Polska

Najlepszy Ramen Poznań [TOP 10] w 2024

ramen

Poznań to po wieloma względami wyjątkowe miasto. Znajduje się w zachodniej części Polski i jest stolicą województwa wielkopolskiego. Jest świetnym celem podróży ze względu na wspaniałe zabytki oraz rozbudowaną ofertę turystyczną. Będzie również dobrym miejscem dla osób, które nie wyobrażają sobie codzienności bez doskonale przygotowanego ramenu. Gdzie znajdziemy najlepsze restauracje serwujące tę japońską potrawę? Oto dziesięć najlepszych propozycji.

1. Ramen-Ya

Ramen-Ya znajduje się przy ulicy Poznańskiej 1. To bez wątpienia jedno z najbardziej cenionych miejsc w mieście. W karcie dań znajdziemy rameny przygotowywane na wiele rozmaitych sposobów począwszy od tych mięsnych, które cieszą się niesłabnącą popularnością, a skończywszy na rybnych. Lokal serwuje również wyśmienite bułeczki Bao. Zdecydowanie warto tutaj zajrzeć.

2. Yetztu Poznań Ramen Noodles

Yetztu Poznań Ramen Noodles znajduje się przy ulicy Krysiewicza 6. To propozycja nie do odrzucenia dla osób, które są zafascynowane kuchnią japońską i pragną delektować się jej odsłonami w najpiękniejszym wydaniu. Tutejszy ramen odznacza się niebywałym aromatem i doskonałym przygotowaniem. Podawany jest w różnych wariantach, a zatem znalezienie idealnej propozycji nie będzie stanowiło żadnego problemu.

3. Ramen Shop Poznań

Ramen Shop Poznań to kolejne miejsce godne polecenia. Lokal znajduje się przy ulicy Bóżniczej 3 i słynie z perfekcyjnie przygotowanego ramenu. Właściciele stawiają ogromny nacisk na jakość serwowanych potraw oraz zadowolenie nawet najbardziej wymagających klientów. Tutejszy ramen powstaje zgodnie z oryginalnymi recepturami. Jest aromatyczny, doskonale przygotowany i zapewnia niezapomniane przeżycia kulinarne.

4. Ichiban Ramen Shop

Ichiban Ramen Shop znajduje się przy ulicy Woźnej 18. Tutejszy ramen zasługuje na najwyższe słowo uznania i nie bez powodu porównuje się go do kulinarnego arcydzieła. Piękne kompozycje oraz odpowiedni dobór składników sprawiają, że po prostu nie sposób mu się oprzeć. Warto dodać, że lokal oferuje także dania wegańskie.

5. MIKOYA RAMEN BAR

MIKOYA RAMEN BAR znajduje się przy ulicy Krysiewicza 6b. Lokal cieszy się bardzo dużym uznaniem wśród miłośników japońskiej kuchni. W karcie dań znajdziemy sporo ciekawych propozycji począwszy od Tori Shoyu na wywarze drobiowym, a skończywszy na Miso Uma gotowanym na wieprzowych kościach i odznaczającym się kremową konsystencją. Lokal oferuje także wybitne dania wegańskie. Warto również wspomnieć, że wszystkie przepisy powstają we współpracy z wybitnymi kucharzami japońskimi.

6. Madara Ramen Poznań

Madara Ramen Poznań znajduje się przy ulicy Świętego Marcina 43. To idealna przestrzeń dla osób, które cenią sobie świetnie przygotowany ramen. Lokal słynie z wyjątkowo dobrego makaronu, aczkolwiek nie tylko on stanowi mocną stronę tego miejsca. Każde danie jest przygotowywane przez wybitnych kucharzy, którzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak powinien smakować prawdziwy ramen. Fantastyczna obsługa oraz profesjonalne podejście do klienta sprawiają, że każdy wychodzi stąd w pełni usatysfakcjonowany.

7. Zen On Restaurant

Zen On Restaurant to kolejne miejsce, które ma szansę zachwycić prawdziwych miłośników ramenu. Lokal znajduje się przy ulicy Świętego Marcina 21. Jakość serwowanych potraw zasługuje na najwyższe słowo uznania. Warto również wspomnieć o perfekcyjnym przygotowaniu oraz różnorodności. W karcie dań znajdziemy również sporo interesujących propozycji wegańskich. Można do środka wejść z ukochanym czworonogiem. Dostępne są również wygodne krzesełka dla najmłodszych gości.

8. Drzewo Wiśni – Sushi and Asian Restaurant

Drzewo Wiśni – Sushi and Asian Restaurant znajduje się przy Starym Rynku 93. To prawdziwy raj dla entuzjastów kuchni japońskiej. W ofercie znajdziemy nie tylko doskonale przygotowany ramen, ale i całe mnóstwo innych potraw, z których słynie Japonia. W czasie Happy Hours można liczyć na świetne promocje.

9. JEMSUSHI & RAMEN Poznań

JEMSUSHI & RAMEN Poznań znajduje się przy ulicy Krysiewicza K9/K9. To piękny i nowoczesny lokal, który dosłownie przenosi nas do kraju kwitnącej wiśni. Na miejscu można delektować się doskonale przygotowanym sushi oraz równie dobrym ramenem. Gospodarze stawiają ogromny nacisk na jakość oraz precyzję, z której słynie japońska kuchnia. Szczególnym uznaniem cieszy się Ramen Shoyu Wonton z krewetkami i grzybami shitake, aczkolwiek warto również zwrócić uwagę na pyszne przekąski. W tej materii popularnością cieszą się macki ośmiornicy z teriyaki, kolendrą i chilli.

10. Balans

Balans znajduje się przy ulicy Woźnej 17. To nowocześnie urządzony lokal, w którym przysmaki kuchni japońskiej grają pierwsze skrzypce. Wielu mieszkańców uważa, że to właśnie w tym całkiem niepozornym lokalu serwuje się najlepszy ramen w mieście. Jest doskonale przygotowany, niezwykle aromatyczny i pełen rozmaitych dodatków, które odpowiadają za niezapomnianą eksplozję smaków. W ofercie znajdziemy również sporo innych potraw godnych polecenia. Wspólnym mianownikiem jest fantastyczne przygotowanie oraz najwyższa jakość. Na słowo uznania zasługuje również genialna obsługa.