Polska

Najlepsze Kluby MMA w Katowicach

Mieszane sztuki walki, czyli MMA, cieszą się dużą popularnością. Tym bardziej że z tym sportem można rozpocząć przygodę tak naprawdę w każdym wieku – o ile nie ma specjalnych przeciwwskazań. Pozostanie tylko znaleźć dla siebie odpowiednie miejsce, gdzie będzie można rozpocząć treningi. W związku z rosnącą popularnością, klubów takich nie brakuje na terenie całej Polski. Gdzie dokładnie można znaleźć je w Katowicach?

1. Natal Grind Team

Takiego miejsca na pewno nie można omijać. Tym bardziej że ma się do czynienia z klubem, który można zaliczyć do największych na terenie Śląska. Oczywiście, można zapisać się tu na MMA, ale też nie brakuje innych zajęć, jakie są dedykowane dla różnych grup wiekowych. Klub naprawdę imponuje swoją wielkością. Wystarczy tylko przyjrzeć się salom, szatniom i innym miejscom, jakie można znaleźć na terenie klubu. Przynajmniej będzie wiadomo, że żadni zawodnicy nie będą „skakali” sobie po głowach w trakcie treningu.

Adres: Generała Zygmunta Waltera-Jankego 176/1, Katowice

2. MMAtadores Katowice

Może nie jest on aż tak duży, ale w niczym to nie przeszkadza. Liczy się bowiem to, żeby móc trafić na zajęcia pod opiekę utalentowanej kadry, która z zaangażowaniem podchodzi do każdego zawodnika. Tutaj takich trenerów nie brakuje. Każdy może trafić tu na zajęcia grupy przekrojowej. Znaczy to tyle, że trenują to osoby zaawansowane, ale także dla początkujących znajdzie się tu miejsce. W takim klubie każdy zawodnik będzie się naprawdę dobrze czuł.

Adres: Pola 34, Katowice

3. Bastion Katowice

Ciekawostką jest to, że na zajęcia w tym klubie można tak naprawdę zapisać się przez cały rok. Nie ma określonych miesięcy, a potem zapisy zostają na stałe zamknięte. Takich rzeczy żadna osoba w ogóle nie musi się obawiać. Mogą tu przyjść osoby, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia ze sztukami walki, ale także te, które mają już jakieś doświadczenie. Klub jest doskonale przygotowany, jeżeli chodzi o zaplecze techniczne.

Adres: Ceglana 67C, Katowice

4. Klub Sportowy Kuźnia Fight Club

Klub, który udowadnia, że nie tylko mężczyźni mogą trenować sporty walki. Jest wręcz przeciwnie. Panie również mogą trenować, a jeżeli szukają w Katowicach dla siebie dobrego klubu, to jak najbardziej mogą zgłosić się właśnie tutaj. Tym bardziej że można zapisać się tu na treningi indywidualne, ale także grupowe. Formę zajęć można wybrać samodzielnie. Najważniejsze jest to, aby każdy poczuł, że jest w miejscu, które naprawdę jest w stanie pokochać.

Adres: Kuźnicka 41, Katowice

5. Silesian Cage Club

Właściwie należałoby powiedzieć, że nie ma się do czynienia z klubem, ale prawdziwym centrum rekreacyjnym. Kolejne z nielicznych miejsc, jakie jest w stanie zachwycić swoją wielkością.  Trenuje tutaj wiele osób i to już od bardzo długiego czasu. Silesian jest dumne z tego, że wielu podopiecznych zajmuje się sztukami walki nie tylko amatorsko, ale zawodowo. Startują oni bowiem w zawodach, które organizowane są na terenie całego kraju odnosząc liczne sukcesy.

Adres: Sokolska 31, Katowice

6. Klub Sportowy Striker -Taekwondo- zajęcia dla dzieci szkolnych-treningi dla przedszkolaków

Fajnie, że zostało stworzone takie miejsce, jakie typowo dedykowane jest dla najmłodszych. Dorosłych można w tym klubie sportowym spotkać, ale występują oni tylko i wyłącznie w roli trenerów. Na zajęcia mogą zapisać się maluchy, które chodzą do przedszkola, ale także i te starsze. Oczywiście, wszystkie treningi organizowane są w odpowiednich grupach wiekowych,. Tak, aby maluszki nie musiały wstydzić się większych kolegów i koleżanek, które mogą mieć po 10-13 lat.

Adres: Katowicka 54, Katowice

7. Valhalla Klub

Miejsce, które nie tylko uczy sportów walki. Śmiało można powiedzieć, że jest to klub, który wzmacnia także pewność siebie. Wiele osób zgłasza się na treningi, ponieważ doskonale zdają sobie sprawę z tego, że ich samoocena jest na bardzo niskim poziomie. W takich właśnie przypadkach pomocne są treningi sztuk walki, których w Valhalla nie brakuje. Widać, że jest to miejsce, które jest pozytywnie oceniane przez wszystkich podopiecznych.

Adres: Ordona 7, Katowice

8. Klub Sportowy STRIKER

Może ich historia nie jest długa, bowiem działają zaledwie od kilku lat. O niczym to jednak nie świadczy, ponieważ można być pewnym tego, że wszystkie treningi odbywają się na wysokim poziomie. Mowa tu nie tylko o osobach dorosłych, ale przede wszystkim o dzieciach. Najmłodsi zawodnicy z wielkim zaangażowaniem podchodzą do wszystkich ćwiczeń.

Adres: Michałowicka 15, Siemianowice Śląskie

9. SWD Katowice – Szkoła Walki Drwala

Małe i klimatyczne miejsce, ale to nie przeszkadza w trakcie treningów. Wszystko jest tak zaplanowane, aby ćwiczący nigdy nie wchodzili sobie w drogę. Warto tu przyjść, aby nie tylko trenować pod okiem zaangażowanych trenerów. Można tu również samodzielnie poćwiczyć na siłowni. Tym bardziej warto skorzystać z zaproszenia, ponieważ jest ona bardzo dobrze zaopatrzona. Ze spokojem będzie można potrenować nad swoją kondycją fizyczną.

Adres: Wodospady 4, Katowice