Polska

Najlepsze Atrakcje we Wsi Rewal 2024

plaża

Rewal to znana miejscowość turystyczna w województwie zachodniopomorskim. Każdego roku przybywa tu mnóstwo turystów, którzy chcą cieszyć się pięknem morza i spędzić swój czas w naprawdę ciekawym regionie.

Baza turystyczna jest tu doskonale rozwinięta, zatem nikt nie będzie miał problemów ze znalezieniem dla siebie odpowiedniego noclegu.

Warto jednak wiedzieć, że oprócz samego wypoczynku nad morzem możemy tu zwiedzić i zobaczyć mnóstwo ciekawych miejsc.

Zarówno Rewal jak i jego najbliższe okolice mają do zaoferowania wiele atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Co warto zobaczyć we wsi Rewal.

łódź

1. Rewal

Rewal to stosunkowo niewielka miejscowość – liczba stałych mieszkańców nie przekracza 1000 osób. Ożywia się w sezonie, kiedy przyjeżdża tu mnóstwo turystów. Miasto posiada dość długą historię, bowiem znane było już w XV wieku. Najstarsze zabytki miasta pochodzą jednak z XIX wieku. Jednym z najciekawszych obiektów jest stary dworzec kolei wąskotorowej. Miasto położone jest tuż nad morzem i posiada wiele urokliwych miejsc na spokojne spacery.

2. Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie

W bliskiej okolicy od Rewalu znajdziemy mnóstwo interesujących atrakcji. Przykładem jest tu Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie. Park wypełniony jest miniaturami najróżniejszych obiektów, takich jak okoliczne latarnie morskie. Bardzo mocno koncentruje się również na kolei, znajdziemy tu zatem wiele znanych modeli lokomotyw. Wszystkie miniatury wykonane są w skali 1:10. Łączna długość torów po których kursują kolejki w parku wynosi około 1 km. Jest to fantastyczne miejsce nie tylko dla dzieci!

3. Stalowe szkielety wielorybów

Będąc w Rewalu nie sposób nie zauważyć bardzo charakterystycznych szkieletów wielorybów, wykonanych ze stali. Są one czymś więcej, niż tylko zwykłą ozdobą. Stanowią jeden ze znaków rozpoznawczych miasta i są związane z lokalną kulturą. Lokalne podania mówią, że w danych czasach na tutejszą plażę został wyrzucony martwy wieloryb. Po wielu bezskutecznych próbach wyciągnięcia go na brzeg mieszkańcy postanowili poćwiartować martwe zwierzę i podzielić się jego mięsem. Jedno z żeber wieloryba miało być potem przechowywane w Trzęsaczu, a następnie przeniesione do Kamienia Pomorskiego.

4. Wiatrak w Lędzinie

Okolice w jakich położone jest miasto Rewal są niezwykle ciekawe pod względem historycznym. Widać to doskonale po okolicznych zabytkach. Przykładem jest wiatrak w Lędzinie, który jest unikatowym obiektem na skalę całej Polski. Powstał w XVIII wieku, choć był wykorzystywany do pracy jeszcze po II wojnie światowej. Potem na pewien czas stał się ruiną, ale na szczęście uratowano go przed całkowitą dewastacją. Wiatrak jest konstrukcji holenderskiej i niewiele różni się od takich samych obiektów w Niderlandach. Jest to miejsce bardzo otwarte na turystów, w którym można wspaniale spędzić swój czas.

5. Taras widokowy w Rewalu

Rewal, jako miejscowość położona bezpośrednio nad morzem oferuje doskonałe warunki do cieszenia się pięknem przyrody. W czasie pobytu zdecydowanie warto wybrać się na tutejszy taras widokowy. Jest on ustawiony w taki sposób, że doskonale widać z niego zarówno wschody, jak i zachody słońca. Widoki zawsze zapierają tu dech w piersiach.

6. Park Wieloryba

Park Wieloryba to park tematyczny, do którego zdecydowanie warto wybrać się z najmłodszymi. Przekraczając jego bramy wchodzimy w inny świat, pełen skarbów z mórz całego świata. Znajdziemy tu między innymi miniatury morskich stworzeń zamieszkujących różne regiony świata. Ilość atrakcji jest tutaj naprawdę niezliczona.

7. Szlak nadmorski

Szlak nadmorski to czerwony szlak turystyczny, będący częścią Europejskiego Szlaku Dalekobieżnego E9. Szlak biegnie przez piękne okolice województw zachodniopomorskiego oraz pomorskiego, ciągnąć się wzdłuż wybrzeży Bałtyku. Szlak przechodzi również przez Rewal, który może być doskonałą bazą wypadową do pokonania przynajmniej jego części. Zdecydowanie warto przespacerować się nim choćby na niewielką odległość, bowiem posiada on naprawdę doskonałe walory krajobrazowe.

8. Motylarnia w Niechorzu

W położonej niedaleko miejscowości Niechorz możemy odwiedzić wyjątkowy obiekt – motylarnię. Motyle to niewątpliwie jedne z najpiękniejszych stworzeń na świecie, zaś tu możemy podziwiać ich gatunki z najróżniejszych regionów. Oprócz motyli europejskich, znajdziemy tu również gatunki występujące również w Afryce czy Ameryce Południowej. Wycieczka do motylarni to świetna lekcja na temat otaczającej nas przyrody.

9. Ruiny kościoła w Trzęsaczu

Ruiny kościoła w Trzęsaczu to jedna z najbardziej znanych atrakcji tej okolicy. Kościół przez cały okres swojego istnienia narażony był na groźne działanie natury. Jednym z głównych problemów przez całe stulecia była tu przesuwająca się stopniowo linia brzegowa i osuwanie skarpy, na której zbudowany jest kościół. Już w XIX wieku obiekt uznano za niebezpieczny i wyłączono go z użytkowania. Kolejne zniszczenia doprowadziły do tego, że w XXI wieku pozostały z niego jedynie ruiny. Na szczęście dzięki pracom zabezpieczającym zbocze udało się powstrzymać ten proces, dzięki czemu dziś ruiny są już bezpieczne.

10. Bajkowa Chata

Bajkowa Chata to jedno z najbardziej magicznych miejsc w Rewalu. Budynek wypełniony jest postaciami z najróżniejszych bajek. Można tu spotkać chociażby Jasia i Małgosię czy Śpiącą Królewnę. Czyni to z niej doskonałe miejsce na wycieczkę z dziećmi.