Polska

Najlepsze Bary Mleczne w Częstochowie

Częstochowa to jedno z najbardziej znanych miast, które znaleźć można na mapie Polski. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ to właśnie tutaj znajduje się najważniejsze dla katolików miejsce kultu. Trzeba przyznać, że każdego dnia można spotkać tu ogromną ilość turystów, którzy chętnie zapoznają się z możliwościami tego miasta.

A tych jest naprawdę wiele. Są to m.in. takie osoby, jakie po lub w trakcie zwiedzania będą chciały zjeść coś dobrego. Smaczne jedzenie oferują bary mleczne. Gdzie można znaleźć je na terenie Częstochowy?

1. Bar Familijny

Jak sama nazwa wskazuje, jest to typowe, familijne miejsce, gdzie zawsze można zjeść coś dobrego. Nie lada pokusą jest to, że duża ilość potraw wykonywanych jest ręcznie. W szczególności, jeżeli mowa jest o pierogach, jakie podawane są z różnym nadzieniem. Warto również pokusić się na tutejsze naleśniki, jakie podawane są na słodko. Można tu również liczyć na klasyczne dania, jak chociażby uwielbiany o każdej porze roku rosołek.

Adres: 7 Kamienic 27, Częstochowa

2. Bar Promenada

Może i sama nazwa przywodzi na myśl morze, ale to (niestety!) jest bardzo daleko. Nic to jednak nie znaczy w obliczu takiej kuchni! Zjeść tu można wiele ciekawych potraw. Jedna z najciekawszych propozycji to burgery, które są tu naprawdę duże. Nie warto domawiać do nich innych dodatków (chyba, że ktoś jest naprawdę głodny), ponieważ te burgery są naprawdę solidne. W menu nie brakuje także innych smakowitości.

Adres: promenada Czesława Niemena, Częstochowa

3.”U Matuli” Obiady Domowe

„Matula” zaprasza na dobre obiady, które podawane są tu każdego dnia. Takich lokali było więcej, ale aktualnie w Częstochowie ostało się tylko to jedno miejsce, gdzie wciąż podawane są naprawdę dobre, domowe obiady. Można tu przyjść nawet ze swoją rodziną – z dziadkami, dziećmi. Takie rodzinny obiad w przytulnym lokalu będzie sprzyjał zacieśnianiu więzi rodzinnych. Istnieje możliwość zamówienia posiłków na wynos.

Adres: Aleja Najświętszej Maryi Panny 21A, Częstochowa

4. Bar Palce Lizać

Można być pewnym tego, że wychodząc z tego lokalu, każdy będzie chciał oblizać palce po tak smakowitym posiłku. W menu można znaleźć klasyczne propozycje, jakie nawiązują do tego, co lubi królować na polskich stołach. Nie tylko w „niedzielę i święta”, ale także w pozostałe dni. Menu można podzielić przede wszystkim na zupy, jak również dania mięsne. Dzięki temu można skomponować naprawdę dobre zestawy.

Adres: Jagiellońska 38/40, Częstochowa

5. Smaczne Obiady

W tym miejscu można znaleźć naprawdę smaczne obiady o wczesnej lub późniejszej nieco porze. Wszystko zależy poniekąd od tego, kiedy ktoś ma wolny czas na to, aby móc zjeść coś dobrego, ale także pożywnego.

Adres: Aleja Najświętszej Maryi Panny 5, Częstochowa

6.„JAK U MAMY” Obiady domowe Częstochowa Pierogi Catering

Kolejne miejsce, które przypomina o tym, że u mamy zawsze można było liczyć na dobre obiady. Jeżeli ktoś z różnych powodów nie może zgłosić się do własnej mamy na obiad, to może przyjść tu, gdzie w menu znaleźć można wiele ciekawych dań. Przede wszystkim pierogi. Na nie zawsze znajdzie się ogromna liczba chętnych. Zaletą tego miejsca jest to, że istnieje możliwość zamówienia tutaj cateringu, który będzie można wykorzystać przy różnych okazjach.

Adres: Adama Mickiewicza 33, Częstochowa

7. Bar Pierożek

Miejsce, które swoim wyglądem w ogóle nie przypomina klasycznego baru mlecznego. Raczej mamy tutaj nawiązanie do nowoczesnej, oszczędnej w wystroju, restauracji. Nic to jednak nie przeszkadza w tym, aby zatrzymać się tu na smaczny posiłek, który zasmakuje wszystkim zgłodniałym osobom. W menu można znaleźć zupy, dania mięsne, dania rybne. Nie brakuje tu również ciepłych napojów, jakie z przyjemnością można wypić po ciężkiej wędrówce po Częstochowie w chłodny dzień.

Adres: Klasztorna 1, Częstochowa

8. Bar U Basi

Tutaj na pewno przyjść trzeba wiosną oraz latem, kiedy naokoło budzi się natura i ma się do czynienia z prawdziwą feerią kolorów. W szczególności, że naturę budząc się do życia, będzie można obserwować z perspektywy ogródka, gdzie można zjeść dużo smakowitości, jakie znajdują się w tutejszym menu. Zgodnie z opiniami klientów, obsługa wkłada całe swoje serce w gotowanie. Kto tu przyjdzie, na pewno nie pożałuje.

Adres: Świętego Rocha 132, Częstochowa

9. Paradise obiady domowe

Jak to mówią, nie ocenia się książki po okładce i zasada ta na pewno obowiązuje w tym lokalu. Jest on bardzo niepozorny. Oszczędny w swoim wystroju, ale każda osoba, która zaufa temu lokalowi, będzie zadowolona z podjętej decyzji. Tutaj można zjeść wiele dobrych potraw, które gotowane są przez uzdolnionych kucharzy.

Adres: Dekabrystów, Częstochowa

10. Bar Bulion Obiady Domowe

Miejsce, gdzie już na wstępie można poczuć świeżość i energetycznego ducha. Do tego dochodzą słynne zupy, które są tu niezmiennie podawane. W szczególności, jeżeli chodzi o najmłodszych klientów, którzy chętnie sięgają po zupkę pomidorową. Jest ona oczywiście dostępna – tak jak i wiele innych potraw – także dla osób dorosłych.

Adres: Świętego Jana 24, Częstochowa