15 intrygujących ciekawostek o Nicki Minaj

twarz nicki minaj
źródło: Pure DOPE Magazine / Wikipedia

Nicki Minaj jest od kilku lat uznawana nie tylko za jedną z najbardziej charakterystycznych gwiazd na świecie, ale również za jedną z wybitniejszych raperek. Co warto o niej wiedzieć? Poniżej znajdują się wybrane ciekawostki na jej temat.

1. Nicki Minaj, a właściwie Onika Tanya Maray-Petty, pochodzi z Trynidadu i Tobago, czyli państwa wyspiarskiego Ameryki Południowej.

2. Jej ojciec był dyrektorem finansowym, a także piosenkarzem gospel, podobnie jak matka. Jej ojciec był uzależniony od alkoholu i stał się ofiarą tak zwanej „epidemii narkotykowej”. W przypływie szału spalił dom rodzinny piosenkarki, kiedy ta była młoda.

3. Była absolwentką szkoły High School of Music and Art and Performing Arts w Nowym Jorku. Marzyła o tym, żeby zostać aktorką. W 2001 roku wystąpiła w sztuce „In case you forget” Off-Broadwayu.

4. Miała dziewiętnaście lat, kiedy usiłowała połączyć karierę aktorki z dorabianiem jako kelnerka. Została wyrzucona z praca za nieuprzejmość wobec klientów, a po latach przyznała, że wyrzucono ją z piętnastu miejsc pracy z tego samego powodu.

5. W dzieciństwie, kiedy dochodziło do awantur pomiędzy jej rodzicami, bardzo często wymyślała alter ego i szereg postaci, które pozwalały jej przetrwać najgorsze chwile. Do dziś różne akcenty i postaci słychać w jej muzyce, która wyróżnia się bardzo wysokimi umiejętnościami naśladowania cudzych głosów.

6. Za swoje największe inspiracje muzyczne uważa raperkę Foxy Brown oraz rapera Jaya-Z. Z tym ostatnim miała okazję współpracować, a wielu dziennikarzy uznało, że jej zwrotka z utworu „Monster” nagranego z Jayem-Z, Kanye Westem i Rick Rossem była najlepsza.

7. W 2012 roku redaktorzy New York Timesa nazwali ją jedną z najbardziej wpływowych raperek na świecie. Nazywana jest również czarnoskórą Lady Gagą ze względu na upodobanie do kolorowych peruk i kontrowersyjnych kostiumów.

8. W 2011 roku powstała lalka Barbie będąca podobizną Nicki Minaj, a wpływy z jej sprzedaży zostały przeznaczone na organizację charytatywną dostarczającą żywność osobom chorym na AIDS i HIV.

9. Nicki Minaj znana jest z działalności charytatywnej. W ciągu ostatnich lat pomagała ofiarom klęsk żywiołowych, biednym studentom, biednym ludziom z Indii czy też mniejszościom narodowym.

10. Za swoją twórczość Nicki Minaj otrzymała łącznie dziesięć nominacji do nagród Grammy, a także szereg statuetek takich, jak Video Music Awards, European Music Awards, BET Hip-Hop Award i wiele innych.

11. Od 2007 roku trwa konflikt między Nicki Minaj a artystką Remy Ma, która oskarża Nicki o trzymanie jej z dala od czerwonych dywanów i uniemożliwianie robienia kariery muzycznej. Nicki Minaj już wielokrotnie wyśmiała w swoich piosenkach pretensje koleżanki z branży.

12. Najsłynniejszym konfliktem Nicki Minaj był ten z Lil Lim, która uznała, że trynidadzka artystka kopiuje jej styl. W jednym z teledysków Lil Kim widać grafikę, na której Lil Kim obcina głowę Nicki za pomocą miecza.

13. Nicki Minaj była w związku z raperem Meek Millem, a później z Nasem, który przez lata był mężem Kelis.

14. Jej starszy brat został oskarżony o napaść seksualną na dziecko i skazany na dożywocie. Wbrew obiegowej opinii Nicki nie zamierzała go ratować z tej sytuacji.

15. Jej wartość rynkowa od kilku lat przekracza 150 milionów dolarów.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.