Ciekawostki

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Cieszynie – gdzie z dzieckiem?

Ratusz przy cieszyńskim Rynku | Fot. Wikipedia / SuperGlob

Cieszyn to bardzo ciekawe miasto znajdujące się tuż przy granicy z naszym czeskim sąsiadem. Usytuowane jest w południowej części kraju i od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Miasto podzielone jest na części – czeską oraz polską.  Jest doskonałym wyborem na weekendowy lub dłuższy wypad dla rodzin z dziećmi.

1. Zamek

Z całą pewnością warto udać się na zwiedzanie perełki Cieszyna w postaci zamku. Budowla została utrzymana w stylu gotycko-renesansowym. To doskonała propozycja na udany dzień w Cieszynie dla całej rodziny.

2. Muzeum Śląska Cieszyńskiego

Pragnąc zapewnić dzieciom wycieczkę o walorach edukacyjnych warto wybrać się do Muzeum Śląska Cieszyńskiego. Mnogość rozmaitych eksponatów do świetna forma nauki i możliwość poznania tego regionu z nieco innej perspektywy.

3. Aktywna forma

Aktywna forma wypoczynku to świetny pomysł. W Cieszynie bez problemu wypożyczymy rower. Warto u źródeł dowiedzieć się, jakie trasy są najbardziej atrakcyjne. Wielu turystów wybiera trasy nad Olzą.

4. Sezon letni

W sezonie letnim Cieszyn oferuje aż dwa kąpieliska wodne. To świetna propozycja, zwłaszcza dla małych dzieci, które na ogół uwielbiają wodne zabawy.

5. Sala Zabaw Kids Club

Świetnym pomysłem jest Sala Zabaw Kids Club. To miejsce, w którym zabawa odgrywa najważniejszą rolę. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Dla rodziców to świetny sposób na spożytkowanie dziecięcej energii.

6. Archeopark Chotebutz

Nieopodal Cieszyna znajduje się Archeopark Chotebutz. To bardzo ładnie skonstruowana osada słowiańska, zasługująca na miano skansenu. Spacer po osadzie jest świetną formą poznawania zwyczajów naszych przodków oraz warunków, w jakich żyli.

7. Cieszyński Ośrodek Kultury

W Cieszyńskim Ośrodku Kultury możemy z kolei załapać się na świetne warsztaty dla dzieci. To miejsce jest prawdziwą kuźnią talentów.

8. Święto Konia

Mniej więcej na początku lipca w Cieszynie obchodzone jest Święto Konia. To doskonały moment, by zapisać się na kurs z jeździectwa i zaszczepić w dziecku nowe pasje.

9. Sezon zimowy

W sezonie zimowym warto udać się na lodowisko. Istnieje możliwość wypożyczenia łyżew, a atrakcja z pewnością sprawi nam wielką frajdę.

10. Stary rynek

Bez względu na wszystko warto udać się na stary rynek. To miejsce przepełnione historią, ale również miejsce, w którym można delektować się pysznymi lodami i innymi rarytasami.