Polska

6 Najlepszych Sushi w Krakowie 🥢

sushi kraków

Kraków to miejsce otwarte na gości z całego świata. Przekłada się to wielokulturowy charakter miasta oraz na bogactwo smaków w tutejszych restauracjach. Można się tu cieszyć smakiem kuchni polskiej i ukraińskiej, liczne są też lokale z kuchnią włoską i gruzińską. Krakowscy restauratorzy docenili też sushi, które w całym kraju ma wielu miłośników. Pisaliśmy też o tym gdzie zjeść najlepsze burgery w Krakowie oraz o najlepszych miejscach gdzie można dobrze zjeść w Krakowie. Gdzie można zjeść słynny przysmak z odległej Japonii? Oto kilka lokali, w których można zjeść pyszne sushi w Krakowie.

1. Urara Sushi & Shabu Shabu

fot. fb.com/urarakrakow

Na krakowskiej starówce czeka na gości wiele lokali gastronomicznych, w tym „Urara Sushi & Shabu Shabu” – lokal specjalizujący się w kuchni japońskiej i tajwańskiej. Jasne i przestronne wnętrze, przyjazna atmosfera oraz kucharze, którzy do Grodu Kraka przybyli z odległej Azji – wszystko to sprawia, że wizyta w tej restauracji staje się niezwykłym przeżyciem. Co można tu zjeść? Popularne rolki o różnych smakach i ciekawe zestawy maków na każdą okazję. Kusi nigiri z kalmarami lub słodzonym tofu, kuszą hosomaki z ogórkiem, awokado lub karmelizowanym łososiem. W restauracji tej znalazło się również miejsce na pyszne miso i rameny, japońskie herbaty oraz orientalne piwa. Można tu również zamówić słynne wino sake lub odpocząć przy tajwańskiej herbacie mlecznej.

2. EDO Sushi Bar

fot. fb.com/edosushi

Na krakowskich Kazimierzu, przy tętniącej życiem ulicy Bożego Ciała, czeka na gości „EDO Sushi Bar” – wyjątkowa oaza japońskiej kultury w tej części miasta. Tu goście siadają na podłodze przy niskich stolikach, ciesząc się prywatnością pokoików zwanych tatami. A co z menu? Dominują tu klasyczne maki tworzone według japońskich receptur, choć w związku z rozwojem turystyki wprowadzono do menu również kilka rolek stworzonych już na terenie Stanów Zjednoczonych. Kuszą zestawy lunchowe, składające się z kilku różnych maków i takich dodatków, jak Yaki Soba (makaron smażony z kurczakiem i warzywami) lub krewetki i kalmary w tempurze. Można tu zamówić Oshi Sushi, czyli jedną z najstarszych form sushi w kształcie małych pudełeczek oraz Chirashi Zushi, czyli sushi rozsypane na ryżu.

3. Youmiko Sushi Bar

fot. fb.com/YoumikoKrakow

Kolejnym lokalem z kuchnią japońską, do którego warto zajrzeć na krakowskim Kazimierzu, jest „Youmiko Sushi Bar”. To miejsce przyciąga przyjazną atmosferą i menu, w którym każdy amator orientalnych smaków znajdzie dla siebie coś ciekawego. Hosomaki, gunkan maki, temaki i uramaki zaskakują ciekawymi smakami, a ogromny wybór pozwala tworzyć z nich rewelacyjne zestawy na każdą okazję. Oprócz sushi można w tym miejscu zjeść miso lub suimono – zupę z łososiem, wakame i marynowaną rzodkwią. Każda z nich świetnie sprawdzi się jako dodatek do zestawu lunchowego, w którym mogą się znaleźć wybrane rolki z ulubionymi składnikami klienta.

4. Nago Sushi & Sake

“Nago Sushi & Sake” przyciąga bliskością Plant i Starego Miasta, niebanalnym wystrojem i długą listą przysmaków, których warto spróbować. W tym miejscu najważniejsza jest wysoka jakość i naturalność, dlatego szefowie kuchni stawiają na najlepsze gatunki ryb, japońskie rarytasy i lokalne warzywa. Można tu zjeść popularne maki lub zamówić większe zestawy sushi, można cieszyć się smakiem orientalnych przekąsek i zup. Miłośnicy japońskich przysmaków mogą tu również sięgnąć po jedno z kilku dań głównych, np. po stek z dzikiego tuńczyka.

5. Sushi Koi Fish

„Sushi Koi Fish” przyciąga korzystnym położeniem, a bliskość Starego Miasta, Muzeum Narodowego i Teatru Groteska jest wielkim walorem tej restauracji. Lokal przyciąga również stylowym wnętrzem oraz ciekawym sposobem podawania dań. A co można tu zjeść? Klasyczne rolki o różnych smakach, orientalne sałatki i zupy (np/ z tofu, grzybami shitake lub krewetkami). Największym powodzeniem cieszą się tu jednak uniwersalne  zestawy lunchowe,  w skład których wchodzi od 10 do 16 rolek (np. futomaków i uramaków).

6. TAO THAI & SUSHI

Na krakowskich Podgórzu również można odpocząć w stylowym wnętrzu i nacieszyć się smakiem orientalnych dań. Wystarczy zajrzeć do TAO THAI & SUSHI – restauracji, która mieści się w zabytkowej kamienicy „Pod Lwem”. Piękne wnętrze, klimatyczny ogród i ciekawe wydarzenia (np. kurs jedzenia pałeczkami czy warsztaty sushi) przyciągają gości. Czeka tu również ciekawe menu, a w nim wiele pysznych dań. Zielona herbata lub zielona lemoniada, sake oraz piwa z odległej Azji przyciągają tych, którzy chcą się tu odprężyć po długim dniu. Na głodnych czekają orientalne sałatki, zupy miso oraz Dim Sum – gotowane pierożki z krewetkami lub tofu i szpinakiem. W menu pojawiają się też ciekawe zestawy sushi, m.in. nigiri z łososiem lub rybą maślaną, hosomaki z ogórkiem lub pieczonym łososiem oraz futomaki z kalmarem lub krewetką w tempurze. Wybór jest duży, zatem każdy znajdzie coś dla siebie.

Czytaj dalej: Kraków makarony