Ciekawostki

10 Najlepszych Ogrodów Zoologicznych w Polsce

fot. Adrian Grycuk / Wikipedia

Ogrody Zoologiczne, to wyjątkowa atrakcja dla całej rodziny, która poprzez zabawę, edukuje i rozwija dziecięcą wyobraźnie.

Choć ogrodów jest na prawdę wiele, są również te, które trzeba zobaczyć, dlatego przygotowaliśmy listę miejsc, które warto zobaczyć.

Mini Zoo – Zwierzaki Nad Potokiem w Żukczynie

Mini Zoo znajduje się blisko Gdańska. Można tutaj przyjechać całą rodziną. Obiekt oferuje również możliwość organizacji imprez plenerowych i okolicznościowych: zabaw, festynów, biesiad, czy organizacji urodzin, ognisk. Mini zoo otwarte jest od czwartku do niedzieli od 10 do 17.

Interaktywne Zoo „Zwierzaki Nad Potokiem” znajduje się w Żukczynie koło Gdańska. To miejsce, w którym dzieci mają okazję poznać, dotknąć, nakarmić i pogłaskać wiele gatunków oswojonych zwierzaków. Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku dla całych rodzin.

Wiele mieszkańców Mini Zoo urodziło się i wychowało wśród ludzi. Lubią kontakt z dziećmi, uwielbiają się przytulać i być głaskane. W soboty i niedziele rozpalane jest ognisko dla wszystkich gości. Na miejsce można przywieźć własny prowiant lub zakupić kawę i kiełbaski z pieczywem w Food Trucku.

Zaletą tego obiektu jest parking pośrodku mini zoo, dzięki czemu mamy stały dostęp do rzeczy z samochodu. Na wyspie pośrodku stawu znajduje się altana gdzie w razie czego można schować się przed deszczem.

Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku podczas pobytu. Mini Zoo jest świetną atrakcją dla dzieci. Są tutaj: kucyki, emu, egzotyczne ptaki, daniele, kozy, świnki, owieczki, pawie i wiele innych. Emu – Nandi i Tośka skradną Wasze serce.

Większość zwierząt jest oswojona. Można podejść, karmić.

Specjalne atrakcje:

  • karmienie alpak, kucyków, dużego strusia, krówek, danieli, emu, lam i innych zwierząt
  • jazda na kucyku w soboty i niedziele od 11 do 15
  • egzotyczne ptaki, papugi, pawie
  • można wziąć króliczka lub świnkę morską na rękę jak się poprosi kogoś z obsługi
  • oglądanie jak żyją nutrie, świnki wietnamskie, kangurki czy mundżaki chińskie
  • ciągnik klasyk – na który dzieci mogą usiąść
  • liczne zabawki dla dzieci – koparki, samochodziki, mini ciągniki
  • duży otwarty teren – można zrobić piknik
  • leżaczki

Jeśli chodzi o alpaki, to są one bardzo spokojne. Na życzenie można dostać za darmo kubek do karmienia różnych zwierząt. Można alpaki nakarmić przysmakiem z ręki. Fajnie jest alpaki przytulać i robić sobie z nimi zdjęcia.

Dojazd autobusami z Gdańska, Pruszcza Gdańskiego, Starogardu Gdańskiego: 400, 401, 443, 445, 447, 884, 850. Do najbliższego przystanku autobusowego 4 minuty pieszo. Adres: Nad Potokiem 5, Żukczyn

1. Zoo we Wrocławiu

Zoo we Wrocławiu. Ogród zoologiczny we Wrocławiu, to ogromny ogród, który zamieszkują liczne gatunki zwierząt z całego świata. Na terenie ogrodu, znajduje się również Afrykarium, plac zabaw oraz sklep z pamiątkami.

2. Zoo w Gdańsku

zoo Gdańsk Oliwa

Zoo w Gdańsku. Wyjątkowe miejsce, które prócz licznych gatunków zwierząt, może pochwalić się oryginalną roślinnością. Na terenie Zoo znajduje się kolejka oraz plac zabaw.

3. Mini Zoo w Jantarze

Mini Zoo w Jantarze. Niewielki ogród, które zamieszkują między innymi kangury. Wybiegi dla zwierząt zostały wykonane w taki sposób, że z łatwością można obserwować mieszkających w nim lokatorów.

4. Zoo w Poznaniu

Zoo w Poznaniu. W Poznaniu znajdują się aż dwa ogrody zoologiczne. Stare zoo, znajduje się w parku i jest atrakcją bezpłatną, natomiast nowe zoo, to ogromny ogród zoologiczny z licznymi zwierzętami, zamieszkującymi cały świat.

5. Zoo safari w Borysewie

Zoo safari w Borysewie. Ogromny ogród zoologiczny, z licznymi wybiegami dla egzotycznych zwierząt oraz akwenami, które zamieszkują zwierzęta wodne. Na terenie zoo, znajduje się również park rozrywki oraz plac zabaw.

6. Zoo w Toruniu

Zoo w Toruniu. To niewielkie Zoo, które powstało w Ogrodzie Botanicznym. Mieszka tu niewiele gatunków zwierząt, jednak przepiękna roślinność, urozmaica spacer po ogrodzie.

7. Zoo w Łodzi

Zoo w Łodzi. Ogród, w którym mieszka ponad 2 tysiące zwierząt, z całego świata. Znajdują się tu wyjątkowe zbiorniki wodne, które zamieszkują egzotyczne gatunki zwierząt. Podczas zwiedzania można zaobserwować karmienie zwierzą.

8. Zoo w Opolu

Zoo w Opolu. Miejsce, które pokocha każdy maluch. To tu, zaprojektowano wybiegi w taki sposób, aby każdy mógł przyjrzeć się z bliska zwierzakom. Stworzono nawet specjalne okienka, przez które można podglądać zwierzęta.

Alejki są szerokie i utwardzone, dzięki czemu wygodnie się po nich spaceruje, nawet z dziecięcym wózkiem.

9. Zoo w Warszawie

Zoo w Warszawie. Duży ogród zoologiczny, w którym mieszka ponad 500 gatunków zwierząt. Na terenie zoo, znajdują się liczne wybiegi oraz prom wodny, który stanowi ciekawą i oryginalna atrakcję dla odwiedzających.

10. Mini zoo w Łącznej

Mini zoo w Łącznej. To niewielka miejscowość z niewielkim ogrodem zoologicznym, gdzie mieszkają między innymi lamy, tygrysy i wilki. Dodatkową atrakcją jest wybieg dla lemurów. które można karmić.