Europa

20 Najlepszych Restauracji w Brnie

Brno to drugie, zaraz po Pradze, miasto co do wielkości w Czechach. Jest to miasto, jakie powstało między V a VII wiekiem. Wyróżnia się ono nie tylko niesamowitymi atrakcjami, ale także tym, że południe wybijane jest tutaj godzinę wcześniej. Dzwony biją już tutaj o godzinie jedenastej. Historia ta związana jest z wojną trzydziestoletnią, która odbywała się w latach 1618-1648. Z tym miastem związana jest legenda o smoku, która poniekąd przypomina historię smoka spod Wawelu. Można tu znaleźć niesamowicie piękne zamki – Špilberk, Veveří i Zamek Líšeň. Oprócz tego, jest tu kilka restauracji, których nie można pominąć, będąc w tym mieście.

Soul Bistro

Czeska knajpka, gdzie na obiad można otrzymać nie tylko soczyste mięso, ale także pożywne sałatki. Dla każdego na pewno znajdzie się coś niesamowitego w tym klimatycznym miejscu. Adres: Jezuitská 10, Brno-střed-Brno-město.

Butcher’s Grill & Pasta

Jeżeli tylko pogoda będzie sprzyjać i nie będzie zimno, to należy skorzystać z możliwości siedzenia na dworze. Posiłek będzie na pewno wszystkim wybornie smakować. Wnętrza urządzone są stylowo i gustownie, dzięki czemu można cieszyć się przyjemnym klimatem. Adres: Dobrovského 29, Brno-Královo Pole.

Stopkova Plzeňská Pivnice

Wnętrza urządzone w stylu industrialnym, gdzie każdy jest w stanie znaleźć coś dobrego dla siebie. Restauracja cieszy się wieloma rekomendacjami. Adres: 5, Česká 163, Brno.

Bistro Bastardo

Mówią, że w Czechach nie można zjeść nic dobrego. Tak mogą mówić tylko te osoby, które nie odwiedziły tego Bistra. Można jedynie żałować, że nie można tutaj zamówić jedzenia na wynos. Adres: Štefánikova 91/20, Brno-Královo Pole.

Hostinec U Semináru

Wiele osób poleca żeberka, które przyrządzone są z niezwykłą dokładnością, aby móc cieszyć się ich niesamowitym smakiem. Do tego można zamówić regionalne piwo, które będzie stanowić idealne dopełnienie dla każdego posiłku. Adres: Smetanova 631, Brno-střed.

The bar that doesn’t exist

Amerykańska kuchnia w sercu Czech zaprasza. Świetne miejsce, gdzie można wyskoczyć z przyjaciółmi na dobrego burgera, a na dodatek można przy tym cieszyć się niesamowitymi trunkami. Do tego można liczyć tu na różnorodne przekąski. Adres: Dvořákova 1, Brno-střed.

Retro Consistorium

Jeżeli ktoś lubi klimaty retro, to koniecznie musi zajrzeć do tego miejsca, jakie odnaleźć można na charakterystycznej uliczki. Nie brakuje tu okien, ale lepiej usiąść w miejscu na dole, gdzie można spróbować nie tylko smakowitych dań, ale także dobrego piwa i innych alkoholi, serwowanych przez barmanów. Adres: Mečová 356, Brno-střed.

Grandezza restaurant

Jedno z ciekawszych miejsc, jakie można znaleźć w centrum miasta, w hotelu. Nikt nie ma problemu z dojazdem na miejsce, a do tego można liczyć na smakowite dania. Nie ma więc co dziwić się temu, że zawsze są tutaj takie tłumy. Adres: střed, město, Zelný trh 314/2, Brno-střed-Brno-město.

Lokál U Caipla

Swojskie, klimatyczne miejsce, jakie swoim wystrojem nawiązuje do czasów przeszłych. Do tego można liczyć na klasyczne dania, jakie przywodzą na myśl domową, czeską kuchnię. Adres: Kozí 115/3, Brno-střed.

Havana Restaurant

Miejsce, gdzie nawet zimą można przypomnieć sobie o gorących wakacjach. Gorące rytmy, smakowite potrawy. Jednak na wyróżnienie zasługują tutejsze drinki. Adres: Masarova 2428/9, Brno-Líšeň.

Jean Paul’s Restaurant Zelný trh

Można tu wpaść na smakowity obiad i kolację. Ale ze spokojem będzie można tu także wypić kawę oraz skusić się na jeden z licznych deserów. Adres: Zelný trh 20, Brno-střed.

U Tomana

Kolejne miejsce, jakie specjalizuje się w amerykańskiej kuchni. Nie brakuje osób,jakie chcą zrelaksować się w tym miejscu, gdzie zawsze podawane są niesamowicie dobre burgery. Adres: nám. Svobody 22, Brno-střed.

U Richarda, s.r.o.

Wiele osób docenia to, że idąc do tego miejsca, nie trzeba ubierać się w wyszukane stroje, aby móc zjeść coś dobrego. Zawsze można tu przyjść w biegu. Adres: Ríšova 12, Brno-Žebětín.

U Lumi

W Brnie można znaleźć miejsce, gdzie amerykańska i włoska kuchnia spotykają się w jednym miejscu. Każdy znajdzie coś, co będzie mu pasować. Adres: Orlí 1, Brno-střed-Brno-město.

Buffalo American Steakhouse Brno

Ameryka, ach Ameryka! Nie trzeba nigdzie daleko lecieć, aby przekonać się, że amerykańska kuchnia wszystkim jest w stanie zapewnić coś dobrego. Adres: Křížkovského 416/22, Brno-střed-Pisárky.

BURGER INN

Może ta miłość wszystkich ludzi do burgerów, frytek i innych potraw, jakie kojarzone są z amerykańską kuchnią sprawiają, że tutejsze lokale są tak wysoko oceniane. W tym właśnie Burger Inn. Adres: Beethovenova 7, Brno-střed.

La Famiglia Brno

Tym razem czysty, włoski klimat, który można spotkać na brneński uliczkach. Rodzinne miejsce, gdzie każdy jest mile widziany. Adres: Údolní 4, Brno-střed.

Bistro Franz

Bistro, gdzie o każdej porze zawsze można liczyć na coś dobrego. Nawet jeżeli ktoś lubi zjeść późne śniadanie, tutaj zawsze może otrzymać coś pożywnego. Adres: 14, Veveří 461, Brno-střed.

EFI Hostinec Stará Tkalcovna

To nie tylko restauracja z dobrymi daniami, ale także miejsce, gdzie można urządzić klimatyczne spotkania okolicznościowe. Adres: Bratislavská 52, Brno-střed.

Hostinec U Bláhovky

Idealnie wypieczone mięsa, jakie są w stanie zadowolić najbardziej wymagające osoby. Adres: Gorkého 96, Brno-střed.