Polska

7 Najlepszych Barów i Pubów w Szczecinie

Jak spędzić wolny czas w Szczecinie? Możliwości jest sporo. W tym dużym mieście nie brak ciekawych zabytków oraz galerii sztuki, czeka tu również wiele wystaw muzealnych o ogromnej wartości i spacerowych terenów, przyciągających malowniczą scenerią. A co można robić w tym mieście, gdy barowa pogoda zniechęca do zwiedzania? Wybrać się do jednego z wielu pubów! Jakie bary i puby w Szczecinie zasługują na szczególne zainteresowanie? Oto kilka propozycji dla tych, którzy chcą w ciekawy sposób spędzić czas w tym mieście.

1. The Ptak i Pies Cocktail Bar

„The Ptak i Pies Cocktail Bar” to miejsce dla tych, którzy lubią miejsca tworzone przez ludzi z pasją. Ciekawe wydarzenia, klimatyczne wnętrze i świetnie wyposażony bar to kolejne czynniki, które zostały docenione przez gości. Można tu sięgnąć po shoty o smaku mięty i trawy cytrynowej, smaku zielonego banana lub bazylii połączonej z cytrusami. Czeka tu również Małpi Mózg i Bomka, wielkim powodzeniem cieszy się też shot znany jako Ognisty podmuch. Czekaja tu również koktajle z prosecco w roli głównej oraz klasyczne koktajle z Mojito, Negroni i Long Island na czele. Czekają tu również ciekawe koktajle autorskie, dostępne również w wersji bezalkoholowej.  Co warto wybrać? Dużym uznaniem cieszy się Sorbet MoDżajto z rumem, miętą i trawą cytrynową, na brak powodzenia nie może też narzekać Flaming – koktajl z wódką, truskawką, cytryną i likierem jogurtowym.

2. Czarny Kot Cocktail Bar

Na terenie Śródmieścia czeka na gości „Czarny Kot” – bar koktajlowy, który cieszy się w Szczecinie bardzo dużym powodzeniem. Dlaczego? Bo można tu spędzić wieczór w wyjątkowej atmosferze, dobrze się bawić przy muzyce, a jednocześnie cieszyć się smakiem wybornych drinków. Choć pub ten działa dopiero od lipca 2020 roku, już ma wielu stałych gości i wielkich sympatyków. Można tu pograć w lotki, można uczestniczyć w wieczorach degustacyjnych, a jednocześnie brak udział w ciekawych akcjach na cele dobroczynne. W „Czarnym Kocie” nudzić się nie można, a panująca tu atmosfera oczaruje każdego.

3. 17 Schodów Cocktail Bar

„17 Schodów Cocktail Bar” na Targu Rybnym to kolejne miejsce, które przyciąga ciekawymi wydarzeniami i pysznymi koktajlami. Bar ten zalicza się do najpopularniejszych lokali w Szczecinie, a jego sława już dawno przekroczyła granice miasta. Dwa niezależne od siebie bary, ciekawe menu, autorskie koktajle i stylowe wnętrze – odpoczynek w takich warunkach to czysta przyjemność. Pizza włoska, hiszpańska lub warzywna, pyszne przekąski i klasyczne koktajle to ważne pozycje w menu. Czekaja tu również ciekawe koktajle autorskie, np. Biały Królik z Bourbonem i ananasem, Smok Wawelski z bananem i whisky lub Jaś z ginem, jabłkiem i cytryną. Czekaja tu również koktajle bezalkoholowe, m.in. Alladyn bez dżina (tonik z dodatkiem jałowca i trawy cytrynowej i Pszczółka Maja o smaku imbiru, miodu i cytryny.

4.Pub Piwnica

W „Piwnicy” na ulicy Dworcowej można odpocząć w pięknym otoczeniu, można się też nacieszyć smakiem pysznych koktajli i kolorowych shotów. Miejsce to docenią również miłośnicy dobrej kuchni, na których czeka tu sporo rarytasów. Gruszka Szwarcwaldzka lub sałatka grecka, pożywna zupa gulaszowa lub klasyczny rosół – oto wybrane propozycje. W pubie znalazło się też miejsce na pierogi i dania z makaronem w roli głównej, można tu również sięgnąć po schabowego lub golonkę. Wybór jest szeroki, zatem każdy znajdzie tu dla siebie coś odpowiedniego.

5. Kicker Pub

„Kicker Pub” na Nowym Rynku jest jednym z najsłynniejszych lokali w Szczecinie – szczególnie wśród tych osób, które uważnie śledzą bieżące wydarzenia sportowe. Śledzenie piłkarskich rozgrywek można sobie umilić aromatyczną kawą lub zimnym browarem (a asortyment piw jest tu bardzo szeroki). Czekaja też drinki i wódki, które mają wielu zwolenników. Można tu również sięgnąć po jedną z kilku przekąsek, np. po chrupiące tosty lub pyszne nachosy.

6. Trzy Korony

Pub „Trzy Korony” to dobre miejsce dla tych, którzy chcą ze znajomymi oglądać transmisje ważnych imprez sportowych oraz dla tych, którzy chcą zorganizować imprezę dla znajomych. To wreszcie miejsce, w którym każdy może odpocząć przy pysznym drinku lub porozmawiać ze znajomymi przy zimnym piwie. Wielkim walorem lokalu jest duży ogródek, w którym w sezonie letnim można bawić się do woli.

7. Pub Coolturka

„Pub Coolturka” to ciekawe wnętrze, spotkania przy karaoke oraz wspólne oglądanie ważnych wydarzeń sportowych. To również ciekawe wydarzenia i imprezy taneczne, które przyciągają tu wielu miłośników dobrej zabawy. To kolejne miejsce, które warto odwiedzić ze względu na wspaniałą atmosferę i dobre koktajle, dzięki którym można się skutecznie zrelaksować po długim dniu.