AzjaEuropa

10 najlepszych atrakcji w Moskwie

Katedra

Moskwa jest wyjątkowo malowniczym miastem w Rosji, do którego przyjeżdżają turyści z całego świata.

To Własnie tu, znajdziemy piękne restauracje oraz kawiarnie, liczne muzea i punkty widokowe. Atrakcji jest tak dużo, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Przedstawiamy top 10 atrakcji w Moskwie, doskonałych dla dorosłych oraz par.

1. Oceanarium w Moskwie

Może pochwalić się pięknymi okazami ryb. Oprócz tego, najpopularniejszą atrakcją jest pływanie z rekinami. Mimo, że może się to wydawać bardzo niebezpieczne, atrakcja jest bezpieczna a pływanie odbywa się pod bacznym okiem instruktora. Miejsce cieszy się też popularnością, jeśli chodzi o pary, które wybierają się tu na randkę. Możemy również zjeść tu pyszne dania, serwowane przez tutejszą restaurację, lub napić się kawy w wyjątkowym miejscu.

2. Wieża telewizyjna Ostankino

Znajdująca się na liście dziesięciu najwyższych wież, wieża telewizyjna Ostankino, jest w czołówce najbardziej popularnych miejsc, które warto zobaczyć będąc w Moskwie.
Na platformę widokową dostaniemy się windą, tuz po przejściu szczegółowej i dokładnej kontroli osobistej. Wszystko za sprawą bezpieczeństwa. Z 337, 5 metra wysokości można podziwiać Moskwę i jej okolice. Wieczorem możemy podziwiać z niej zachód słońca oraz piękne oświetlenie zewnętrzne.

3. Metro

Do kolejnej popularnej w Moskwie atrakcji zaliczamy metro. To własnie tu, znajdują się piękne zdobienia ścienne. Codziennie, znajduje się tam setki tysięcy ludzi, dlatego w metrze jest bardzo tłoczno. Nie przeszkadza to jednak turystą, chcących zobaczyć to wyjątkowo malownicze miejsce.

4. Plac Czerwony

Najpiękniejszy z Placów w Rosji jest oczywiście Czerwony. To tu mieszą się liczne muzea, poświęcone historii kraju. Możemy tu zobaczyć również żołnierzy rosyjskich, ustawionych w równy rząd, chroniących tego wyjątkowego miejsca.. Znajdują się tu również dwie, charakterystyczne budowle Sobór Wasyla i Kremlem. Miejsce doskonałe na spacer i sesje zdjęciowe.

5. Państwowe Muzeum Historyczne

Muzeum skupia ponad 4, 5 miliona eksponatów, jednak dla zwiedzających udostępniono ponad 22 tysiące. Jeśli chcecie zapoznać się z historią Rosji, to z pewnością jest to idealne miejsce na wycieczkę. Organizowane są zwiedzania z przewodnikiem, oraz liczne pokazy multimedialne. Dla pasjonatów historii, to miejsce jest odpowiednim rozwiązaniem na wycieczkę.

6. Ulica Nikolskaya

To ulubione przez turystów miejsce. Znajdują się tu liczne sklepy z pamiątkami oraz kawiarnie i restauracje. Ulica jest pięknie ozdobiona i oświetlona, więc doskonale nadaje się na wieczorne, romantyczne spacery. Na uliczkach, stoją również ludzie ze zwierzętami, nakłaniającymi do zrobienia sobie zdjęć z małpką czy wężem. Z pewnością dostarczy to niezapomnianych przeżyć.

7. Muzeum zwycięstwa

Muzeum gromadzi najpiękniejsze i wyjątkowe rekwizyty, należące do rosyjskich żołnierzy oraz tutejszej ludności. W muzeum, organizowane są wycieczki z przewodnikiem, który opowiada najważniejsze rzeczy, na temat zgromadzonej kolekcji oraz historię Rosji. Organizowane są również multimedialne pokazy. Dla osób lubiących wspólne seanse filmowe, czeka kino kult, w którym zobaczymy najnowsze filmy, poszczane na dużym ekranie. Można również wziąć udział w wielu ciekawych warsztatach.

8. Kreml

Kreml w Izmailovo to wyjątkowo urokliwe i malownicze miejsce. Znajduje się tu między innymi muzeum chleba, wódki, czekolady czy rosyjskich zabawek. Dla osób chcących zakupić pamiątki, czeka pchli targ oraz targ antyków. Organizowane są również różnego typu wystawy i zajęcia dla całych rodzin. Wspaniałe miejsce na wspólny spacer i świetną zabawę.

9. Państwowe Muzeum Darwina

To wspaniały pomysł na wycieczkę. Poza licznymi wystawami, organizowane są tu również pokazy multimedialne, zajęcia i warsztaty a wieczorem, muzealne wieczory. Miejsce świetnie sprawdzi się na wycieczkę lub randkę, zwłaszcza późnym wieczorem. W tym miejscu nie ma czasu na nudę, więc każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

10. Moskiewskie Planetarium

To nie tylko możliwość zobaczenia rekwizytów związanych z planetami, ale również ogrom atrakcji, które czekają nas w Planetarium. To wlaśnie, tu organizowane są liczne warsztaty i spotkania dla dorosłych jak i dzieci.

Organizowane są pokazy 5D, a dla romantycznych, udostępniono wyjątkową atrakcję, Randkę pod gwiazdami. Tuz po zamknięciu planetarium, para może zobaczyć Muzeum Urania i Wielkiej Gali Gwiazd lub podziwiać świecący tylko dla nich Venus. Planetarium udostępnione jest tylko dla jednej pary, więc możemy w spokoju nacieszyć się swoją obecnością. To zdecydowanie najlepsza atrakcja dla par w Moskwie.

To już wszystkie atrakcje w Moskwie, które warto zobaczyć podczas wycieczki. Oczywiście, są to tylko nieliczne atrakcje turystyczne, które czekają na turystów w Rosji.

Każdy, niezależnie od wieku czy upodobań, z pewnością znajdzie coś ciekawego dla siebie i spędzi tam miło czas.

To kolejne 10 atrakcji, które podkreślają wyjątkowość Rosji. Jeśli zastanawiasz się nad wyjazdem do Moskwy, to zapewniamy, żę będziesz bardzo zadowolony, a tutejsze atrakcje, zrobią na tobie ogromne wrażenie.