Polska

Najlepsze atrakcje w Sopocie na Niepogodę

Planując wakacje, nie zawsze możemy być stuprocentowo pewni, że pogoda na zewnątrz będzie sprzyjać aktywnościom na świeżym powietrzu. Często zdarza się, że podczas naszego wyjazdu na dworze pada deszcz, co uniemożliwia nam korzystanie z atrakcji na zewnątrz.

Warto zastanowić się przed przyjazdem, jakie aktywności możemy wykonywać, gdy pogoda nam nie sprzyja. Dziś chcielibyśmy zaproponować kilka miejsc, które można odwiedzić podczas wakacji z dziećmi, kiedy pada deszcz i jest wietrznie na zewnątrz.

Dzięki naszym pomysłom może uda się zastąpić plażowe wakacje wspaniałymi i ciekawymi propozycjami.

1. Muzeum Figur Woskowych

Jest to świetne miejsce, które wzbudzi zainteresowanie zarówno na najmłodszych członkach rodziny, jak i w tych bardziej dojrzałych. Można spotkać się tam twarzą w twarz z ulubionymi postaciami z filmów i bajek.

2. Aqua park

Jest to jeden z najbardziej popularnych aqua parków w Polsce. Znaleźć tam możemy liczne zjeżdżalnie, które dopasowane są do różnych przedziałów wiekowych i możliwości odwiedzających.

3. Muzeum Sopotu

Zlokalizowane jest w willi Claaszena. Możemy zapoznać się z historią budynku oraz jego dawnych mieszkańców.

4. Galeria Dworek Sierakowskich

Zlokalizowana jest w jednym z najstarszych zabytkowych budynku w Sopocie w klasycystycznym dworku. Odbywają się to liczne wystawy i wernisaże.

5. Teatr BOTO

Gdy pogoda na dworze nie sprzyja, warto wybrać się do tego miejsca, aby obejrzeć sztukę teatralną w kameralnym wnętrzu.

6. Ergo Arena

Hala widowiskowa w Sopocie oferuje bogaty wybór imprez kulturalnych i sportowych oraz fantastyczny obiekt z dużą, nowoczesną halą. W hali można organizować zawody lekkoatletyczne, piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki, tenisa, sportów walki oraz wiele innych. Obiekt jest również przystosowany do spektakli teatralnych, kinowych, koncertów i wystaw.

7. Krzywy Domek

To wizytówka miasta Sopot – ciekawe miejsce architektoniczne, które warto odwiedzić z dziećmi, aby zrobić interesujące zdjęcia. Cały budynek inspirowany jest bajkowymi rysunkami Jana Szancera i Pera Dahlberga. Wewnątrz znajduje się wiele kawiarenek, restauracji, sklepów i atrakcji rozrywkowych. W budynku znajduje się również „ściana sławy”, gdzie każdy odwiedzający może umieścić swój podpis.

8. Browar Miejski

Można napić się tu warzonego na miejscu piwa. Możliwe były również drobne modyfikacje w daniach. Posiłki były pyszne, a porcje wystarczająco duże. Zarówno zupy, jak i drugie dania były sycące i interesujące w smaku. Z pewnością warto spróbować kartaczy i zupy cebulowej.

10. Smażalnie ryb

Oczywiście obowiązkowo w trakcie wyjazdu nad morze należy udać się na posiłek z rybą w roli głównej. Polecana jest Smażalnia Ryb Marineros przy ulicy Aleja Wojska Polskiego 1 lub Tawerna Rybaki przy ulicy Aleja Wojska Polskiego 26.