Polska

Najlepsze Kluby na Rynku we Wrocławiu

kluby rynek wrocław

Wrocław to przepiękne miasto znajdujące się w południowo-zachodniej części Polski, w województwie dolnośląskim. Uważane jest za jedno z piękniejszych w Polsce. Zachwyca intrygującą historią i związanymi z nią zabytkami.

Wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z Panoramą Racławicką, przedstawiającą Bitwę pod Racławicami. Niektórzy przyjeżdżają w ten region dla wspaniale zaaranżowanego Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego czy Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego. Oferta turystyczna jest niezwykle bogata, aczkolwiek sam układ miasta oraz jego piękne kamienice również stanowią atrakcję samą w sobie, tworząc niepowtarzalny klimat Wrocławia.

Nie należy zapominać o wpaniałym rynku, któru każdego roku odwiedzany jest przez kilka milionów turystów. To właśnie rynek stanowi serce całego miasta. Będzie doskonałą destynacją także dla osób, które pragną wieczorem zanurzyć się w niezapomnianej zabawie. Oferta skieorwana do miłośników dobrej zabawy jest naprawdę obszerna, a zatem znalezenie lokalu spełniającego nasze oczekiwania nie powinno sprawić nam najmniejszych problemów. Jakie miejsca warto odwiedzić w pierwszej kolejności? Oto kilka wybranych propozycji.

1. Klub Domówka

Klub Domówka mieści się przy rynku 39/40. To bez wątpienia jedno z najpopularniejszych miejsc, które w każdy weekend wypełnia się entuzjastami najlepszej muzyki i fantastycznej zabawy. Na najwyższe słowo uznania zasługuje przede wszystkim wystrój tego miejsca. Do złudzenia przypomina wielkie mieszkanie, a każde odrębne pomieszczenie zostało zaaranżowane w taki sposób, aby faktycznie podtrzymać to wrażenie. Dominują wyraziste kolory i świetnie zaprojektowane oświetlenie. Mamy wobec tego do dyspozycji salę, w której pomiędzy lożami można doszukać się wanny oraz innych łazienkowych elementów, a także stylowy salon utrzymany w żółtej kolorystyce oraz sypialnię z toaletką. Centralnym i najważniejszym punktem każdego mieszkania jest jednak kuchnia. W tym przypadku mieści się ona w obrębie świetnie wyposażonego baru. To kultowe miejsce zachwyca od pierwszego wejrzenia. Kreatywność gospodarzy sprawiła, że obecnie jest to obowiązkowy lokal każdego szanującego się gościa Wrocławia. Warto dodać, że ekipa barmańska składa się z doświadczonych barmanów, którzy będą gotowi przygotować nawet najbardziej wymyślne drinki lub podzielić się swoimi autorskimi pomysłami z tej dziedziny. To jedyne takie miejsce we Wrocławiu, w którym faktycznie można poczuć klimat prawdziwej domówki. Jest również idealną przestrzenią dla osób, które pragną poznawać nowych ludzi. Domówka w takim wydaniu stanie się źródłem fantastycznej zabawy i miejscem, do którego będziemy chcieli znowu wrócić.

2. PRL Klubokawiarnia

PRL Klubokawiarnia mieści się przy rynku w ratuszu pod numerem 10. To miejsce, w którym czas zatrzymał się mniej więcej czterdzieści lat temu. Klimat PRL-u wyczuwalny jest zatem na każdym kroku, zwłaszcza że ze ścian spoglądają na nas „wielkie” osobistości tamtych czasów w postaci Stalina, Gomułki czy Bieruta. Nie trzeba być wielkim fanem myzyki sprzed kilkudziesięciu lat, by odnaleźć się w tym miejscu. Panuje tutaj niezwykle przyjazna atmosfera, a obsługa za punkt honoru obrała sobie usatysfakcjonowanie swoich gości. Regularnie odbywają się tutaj tematyczne imprezy, w tym halloweenowe, aczkolwiek i one okraszone są solidną porcją PRL-owskiej atmosfery. Goście mają do dyspozycji fantastycznie zaopatrzony bar oraz sporo przestrzeni do tańczenia. Latem przed lokalem otwarty jest ogród piwny, z którego rozpościera się wspaniały widok na wrocławski rynek. Osoby pragnące bawić się do białego rana w zacnej atmosferze z pewnością powinny skusić się na wizytę w tym miejscu.

3. Arena Club

Arena Club znajduje się przy rynku 60. To nowocześnie urządzony klub muzyczny, w którym weekendowe imprezy trwają do białego rana. W środku znajduje się najnowszej generacji oświetlenie klubowe, któremu poniekąd zawdzięczamy świetną atmosferę. Na gości czekają ekskluzywne i wygodne loże rozmieszczone w różnych częściach klubu. Pod sufitem można z kolei dostrzeć roziskrzone kule disco, które nadają całości imprezowego charakteru. Regularnie odbywają się tutaj imprezy muzyczne z udziałem doświadczonych DJ-ów, którzy bez najmniejszych problemów wypełniają parkiet, serwując najlepsze utwory klubowe. Gdzieniegdzie znajdują się również podesty z rurami do pole dance, na których można podziwiać piękne tancerki.

4. Grey Music Club

Grey Music Club znajduje się przy ulicy Świętego Mikołaja 8, a zatem na ulicy, która niegdyś łączyła rynek z Bramą Mikołajską. Lokal odznacza się niebanalnym systemem oświetleniowym, który nadaje mu nieco psychodelicznego charakteru. Jest urządzony w stylu nowoczesnym i zachwyca eleganckim i jednocześnie minimalistycznym wystrojem. Gospodarze tego miejsca największy nacisk stawiają na jakość muzyki. Mamy zatem do czynienia z doskonałym nagłośnieniem, a także z DJ-ami, którzy uchodzą za najlepszych w swojej branży. Bardzo często pojawiają się także goście zagraniczni, którzy oferują zróżnicowaną muzykę. Goście mają do dyspozycji świetnie zaopatrzony bar oraz profesjonalną obsługę. Osoby ceniące sobie prywatność mogą skorzystać z pięknie urządzonych VIP Room’ów. Z kolei w strefie lounge regularnie odbywają się sceniczno-akrobatyczne pokazy. Do bez wątpienia lokal dla osób, które cenią sobie najwyższe standardy.

5. Poziom 1

Poziom 1 to kolejny klub znajdujący się nieopodal wrocławskiego rynku. Mieści się przy ulicy Świętego Mikołaja 8-11. To pięknie urządzony lokal, w którym postawiono na niebanalny design i oryginalne rozwiązania przestrzenne. Na dosyć sporej powierzchni znajduje się strefa z lożami, obszerny bar oraz miejsce do tańczenia. Nie ma co do tego wątpliwości, że dla wielu osób jednym z głównych powodów wizyt w tym miejscu jest muzyka. Królują przede wszystkim rytmy R&B oraz soul. Regularnie odbywają się również wydarzenia z muzyką graną na żywo. Klub odznacza się bardzo profesjonalnym podejściem. Ekipa barmańska zasługuje na najwyższe słowo uznania za bezustanną gotowość do zaskakiwania swoich gości. Miejsce przypadnie do gustu tym, którzy cenią sobie przyjazną atmosferę i zabawę do białego rana.

6. Lewitacja

Lewitacja również znajduje się przy ulicy Świętego Mikołaja, ale pod numerem 8/11. To idealna przestrzeń na rozpoczęcie weekendu we Wrocławiu. Lokal odznacza się niebanalnym wystrojem i świetną atmosferą. Posiada atrakcyjną ofertę kulinarną i doskonałą ekipę barmańską, która zna się na swoim fachu. W dni poprzedzające weekend często odbywają się tutaj wieczory karaoke. Przestrzeń podzielona jest na dwie strefy. Na piętrze znajdują się stoliki, przy których można spędzić miło czas ze znajomymi, a na dole mieści się obszerny parkiet, który zawsze w weekendy wypełnia się po brzegi ludźmi pragnącymi zatopić się w niezapomnianej zabawie. Charakterystycznymi elementami wystroju są drewniane meble, które doskonale prezentują się w połączeniu z nowoczesnością całej reszty. Sporym zainteresowaniem cieszą się również wtorki w rytmie salsy oraz czwartki z muzyką graną na żywo. To bez wątpienia jedno z tych miejsc, które trafiają w gusta osób o bardzo zróżnicowanych preferencjach.