Ciekawostki

10 Ciekawostek o Najpiękniejszych Wyspach Świata

Wyspy mają swoje zalety, gdyż oddzielają od zgiełku wielkich metropolii i żyją swoim własnym rytmem.

Na takich wyspach wciąż istnieją magiczne plaże, miejsca do nurkowania (jak rafa koralowa) czy szum morza i orzeźwiające powiewy wiatru,

Do najpiękniejszych wysp na świecie zalicza się:

1. Musha Cay

Musha Cay należące do Wysp Bahama, czyli jeden z najbardziej luksusowych atolów świata. Składa się na nią ponad 150 akrów drobnego piasku otoczonych wodami Oceanu Atlantyckiego. Wyspa należy do Davida Copperfielda, który kupił ją za 65 milionów dolarów.

Obecnie można odwiedzić wyspę płacąc 39 tysięcy dolarów za dobę w tym raju.

2. Bali

Bali (Indonezja), która słynie z przepięknych plaż, lasów tropikalnych, ale również folkloru, sztuki i licznych świątyń. Na wyspę turyści trafili po 1969 roku (wtedy otwarto lotnisko Ngurah Rai w Denpasar). Każdego roku na wyspę przybywa niemal 7 milionów zagranicznych turystów.

3. Mauritius

Mauritius jest z kolei znany dzięki turkusowej wodzie, czystym lagunom, białym plażom z drobnym piaskiem oraz plantacjom trzciny cukrowej. To tutaj zjeżdżają miłośnicy nurkowania głębinowego i powierzchniowego, windsurfingu, wędkarstwa na pełnym morzu i golfu.

4. Rarotonga

Rarotonga to prawdziwa perełka wśród wysp Cook’a na Oceanie Spokojnym. Właściwie jest to nieczynny wulkan, a z powodu górzystego terenu wioska jest rozmieszczona wzdłuż wybrzeża.

5. Tasmania

Tasmania, która kształtem przypomina serce. Jest to raj dla miłośników przyrody, przygody oraz spotkań z dzikimi zwierzętami.

6. Wyspa Hvar

Wyspa Hvar, która jest najdłuższą wyspą Morza Adriatyckiego, a słońce świeci ponad 2700 godzin w roku.

7. Bora Bora

Bora Bora, która jest najbardziej znaną wyspą Polinezji Francuskiej. Jej druga nazwa to Mai Te Pora, czyli „stworzona przez bogów”. Znajdują się na niej piaszczyste, białe plaże, szczyty sięgające ponad 2000 m n.p.m. oraz błękitna laguna.

8. Seszele

Seszele, na które składa się 115 rajskich wysp zajmujących większy obszar niż Europa.

9. Wyspy Galapagos

Wyspy Galapagos, zwane też Żółwimi to jeden z najpopularniejszych archipelagów świata. Tutaj Karol Darwin prowadził swoje badania.

10. Santorini

Santorini, czyli grecka wyspa wchodząca w skład archipelagu Cyklad. Charakterystycznym elementem wyspy są białe domy miasteczka Oia czy barwne bugenwille.