Ameryka Północna

Najpiękniejsze wyspy Ameryki Północnej

Ameryka Północna to kontynent, na którym znajdują się Stany Zjednoczone Ameryki oraz Kanada. Kontynent ten jest tak zróżnicowany pod względem fauny, flory i ukształtowania terenu, że urodzeni tam ludzie mogliby nigdy go nie opuszczać, a i tak zobaczyć większość cudów natury. Ameryka Północna posiada również szereg wysp. Oto najpiękniejsze z nich.

1. Cat Island

Cat Island to wąska i podłużna wyspa w środkowej części archipelagu Wysp Bahama. Znajduje się na niej najwyższe wzniesienie Bahamów, czyli Mount Alvernia o wysokości ponad 60 metrów. Znajdują się tutaj plantacje bawełny oraz klasztor zwany Pustelnią.

2. Eleuthera

Eleuthera należy do Bahamów. Na turystów czekają tutaj białe plaże, malownicze palmy i lazurowa woda. Bogata roślinność, piękna pogoda i ustronne miejsce, w których można odpocząć od zgiełku, to wszystko, czego trzeba podczas wakacji.

3. Paradise Island

Paradise Island to malownicza i wyjątkowo rozrywkowa wyspa, którą dwa mosty łączą z Nassau, czyli stolicą Bahamów. Znajdują się tutaj luksusowe hotele, kasyna, pole golfowe i oceanarium. Wielką atrakcją jest możliwość pływania z delfinami.

3. Walker’s Cay

Walker’s Cay jest najbardziej wysuniętą na północ wyspą Bahamów. Znajduje się na krańcu Małej Ławicy Bahamskiej i otacza ją krystalicznie czysta woda. Obecnie jest na nowo zaludniana z inicjatywy nowego właściciela wyspy.

4. Wielka Bahama

Wielka Bahama znajduje się około 90 kilometrów od wybrzeża Florydy. Jest jedną z największych wysp archipelagu, a turyści uwielbiają ją ze względu na rozległe plaże, czystą wodę i piękną roślinność. Można tutaj również zaobserwować wiele gatunków ptaków

5. Half Moon Caye

Half Moon Caye to niewielka wyspa na Morzu Karaibskim, która należy do Belize. Ponad 90 gatunków ptaków znajduje tutaj schronienie, a podwodna ściana wyspy ma wysokość 1000 metrów i cechuje się zróżnicowaną rafę koralową.

6. Turneffe

Turneffe to grupa malowniczych wysp karaibskich, które położone są u wybrzeży Belize. Odnaleziono tutaj pozostałości po wioskach rybackich Majów. Dwie piękne laguny zapewniają niezapomniane widoki, a eksperci twierdzą, że jest to jedno z najlepszych miejsc na świecie do połowu ryb.

7. Virgin Gorda

Virgin Gorda to trzecia pod względem wielkości wyspa Brytyjskich Wysp Dziewiczych. Znajduje się tutaj mierzący ponad czterysta metrów szczyt Virgin Peak.

8. Just Room Enough Island

Just Room Enough Island to najmniejsza zamieszkana wyspa na świecie. Znajduje się w stanie Nowy Jork przy granicy z Kanadą i jest częścią archipelagu Tysiąca Wysp. Znajduje się na niej domek rodziny Sizeland, który przypomina malowniczą ilustrację z baśni i stanowi popularną atrakcję turystyczną.

9. Barbuda

Barbuda to wyspa położona na Morzu Karaibskim, wchodząca w skład państwa Antigua i Barbuda. Największą atrakcją turystyczną wyspy są szerokie plaże piaszczyste oraz rafa koralowa.

10. Guanaja

Guanaja to wyspa należąca administracyjnie do Hondurasu. Miejsce to jest rajem dla wielbicieli nurkowania, ale zachwyca również plażami i ogromną ilością zieleni w postaci lasów mangrowych.