Podróże

Najbardziej romantyczne miejsca na oświadczyny

Chcesz totalnie zaskoczyć ukochaną? Wyznać jej miłość i poprosić o rękę w przepięknym miejscu? Poznaj najbardziej romantyczne miejsca na oświadczyny, a wśród nich propozycje z Polski, z Europy i z najdalszych zakątków ziemi. Wszystkie nietuzinkowe i oryginalne.

Najpiękniejsze miejsca w Polsce

Choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawię, nasz kraj wprost obfituje w zakątki, które przepełniają romantyczną atmosferą, i które skłaniają do miłosnych uniesień. Niepowtarzalne piękno oferuje przecież Kopalnia Soli w Wieliczce, unikat w skali światowej, który sięga na 327 metrów w głąb ziemi.

W zupełnie innym kierunku zabierze Was Sky Tower we Wrocławiu, mierząca 212 metrów wieża, zachęcająca do oświadczyn wśród chmur. Miłośnikom architektury polecamy Zamek Książ, będący perłą Dolnego Śląska, emanującą magią ulicę Mariacką w Gdańsku, Bulwar Filadelfijski w Toruniu, który najpiękniej wygląda o zachodzie słońca oraz Rynek w Zamościu, miejsce przepięknie iluminowane.

Szlak Orlich Gniazd to z kolei propozycja dla fanów zapierających dech w piersi krajobrazów. Przestrzeni poprzecinanej białymi ostańcami, spośród których wyrastają średniowieczne warownie. Jak widać, w Polsce znajdują się liczne, a przy tym urokliwe miejsca na oświadczyny.

Zobacz także: Najlepsze pory roku na oświadczyny

Najpiękniejsze miejsca w Europie

Czy może być lepsze miejsca na oświadczyny, niż Wenecja? Miasto przecinają setki kanałów, po których pływają gondole z zakochanymi. Wenecja to także Plac Św. Marka z monumentalną bazyliką. Paryż i jego malownicze uliczki kołaczą się w myślach wielu kobiet, które marzą skrycie, by ich ukochany właśnie tam wręczył im pierścionek zaręczynowy. W poszukiwaniu cieplejszych klimatów warto udać się na grecką wyspę Santorini, gdzie zachody słońca są cudowne i niepowtarzalne.

Bajkowy klimat znajdziesz w niemieckiej Bawarii. Tam znajduje się zamek Nimfenburf, przywodzący na myśl pałac z bajek Disney’a. W portugalskim Porto czekają wyborne wina, a wino to napój zakochanych. Wieczór rozpoczęty doborowym winem niech przypieczętują oświadczyny.

Najpiękniejsze miejsca na świecie

Oryginalne miejsca na oświadczyny znajdziesz wśród drobinek, rozrzuconych na oceanicznych mapach. Mowa o rajskich wyspach, reprezentowanych przez Bahamy, Fiji, Bali, Seszele oraz Karaiby. Wody są krystalicznie czyste, plaże kuszą białym piaskiem, palmy zapewniają kojący cień.

Lecz jeśli wolisz pozostać w blasku światła, koniecznie udaj się do Las Vegas. W tym mieście ślub wzięły setki sław oraz znanych osobistości. W tamtejszych kasynach można też w jedną noc zbić fortunę i przeznaczyć ją choćby na wesele marzeń.

Nowy York zaprasza tymczasem na dach Empire State Building i do Central Park – lokacji znanych z produkcji filmowych. Ulice Manhattanu zachęcają do romantycznych spacerów, który zakończyć się może u stóp Statui Wolności. Jest to równie dobre miejsce do przyklęknięcia i wypowiedzenia tych jakże ważnych słów.

Zobacz pierścionki zaręczynowe w sklepie: https://auroria.pl/