Ciekawostki

Niesamowite ciekawostki o Mrągowie

Mrągowo jest niewielkim miasteczkiem, które posiada ogromną popularność na terenie całego kraju i nie tylko, gdyż to miejsce odwiedzają turyści z całego świata. Bezsprzecznie warto zapoznać się z tymi licznymi atrakcjami i ciekawostkami, które tylko potwierdzają fenomen tego miejsca.

1. Ratusz

Pierwszym z tych ciekawych miejsc jest obecny tam ratusz, który słynie z niezwykle tragicznej historii. Zbudowany został w latach 1822-1825, ale trzeba zwrócić uwagę na fakt, że nie był pierwszy budynkiem tego typu, gdyż jego poprzednik powstał pod koniec piętnastego wieku, ale spłonął w tragicznym pożarze w 1698 roku.

2. Pomnik Mikołaja Kopernika

Jedną z ciekawszych ciekawostek, jakie można znaleźć na terenie Mrągowa, jest powstały w 1973 roku pomnik Mikołaja Kopernika. Został on odsłonięty dokładnie w 500. rocznicę jego urodzin.

3 Mrągowski Piknik Country

W Mrągowie od 1982 roku co roku organizowany jest festiwal, który znany jest już praktycznie w całej Europie. Podczas jego trwania na terenie miasta przybywają tysiące fanów tego typu muzyki, którzy bawią się tam w najlepsze.

3. Kościół ewangelicko – augsburski

To budowla powstała w osiemnastym wieku. Ciekawostką jest fakt, że stanęła w miejscu innego kościoła z piętnastego wieku, który podobnie jak wyżej wspomniany ratusz, również całkowicie się spalił.

5. Źródełko Miłosne przy Jeziorze Czos

Miejscem, które posiada swoją własną legendę, jest niewątpliwie Źródełko Miłosne. Mówi się, że każda para, która napije się razem obecnej w tym miejscu wody, dostanie gwarancje miłości na całe życie.

6. Muzeum Sprzętu Wojskowego

Niezwykle ciekawym miejscem, jest założone przez kolekcjonera Sławomira Trzeciakiewicza, Muzeum Sprzętu Wojskowego. Każdy militarny fan na pewno znajdzie w tym miejscu coś dla siebie.

7. Mrongoville

Fani westernów i Dzikiego Zachodu również znajdą tu coś dla siebie, co da im niewątpliwie zbudowane w 2008 roku na obrzeżach Mrągowa, miasteczko Mrongoville. Stworzone zostało na wzór Dzikiego Zachodu i przyciąga tu każdego dnia tysiące turystów, który chcą chociaż przez chwilę poczuć się jak mieszkańcy tamtych czasów.

8. Wieża Bismarcka

Innym niezwykle ciekawym miejscem jest 23-metrowa Wieża Bismarcka. Powstała ona na przełomie lat 1902-1906 na prośbę ówczesnego burmistrza Hermana Jaenike.

9. Skwer Jana Pawła Drugiego

To niezwykle urokliwe miejsce bardzo często odwiedzane przez obecnych w Mrągowie turystów. Ciekawostką jest, że powstał on w miejscu kamienic, które zostały zniszczone podczas drugiej wojny światowej.

10. Neogotycki kościół pw. św. Wojciecha

To niezwykle piękne miejsce, które odwiedzane jest przez setki turystów. Ten piękny budynek powstał w 1860 roku i jest prawdziwym rajem dla wszystkich pasjonatów tego typu budynków.