10 najlepszych restauracji w Krakowie

Kraków to jedno z najczęściej odwiedzanych polskich miast i przy okazji jedno z najpiękniejszych. Jak na miasto studenckie przystało, jest również miejscem pełnym atrakcji, w którym historia przeplata się z nowoczesnością. Pisaliśmy też o tym gdzie zjeść najlepsze burgery w Krakowie oraz o najlepszych miejscach gdzie można dobrze gdzie dobrze zjeść w Krakowie.

Kraków ma do zaoferowania sporo swoim gościom i bez wątpienia pod względem gastronomicznym zachwyci najbardziej wymagających turystów.

Zobacz też -> Makaron Kraków

1. Restauracja Kogel Mogel

Restauracja Kogel Mogel to wyjątkowe miejsce na mapie Krakowa. Ekskluzywna restauracja z pięknym wnętrzem, w której polska kuchnia znajduje się na piedestale. Trzeba jednak podkreślić, że dania serwowane są w wyjątkowym wydaniu i mogą zaskoczyć nawet największych smakoszy.

2. Restauracja „W starej kuchni”

„W starej kuchni” to miejsce, w którym można delektować się daniami przygotowywanymi według starych i sprawdzonych receptur. Każde danie zachwyca. Podobnie jak piękna lokalizacja restauracji.

3. Restauracja „Ogniem i Mieczem”

„Ogniem i Mieczem” to miejsce, które kojarzy się z jedną wielką biesiadą. Można tutaj posłuchać muzyki na żywo, delektując się przy tym wspaniałymi daniami kuchni polskiej.

4. Restauracja Galicyjska

Restauracja Galicyjska to doskonały lokal dla miłośników mięs. W karcie dań znajdziemy rozmaitości mięsne w postaci pysznych dech mięsnych. Każdy posiłek podawany jest w iście artystyczny sposób.

5. Restauracja „Nakryto”

„Nakryto” to restauracja z polską kuchnią w wyśmienitym wydaniu. Warto skusić się na pyszny żurek czy kotlety schabowe, które na długo zapadają w pamięć.

6. Restauracja Biała Róża

Restauracja Biała Róża oferuje polską kuchnię. Na uwagę zasługuje jednak sposób podania. Każde danie w tym lokalu wygląda jak dzieło sztuki.

7. Restauracja Boscaiola

Boscaiola to włoska restauracja. Idealne miejsce dla osób niewyobrażających sobie posiłku innego niż doskonale przygotowana pizza. Lokal serwuje również pyszne makarony według włoskich receptur.

8. Restauracja Jarema

Jarema to restauracja kresowa i właśnie takich smaków możemy spodziewać się na miejscu. Warto skusić się na tatar wołowy, pielmieni czy pyszną kaczkę z jabłkami po staropolsku.

9. Restauracja Dobra Kasza Nasza

Dobra Kasza Nasza to miejsce, w którym kasza gra pierwsze skrzypce. Nie trzeba jednak obawiać się monotematyczności lokalu. Dania są różnorodne i odpowiednio urozmaicone. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

10. Restauracja Krakowskie Klimaty

Krakowskie Klimaty to miejsce, w którym króluje polska kuchnia. W karcie dań znajdziemy pyszne pierogi, polędwiczki wieprzowe czy wątróbkę wieprzową.

Czytaj dalej: najlepsze miejsca z sushi w Krakowie

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.