Polska

Najlepsze Atrakcje w Gdyni Zimą

morze

Gdynia to kurort w województwie pomorskim, który wraz z Sopotem oraz Gdańskiem tworzy tak zwane Trójmiasto. Przedstawiamy 10 najlepszych atrakcji w Gdyni i okolicy w okresie zimowym.

1. Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni to miejsce, które przyciąga miłośników historii i militariów. Można tutaj w ciągu kilku godzin poznać mnóstwo ciekawostek na temat polskich okrętów wojennych i ich historii.

2. Gdyńskie Centrum Filmowe to nowoczesne centrum, w którym znajduje się zarówno szkoła, jak i kino.

3. Instytut Cybernetyki i Sztuki przyciąga wielbicieli futurystycznych klimatów, miniaturyzacji i komputeryzacji. Wystawione tutaj eksponaty robią wrażenie zarówno na dorosłych, jak i na dzieciach.

4. Muzeum Emigracji w Gdyni to muzeum poświęcone polskim emigrantom oraz ich historii. Stwarza okazję do niesamowitej podróży do przeszłości, a zgromadzone tutaj wywiady w formie pisanej, audio i filmowej pozwalają poznać mnóstwo interesujących historii.

5. Okręt ORP „Błyskawica” to polski niszczyciel z niesamowitą historią, który od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku stanowi nietuzinkowe muzeum. Podczas zwiedzania można poznać nie tylko jego niesamowitą historię, ale również historię polskiej marynarki wojennej.

6. Domek Żeromskiego to małe muzeum, które powinni odwiedzić wszyscy miłośnicy polskiej literatury pozytywistycznej, a przede wszystkim wielbiciele Stefana Żeromskiego. To właśnie tutaj pisarz wraz z rodziną regularnie bywał na początku dwudziestego wieku, a dziś znajduje się tu muzeum poświęcone jego życiu i twórczości.

7. Akwarium Gdyńskie MIR daje zwiedzającym okazję do przyjrzenia się z bliska wielu gatunkom ryb oraz morskich stworzeń z różnych zakątków świata. Naturalną scenografię tworzą tutaj barwne rafy koralowe, a w całej placówce znajduje się ogrom informacji na temat podwodnych stworzeń.

8. Muzeum Miasta Gdyni to miejsce, od którego warto zacząć zwiedzanie miasta. Chociaż Gdynia jest stosunkowo młodym miastem, w przeciągu ponad stu lat obrosła historią, którą zdecydowanie warto poznać.

9. Gdańskie Muzeum Motoryzacji to miejsce, które koniecznie musi znaleźć się na liście atrakcji do zwiedzenia w przypadku osób zainteresowanych motoryzacją, a szczególnie zabytkowych pojazdów.

10. JumpCity w Gdyni to miejsce, w którym dzieci w różnym wieku mogą wyszaleć się w basenach z gąbkami i na trampolinach.