Ameryka Południowa

Najpiękniejsze wyspy Ameryki Południowej

Ameryka Południowa to kontynent, na który składają się wyjątkowo zróżnicowane państwa. Kojarzy się zazwyczaj z dżunglami, Indianami i ciekawą kulturą Argentyny, Boliwii czy Brazylii. To również kontynent, dookoła którego znajdują się wspaniałe wyspy.  Oto najpiękniejsze z nich.

1. Fernando de Noronha

Fernando de Noronha to archipelag położony na Oceanie Atlantyckim, który formalnie należy do Brazylii. Stanowią one część łańcucha gór podwodnych, a ich strzeliste wierzchołki wznoszące się nad wodą robią wielkie wrażenie. Można tutaj z bliska podziwiać albatrosy, delfiny czy żółwie.

2. Brazylijska Wyspa Świętej Katarzyna

Brazylijska Wyspa Świętej Katarzyna olśniewa kształtnymi zatokami i i lazurową wodą. Ze stałym lądem łączą ją aż dwa mosty, dlatego można dostać się na nią w tradycyjny sposób. Jej teren jest częściowo górzysty i obficie pokryty bujną roślinnością.

3. Ilha Grande

Ilha Grande to wyspa położona w stanie Rio de Janeiro. Jej powierzchnia poprzecinana jest przez strumienie i pokryta tropikalnymi lasami. Żyje tutaj też mnóstwo gatunków zwierząt, które od lat zagrożone są wyginięciem, na przykład leniwiec grzywiasty czy kruczyniec rubinowy.

4. Wyspa Słońca

Wyspa Słońca położona jest na jeziorze Tititaca w Boliwii. Mieszkają tutaj głównie Indianie, a z samą wyspą wiążą się legendy Inków. Turyści mogą tutaj podziwiać zabytki z okresu inkaskiego, a także wspaniałe widoki na zatokę.

5. Galapagos

Galapagos zwane są również Wyspami Żółwimi. To archipelag położony na Oceanie Spokojnym, który należy do Ekwadoru. W całości został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znajduje się tuaj ogromna ilość zachwycających plaż oraz bogate fauna i flora.

6. Santay

Santay to wyspa ekwadorska, na której żyje wiele chronionych gatunków ptaków. Różnorodność biologiczna jest tutaj zdumiewająca, podobnie jak dzikie plaże i szafirowa woda.

7. New Island

Skalista wyspa New Island należy do archipelagu Falklandów. Najbardziej słynie z obecności rzadkich ptaków i ssaków, takich jak albatros czarnobrewy, pingwin skalny czy uchatka patagońska. Wysokie skały umożliwiają ekscytujący trekking z widokiem na Ocean Atlantycki.

8. Isla de Providencia

Isla de Providencia należy do Kolumbii i położona jest na Morzu Karaibskim. Z daleka wygląda jak zielone pagórki wznoszące się ponad niebieską wodę.

9. Tobago

Tobago to wyspa na Oceanie Atlantyckim, która wraz z Trynidadem tworzy jedno państwo. Rozległe plaże z białym piaskiem kontrastują tutaj z intensywnie zielonymi liśćmi palm i błęktiną wodą.

10. Archipelag Los Roques

Archipelag Los Roques należy do Wenezueli i składa się z kilkudziesięciu wysp o różnej wielkości. Naturalna fauna i flora zachwycają turystów i mimo że jest ich tutaj coraz więcej, wyspa nie odczuła ingerencji człowieka.