Polska

12 Najlepszych Restauracji w Tyliczu i okolicy

Tylicz to miejscowość wyjątkowa. Mimo że jego powierzchnia jest niewielka, na jego terenie znajduje się wiele zabytków architektonicznych. Wieś położona jest w województwie małopolskim, a zobaczyć tutaj można chociażby Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła czy też łemkowską cerkiew, która jest wpisana na listę Szlaku Architektury Drewnianej. Zaś miłośnicy sportów zimowych powinni udać się na wycieczkę do Stacji Narciarskiej, położonej zaledwie dwa kilometry od Tylicza. A gdzie można udać się na smaczny posiłek?

1. Dwóch Świętych

fot. fb.com/dwochswietych

Kameralny klimat oraz gustowny wystrój to znaki rozpoznawcze restauracji. Już od wejścia możemy poczuć przyjemny aromat ziół oraz przyjrzeć się dwóm wyjątkowym strażnikom lokalu – figurom św. Kazimierza Królewicza oraz św. Stanisława Kostki. Tym co wyróżnia tą krynicką restaurację są wyjątkowe produkty używane do przygotowywania dań. Kucharz wykorzystuje domowe konfitury, ekologiczne sery z pobliskiego gospodarstwa oraz regionalnie hodowane pstrągi.

Adres: Bulwary Dietla 13, Krynica-Zdrój, Telefon: 184 715 896

2. Rzym

fot. fb.com/restauracjarzym

Rzym to jedna z najpiękniejszych restauracji w Muszynie. Wystrój, na który składają się białe oraz niebieskie dekoracje oraz wykonane z drewna meble, doskonale komponują się z zachwycającymi ściennymi malunkami przedstawiające różne dawne prowincje oraz rejony Rzymu. Jest to lokal oferujący kuchnie polsko – włoską. Potrawy zagraniczne bazują na przepisach wzorowanych na konkretnych regionach Italii. Jeżeli chodzi o menu z polskimi daniami, pełne jest propozycji typu: śledź matjas z sałatką ziemniaczaną, pierogi z palonych ziemniaków z dodatkiem wędzonego twarożku czy też pstrąga pieczonego w sianie, jakkolwiek zaskakująco by to nie brzmiało. Karta z kuchnią włoską zawiera takie potrawy jak: krem z marchwi z serem pleśniowym, makaron strozapretti z krewetkami tudzież lasagne ze szpinakiem.

Adres: Rynek 25, Muszyna, Telefon: 184 408 370

3. Pokusa

fot. fb.com/restauracjapokusa.tylicz

Restauracja, która zdecydowanie jest kusząca dla każdego, kto pragnie skosztować idealnie wypieczonej pizzy czy też typowo polskich potraw, takich jak wyśmienity żurek z jajkiem i kiełbasą, wiejski śledzik z cebulą i masłem czy słoweński ser prażony lub kluski śląskie.

Adres: Biskupa Tylickiego 5, Telefon: 184 711 145

4. Strakija

Zdjęcie ilustracyjne fot. Elena Leya | Usnplash

Strakija to wytwornie urządzona restauracja szczycąca się serwowaniem dań kuchni łemkowskiej. Menu proponuje gościom takie regionalne potrawy jak: wątróbka drobiowa z plackami ziemniaczanymi, dodatkiem grillowanego jabłka oraz sosem malinowym, żur biały na marynowanych rydzach i maślance czy ”Szpykaczka z Haluszkami”.

Adres: Złockie 106, Telefon: 184 719 205

5. Domek w Dolinie

fot. fb.com/RestauracjaDomekwDolinie

Malowniczo położony przy lesie obiekt przyciąga wielu turystów. Komfortowo urządzony lokal jest wspaniałym miejscem, w którym można zjeść regionalny przysmak w towarzystwie rodziny. Dodatkowym atutem jest osiągnięcie certyfikatu Travellers’ Choice Trip Advisor w 2022 roku.

Adres: Czarny Potok 30A, Krynica – Zdrój, Telefon: 696 494 309

6. Restauracja Myśliwska Berło

Zdjęcie ilustracyjne fot. Sargent Seal | Usnplash

Zarówno wystrój, jak i menu restauracji doskonale odzwierciedlają słuszność nazwy lokalu. Restauracja myśliwska zbiera wysokie noty, zaś szczególnie cenione jest jej menu. Znajdują się tam takie soczyste potrawy, jak: wątróbka z królika, burger z jelenia czy też kapusta zasmażana z grzybami.

Adres: Pułaskiego 2, Krynica – Zdrój, Telefon: 184 712 784

7. Dom Miodu i Wina

fot. fb.com/p/Dom-Miodu-i-Wina-100064054754012

Restauracja specjalizuje się w podawaniu tradycyjnych potraw polskich w nowoczesny sposób. Jakich potraw tutaj zakosztujemy? Między innymi grillowanego oscypka z borówkową konfiturą oraz kruszonką z boczku, kanapki pszczelarza, grillowanych łezek z kalafiora lub gruszki gotowanej w miodzie oraz winie. Brzmi interesująco, prawda?

Adres: Kościelna 60, Muszyna, Telefon: 792 657 777

8. Pod Zieloną Górką

fot. fb.com/podzielonagorka

Zielona Górka to restauracja wyjątkowa. Chociażby z tego względu, że mieści się w zabytkowej willi wybudowanej pod koniec pierwszej połowy XIX. wieku. Menu lokalu zawiera propozycje pizz, które są wykonywane na podstawie autorskich przepisów kucharza oraz bogate sekcje win czy też słynnego irlandzkiego trunku – piwa Guinness.

Adres: Nowotarskiego 5, Krynica – Zdrój, Telefon: 184 712177

9. Karczma u Jędrusia

fot. fb.com/KarczmauJedrusiawZlockiem

To niewielki, tradycyjnie urządzony lokal z daniami wyłącznie najwyższej jakości. Przy restauracji znajduje się także spory parking dla gości, co niezaprzeczalnie jest ogromnym atutem. Klient może tutaj zamówić posiłki takie jak, np: kwaśnica, czerwony barszcz z uszkami czy kotlet schabowy z sałatką i frytkami. Co więcej ceny w lokalu są bardzo przystępne.

Adres: Uzdrowiskowa, Muszyna

10. Chata Góralska

Zdjęcie ilustracyjne fot. Cathal Mac an Bheatha | Usnplash

Zważywszy na zabawne teksty napisane na małych tabliczkach zawieszonych wewnątrz restauracji, panujący w niej klimat jest doprawdy sympatyczny. Z kolei menu jest tradycyjne, lecz zawiera różnorodne potrawy. Natomiast w sezonie zimowym warto zasmakować aromatycznej, zimowej herbaty z dodatkiem cytryny, goździków oraz orzechów.

Adres: Rynek 15, Telefon: 504 097 325

11. Wiejska Chata

Zdjęcie ilustracyjne fot. Hisu Lee | Usnplash

Wiejska Chata to lokal, w którym znajduje się aż 100 miejsc siedzących. Jest zatem doprawdy spory. Mimo ogromnej liczby gości, każdy jest obsługiwany sprawnie. Restauracja oferuje klientom przede wszystkim wiejskie, tradycyjne jadło.

Adres: Wiejska 1, Telefon: 662 162 451

12. Restauracja Tylicka

fot. fb.com/RestauracjaTylicka

Poziom czystości w lokalu jest niebywale wysoki, a wystrój komfortowy, dzięki czemu wewnątrz panuje przyjemna atmosfera. Jeżeli chodzi o menu, zawiera propozycje pokroju placka po zbójnicku, tylickiego zawijańca tudzież kluski śląskie.

Adres: Rynek 2, Telefon: 512 774 040