Polska

Niesamowite atrakcje w Gdańsku zimą

Nadmorskie miasta zlokalizowany nad morzem Bałtyckim zazwyczaj odwiedzane są przez turystów w okresie letnim, gdy pogoda na zewnątrz dopisuje i możemy spędzić wolny czas z całą rodziną na plaży. Często nie jesteśmy świadomi tego, iż takie miasta jak Gdańsk stworzyły dla odwiedzających szeroką ofertę, z której korzystać można przez cały rok. Znaleźć możemy tam wiele atrakcji, które sprawdzą się w trakcie zimowych wyjazdów nad morze. Oczywiście wspaniałym dodatkiem będzie spacer po polskich plażach, gdy otacza nas zimową aurę. Dziś przedstawimy wam ciekawe miejsca, które możecie odwiedzić całą rodziną zimą.

1. Ulica Długa

Ulica Długa -obowiązkowym elementem w trakcie zimowej wycieczki do Gdańska jest ulica Długa. Jest to jedno z najbardziej wyjątkowych pod względem architektonicznym elementów miasta.

2. Wielka Zbrojownia

Wielka Zbrojownia – przechadzając się w trakcie zimowych spacerów po gdańsku warto odwiedzić Wielką zbrojownię, w której obecnie znajduje się Gdańsk akademia Sztuk pięknych. Podziwiać tam można wspaniałe fasady, freski, rzeźby i herby, które cudownie prezentują się na tle zimowego pejzażu.

3. Gdańskie Muzeum Bursztynu

Gdańskie Muzeum Bursztynu – jest to wyjątkowe muzeum w całości poświęcone surowcowy jakim jest Bursztyn. Możemy podziwiać w nim liczne eksponaty wykonalne w całości z tego materiału, a także połączone z innymi surowcami są to zarówno przedmioty codziennego użytku, jak i wyjątkowe ozdoby.

4. Oliwskie Zoo

Oliwskie Zoo – jest to miejsce znane większości Turystę. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w okresie letnim jest ona bardzo oblegane przez odwiedzających, niestety z tego względu nie zawsze mamy możliwość w pełni podziwiać znajdujące się tam zwierzęta. Zimą możemy spokojnie przechadzać się po ogrodzie unikając największych tłumów. Dodatkowo możemy cieszyć się wspaniałymi urokami lokalizacji zoo.

5. Ratusz

Ratusz – zwiedzając ulicę długą warto również udać się do ratusza, który należy do jednego z głównych symboli miasta. W jego okolicy znaleźć możemy również pomnik Neptuna urazy Dwór Artusa.

6. JumpCity

JumpCity – propozycja dla rodzin z dziećmi, które kochają aktywne spędzanie czasu. Jest to ogromny park pełen trampolin.

7. Taras Widokowy Olivia Star

Taras Widokowy Olivia Star – miejsce, dzięki któremu macie szansę zobaczyć wyjątkowy obraz panoramy miasta.

8. Centrum Hewelianum

Centrum Hewelianum – park naukowy, w którym zobaczyć można liczne wystawy multimedialny z dziedziny przyrody, techniki oraz historii. Świetne źródło wiedzy dla osób w każdym wieku.

9. Galeria Starych Zabawek

Galeria Starych Zabawek – propozycja dla Miłośników historii. Znajdziemy to wystawy zabawek z początku dwudziestego wieku.

10. Loopy’s World

Loopy’s World – miejsce, które przyciągnie uwagę szczególnie osób młodszych. Ogromny park zabaw dla dzieci zlokalizowane na powierzchni 3000 metrów kwadratowych.