizora. Drugim sposobem jest jej użytkowanie jako urządzenie przenośne.

2. W trybie przenośnym mamy do czynienia z ekranem HD o przekątnej 6.2 cala, na którym możemy grać w ulubione gry niezależnie od tego gdzie jesteśmy.

3. W zakupionej konsoli możemy znaleźć kilka gier w dostępnej bibliotece takie jak : Skylanders Imaginators, Legend of Zelda: Breath of the Wild czy Super Mario Maker 2.

4. Konsola przeznaczona jest dla jednego gracza lub dwóch. Jeżeli gramy z innym graczem to do dyspozycji mamy dwa kontrolery Joy-Con w kolorze niebieskim i czerwonym do wyboru.

5. Konsola zawiera również możliwość gry w trybie multiplayer. W tym przypadku istnieje możliwość grania w jednym czasie nawet przez 8 graczy.

6. Kontrolery Joy-Con posiadają opcję która pozwala na wykonanie zrzutu ekranu z prowadzonej gry. Wystarczy przycisnąć przycisk Capture, który w mgnieniu oka może uwiecznić każdy moment gry, który możemy wysłać na portal społecznościowy lub do znajomego.

7. Kontrolery posiadają również wbudowany czytnik NFC, który potrafi skomunikować się z figurkami amiibo.

8. Kontrolery Joy-con posiadają również czujnik ruchu IR. Potrafi on rozpoznać odległość, kształt oraz ruch różnego rodzaju przedmiotów w najbliższym otoczeniu. Taka funkcja jest obecnie wykorzystywana w coraz większej ilości gier na świecie.

9. Kontrolery Joy – Con, pozwalają na różną konfigurację. Mogą one być używane oddzielnie i niezależnie w każdej dłoni albo razem jako jeden kontroler po zamontowaniu w uchwycie Joy – con grip. W trybie przenośnym można je po prostu podłączyć do konsoli i na niej grać.

10. Kontrolery posiadają wbudowane wibracje HD, które sygnalizują różnego rodzaju stany w grze.