Najlepsze restauracje w Sopocie

ryba leszcz

Sopot to jedno z najchętniej odwiedzanych miast po polskiej stronie Morza Bałtyckiego, co roku przeżywające prawdziwe oblężenie w okresie letnim. Nic więc dziwnego, że w Sopocie funkcjonuje niezwykle rozbudowana baza gastronomiczna.

Co ważne, oferuje ona posiłki bardzo zróżnicowane, pochodzące zarówno z kuchni polskiej, jak i międzynarodowej. Na które restauracje warto zwrócić uwagę będąc w Sopocie? Oto 10 najciekawszych, cieszących się największą popularnością restauracji zarówno wśród turystów jak i lokalnych mieszkańców.

1. Cyrano& Roxane

To francuska restauracja zlokalizowana w Sopocie przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 11. Restauracja otwarta jest codziennie w godzinach od 13 do 22. Poza bogatym menu w restauracji mamy również dostęp do bardzo szerokiej karty win. W związku z tym, że w restauracji nie ma zbyt wielu stolików, dla pewności warto odpowiednio wcześniej zarezerwować stolik.

2. Harry’s ART & CAFE

To miejsce łączące w sobie cechy kawiarni i drink baru, znajdujące się przy ulicy Konstytucji 3 Maja 3 w Sopocie. To bardzo wyjątkowe miejsce, łączące ludzi o bardzo zróżnicowanych gustach estetycznych i potrzebach kulturalnych. Jest to możliwe dzięki temu, że założyciele Harry’s ART & CAFE są pasjonatami podróży, którzy w swoim życiu zwiedzili już mnóstwo różnorodnych miejsc. Harry’s ART & CAFE to nie tylko kawiarnia, drink bar czy pyszne jedzenie – często w tym miejscu organizowane są ciekawe wydarzenia typu koncerty czy stand up’y.

3. Na Drugą Nóżkę

To miejsce położone w Sopocie przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 53. Bar otwarty jest codziennie od godziny 16 do 3:30 (niedziela, poniedziałek, wtorek) lub do 4:30 (środa-sobota). Co ciekawe, Na Drugą Nóżkę znajduje się

4. Karczma Irena

Karczma Irena w Sopocie znajduje się w budynku pensjonatu. Karczma odwiedzana jest bardzo chętnie nie tylko przez gości pensjonatu, ale również i innych turystów, jak i okolicznych mieszkańców. Karczma charakteryzuje się niezwykle oryginalnymi wnętrzami, serwując przy tym najsmaczniejsze dania z kuchni polskiej. Dla zróżnicowania menu znaleźć w karczmie można także najlepsze i najpopularniejsze dania z kuchni śródziemnomorskiej. Karczma Irena dostępna jest codziennie, od godziny 13 do ostatniego klienta. Istnieje możliwość rezerwacji stolików (o czym warto pamiętać szczególnie w sezonie letnim, gdy karczma cieszy się dużym oblężeniem).

5. El Regreso

To miejsce idealne dla miłośników kuchni meksykańskiej. Lokal mieści się przy sopockiej plaży tuż obok Klubu Żeglarskiego, przy ul. Bitwy pod Płowcami 67A. Miejsce to jest stosunkowo niewielkie i skromnie urządzone, jednak dania zdecydowanie przebijają pierwsze wrażenie wizualne, które nie zawsze może być pozytywne. Wybór dań nie jest zbyt szeroki, ale każde z nich jest pyszne i wyjątkowe, dopieszczone w każdym szczególe.

6. Błękitny Pudel

Błękitny Pudel to kolejny lokal znajdujący się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino. Restauracja znajduje się w mieście już od ponad 20 lat, ciesząc się dużą popularnością zarówno wśród mieszkańców, jak i przybywających do miasta turystów. Warto także wspomnieć, że kilka lat temu Błękitny Pudel otrzymał nagrodę od Newsweek Polska za miejsce najlepsze pod względem klimatu, wystroju i serwisu. W menu znajdują się różnorodne dania, skosztować można tu również smakowitych piwnych lemoniad czy koktajli.

7. Prosto

To pizzeria, oferująca bardzo szeroki wybór tego rodzaju dań. Pizzeria oferuje duże pizze w przystępnych cenach, z różnorodnymi składnikami, dzięki czemu każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Poza pizzą w lokalu skorzystać można z karty alkoholi, zjeść pyszną i pożywną zupę, zjeść deser czy skosztować świeżo wyciśniętego soku.

8. Tu i Teraz

Jest to restauracja znajdująca się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 53. W lokalu mamy dostęp nie tylko do bardzo szerokiej i zróżnicowanej karty alkoholi, ale również możemy zjeść smaczne dania czy przekąski. To miejsce idealne do odpoczynku i relaksu w gronie najbliższych znajomych.

9. Restauracja L’Entre Ville

L’Entre Ville w Sopocie to lokal goszczący turystów u mieszkańców codziennie w godzinach14-23 (z wyjątkiem sobót i niedziel, gdy restauracja przeżywa największe oblężenie, więc otwarta jest od godziny 12). Jest to restauracja serwująca dania z kuchni francuskiej, europejskiej i środkowoeuropejskiej. Restauracja jest przyjazna wegetarianom i weganom, również osoby znajdujące się na diecie bezglutenowej znajdą tu coś dla siebie.

10. Manca

Restauracja Manca w Sopocie znajduje się przy ulicy Powstańców Warszawy 80. W karcie znajduje się bardzo szeroki wybór ekskluzywnych dań. Ze względu na wysoką rangę restauracji znalazło się tu również specjalne menu dla dzieci. W ofercie restauracji znajduje się wiele smacznych dań z owoców morza. Restauracja słynie w Sopocie ze swoich dużych umiejętności w przygotowywaniu kaczki na różne sposoby. Restauracja swoim gościom oferuje także szeroki wybór win z całego świata.

4.5/5 - (liczba ocen: 2)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.