Ciekawostki

Najpiękniejsze rajskie wyspy na świecie

Rajskie wyspy to coś, co przyciąga turystów z całego świata. Miejsca odizolowane i pozwalające skupić się wyłącznie na przyjemności i podziwianiu fauny i flory. Spośród wielu tysięcy wysp turyści wciąż wybierają te regiony, które w ich mniemaniu odznaczają się nietuzinkową scenerią i sprawiają, że w ciągu urlopu naprawdę można poczuć się jak w niebie.

1. Islandia

Islandia to państwo wyspiarskie znajdujące się w północnej Europie. Choć nie kojarzy się z rajską wyspą wypełnioną palami, to jednak każdego roku przyciąga swoich miłośników uważających ten kraj za pewnego rodzaju raj na ziemi. Zaskakuje zróżnicowaniem terenu, a także pozwala poczuć się, jak na innej planecie.

2. Capri

Capri to włoska wyspa usytuowana na Morzu Tyrreńskim. Dla miłośników tego kraju jest jedną z piękniejszych wysp i miejscem, którego nie wolno pominąć, będąc nad Zatoką Neapolitańską.

3. Kuba

Kuba znajduje się w Ameryce Północnej w obrębie Karaibów. To niezwykle interesujący pod względem historycznym kraj, ale również sposobność zapoznania się z lokalną społecznością, piękne palmy i krystaliczna woda. O pysznym jedzeniu nie wspominając.

4. Majorka

Majorka to istny raj należący do archipelagu Balearów. To hiszpańska wyspa ciesząca się największym zainteresowaniem. Raj dla miłośników sportów wodnych oraz entuzjastów rajskiej scenerii z białym piaskiem i palmami w tle.

5. Zanzibar

Zanzibar to największa wyspa archipelagu o tej samej nazwie. Znajduje się na Oceanie Indyjskim i jest ucieleśnieniem marzeń osób, które pragną spędzić trochę czasu w prawdziwym raju. Wyspa jest nastawiona na turystów z całego świata.

6. Sri Lanka

Sri Lanka jest państwem wyspiarskim, choć tak naprawdę położona jest na wyspie Cejlon. To miejsce pełne kontrastów i fantastycznych połączeń. Wyspa jest górzysta, choć nie brakuje tutaj również wspaniałych plaż z palmami i piękną wodą.

7. Dominikana

Dominikana to państwo wyspiarskie znajdujące się na Morzu Karaibskim. Odznacza się pięknymi czystymi plażami, ale dla wielu turystów jest miejscem, w którym można skosztować najsmaczniejszych owoców na świecie.

8. Hawaje

Hawaje to miejsce, które dla wielu osób jest urzeczywistnieniem największych turystycznych i wypoczynkowych marzeń. Archipelag znajduje się w północno-środkowej części Pacyfiku.

9. Pig beach

Pig beach to jedna z najbardziej nietypowych wysp z siedmiuset wysp należących do Bahamów. To jedyne takie miejsce na ziemi, w którym można pluskać się w krystalicznie czystej wodzie tuż obok dzikich świń, które zamieszkują wyspę.

10. Madera

Madera to archipelag należący do Portugalii. Zróżnicowanie terenu sprawia, że zachwyca zarówno miłośników gór, jak i morza.