6 najlepszych sushi w Krakowie

sushi kraków

Kraków to miejsce otwarte na gości z całego świata. Przekłada się to wielokulturowy charakter miasta oraz na bogactwo smaków w tutejszych restauracjach. Można się tu cieszyć smakiem kuchni polskiej i ukraińskiej, liczne są też lokale z kuchnią włoską i gruzińską. Krakowscy restauratorzy docenili też sushi, które w całym kraju ma wielu miłośników. Gdzie można zjeść słynny przysmak z odległej Japonii? Oto kilka lokali, w których można zjeść pyszne sushi w Krakowie.

1. Urara Sushi & Shabu Shabu

Na krakowskiej starówce czeka na gości wiele lokali gastronomicznych, w tym „Urara Sushi & Shabu Shabu” – lokal specjalizujący się w kuchni japońskiej i tajwańskiej. Jasne i przestronne wnętrze, przyjazna atmosfera oraz kucharze, którzy do Grodu Kraka przybyli z odległej Azji – wszystko to sprawia, że wizyta w tej restauracji staje się niezwykłym przeżyciem. Co można tu zjeść? Popularne rolki o różnych smakach i ciekawe zestawy maków na każdą okazję. Kusi nigiri z kalmarami lub słodzonym tofu, kuszą hosomaki z ogórkiem, awokado lub karmelizowanym łososiem. W restauracji tej znalazło się również miejsce na pyszne miso i rameny, japońskie herbaty oraz orientalne piwa. Można tu również zamówić słynne wino sake lub odpocząć przy tajwańskiej herbacie mlecznej.

2. EDO Sushi Bar

Na krakowskich Kazimierzu, przy tętniącej życiem ulicy Bożego Ciała, czeka na gości „EDO Sushi Bar” – wyjątkowa oaza japońskiej kultury w tej części miasta. Tu goście siadają na podłodze przy niskich stolikach, ciesząc się prywatnością pokoików zwanych tatami. A co z menu? Dominują tu klasyczne maki tworzone według japońskich receptur, choć w związku z rozwojem turystyki wprowadzono do menu również kilka rolek stworzonych już na terenie Stanów Zjednoczonych. Kuszą zestawy lunchowe, składające się z kilku różnych maków i takich dodatków, jak Yaki Soba (makaron smażony z kurczakiem i warzywami) lub krewetki i kalmary w tempurze. Można tu zamówić Oshi Sushi, czyli jedną z najstarszych form sushi w kształcie małych pudełeczek oraz Chirashi Zushi, czyli sushi rozsypane na ryżu.

3. Youmiko Sushi Bar

Kolejnym lokalem z kuchnią japońską, do którego warto zajrzeć na krakowskim Kazimierzu, jest „Youmiko Sushi Bar”. To miejsce przyciąga przyjazną atmosferą i menu, w którym każdy amator orientalnych smaków znajdzie dla siebie coś ciekawego. Hosomaki, gunkan maki, temaki i uramaki zaskakują ciekawymi smakami, a ogromny wybór pozwala tworzyć z nich rewelacyjne zestawy na każdą okazję. Oprócz sushi można w tym miejscu zjeść miso lub suimono – zupę z łososiem, wakame i marynowaną rzodkwią. Każda z nich świetnie sprawdzi się jako dodatek do zestawu lunchowego, w którym mogą się znaleźć wybrane rolki z ulubionymi składnikami klienta.

4. Nago Sushi & Sake

“Nago Sushi & Sake” przyciąga bliskością Plant i Starego Miasta, niebanalnym wystrojem i długą listą przysmaków, których warto spróbować. W tym miejscu najważniejsza jest wysoka jakość i naturalność, dlatego szefowie kuchni stawiają na najlepsze gatunki ryb, japońskie rarytasy i lokalne warzywa. Można tu zjeść popularne maki lub zamówić większe zestawy sushi, można cieszyć się smakiem orientalnych przekąsek i zup. Miłośnicy japońskich przysmaków mogą tu również sięgnąć po jedno z kilku dań głównych, np. po stek z dzikiego tuńczyka.

5. Sushi Koi Fish

„Sushi Koi Fish” przyciąga korzystnym położeniem, a bliskość Starego Miasta, Muzeum Narodowego i Teatru Groteska jest wielkim walorem tej restauracji. Lokal przyciąga również stylowym wnętrzem oraz ciekawym sposobem podawania dań. A co można tu zjeść? Klasyczne rolki o różnych smakach, orientalne sałatki i zupy (np/ z tofu, grzybami shitake lub krewetkami). Największym powodzeniem cieszą się tu jednak uniwersalne  zestawy lunchowe,  w skład których wchodzi od 10 do 16 rolek (np. futomaków i uramaków).

6. TAO THAI & SUSHI

Na krakowskich Podgórzu również można odpocząć w stylowym wnętrzu i nacieszyć się smakiem orientalnych dań. Wystarczy zajrzeć do TAO THAI & SUSHI – restauracji, która mieści się w zabytkowej kamienicy „Pod Lwem”. Piękne wnętrze, klimatyczny ogród i ciekawe wydarzenia (np. kurs jedzenia pałeczkami czy warsztaty sushi) przyciągają gości. Czeka tu również ciekawe menu, a w nim wiele pysznych dań. Zielona herbata lub zielona lemoniada, sake oraz piwa z odległej Azji przyciągają tych, którzy chcą się tu odprężyć po długim dniu. Na głodnych czekają orientalne sałatki, zupy miso oraz Dim Sum – gotowane pierożki z krewetkami lub tofu i szpinakiem. W menu pojawiają się też ciekawe zestawy sushi, m.in. nigiri z łososiem lub rybą maślaną, hosomaki z ogórkiem lub pieczonym łososiem oraz futomaki z kalmarem lub krewetką w tempurze. Wybór jest duży, zatem każdy znajdzie coś dla siebie.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.