10 Największych Ras Psów na Świecie

Psy

Psy od zawsze kojarzyły się z przyjacielem człowieka. Jako zwierzaki zostały udomowione już kilkanaście tysięcy lat temu. Faktem jest, że pełniły wówczas konkretne funkcje. Dzisiaj są najczęściej członkami rodziny i zwierzakami, tuż po kotach, najczęściej branymi pod uwagę. Jakie rasy zaliczane są do największych?

1. Dog niemiecki

Dog niemiecki bez wątpienia jest największą żyjącą rasą psa. To psy, które mogą ważyć niespełna sto kilogramów i liczyć sobie nawet do przeszło jednego metra w kłębie.

2. Wilczarz irlandzki

Wilczarz irlandzki również zaliczany jest to jednych z największych psów zamieszkujących naszą planetę. Ich ciała w kłębie mogą wynosić nawet do 90 centymetrów. Rasa została uznana już w drugiej połowie XIX wieku.

3. Mastif angielski

Mastif angielski to pies zaliczany do największych przede wszystkim ze względu na masę ciała. Ich waga może przekraczać 100 kilogramów. Aparycja sprawia, że są uznawane za psy niezwykle flegmatyczne. Zdecydowanie należą do psów spokojnych.

4. Owczarek kaukaski

Owczarek kaukaski top pies, którego długość ciała może przekraczać 70 centymetrów. Posiada dosyć gęstą sierść, a jego waga może wynosić nawet do 75 kilogramów.

5. Bernardyn

Bernardyny kojarzą się przede wszystkim z akcjami ratowniczymi w górach. Faktem jest, że dosyć łatwo dają się tresować i bywają niezwykle pomocne. Ich wielkość w kłębie może wynosić nawet do 100 cm. Waga z kolei może osiągnąć nawet 100 kg.

6. Leonberger

Leonberger to rasa psów, które odznaczają się dosyć solidną masą mięśniową. Są bardzo silne. Ich wysokość w kłębie może przekraczać 80 cm. To idealna rasa dla rodzin z dziećmi. Psy uwielbiają stróżować przy małych dzieciach.

7. Anatolian

Anatoliany to przepiękna rasa dużych psów uwielbiających swoich właścicieli. Są lojalne i bardzo czułe. Wysokość ciała w kłębie może wynosić nawet do 80 centymetrów.

8. Landseer

Landseer to wspaniałe rodzinne psy, które dosyć szybko przywiązują się do właściciela. Doskonała propozycja dla osób poszukujących pupila, który nie będzie kolidował z małym dzieckiem. To ogromny psy, których waga może wynosić nawet do 80 kilogramów.

9. Chart szkockie

Chart szkocki to rasa psów obronnych. Cieszą się ogromną popularnością i właściwie trudno się temu dziwić. Są kochane, okazują czułość i chętnie przyjmują ją od właścicieli. Długość ciała może przekraczać 80 centymetrów.

10. Owczarek węgierski

Owczarek węgierski kuwasz to cudowny pasterski pies. Są dosyć dobrze zbudowane. Długość ciała może wynosić nawet do 80 cm. Waga może z kolei przekraczać 60 kg.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.