Europa

10 najlepszych atrakcji w Gran Canaria

Gran Canaria

Gran Canaria to bardzo urokliwa i wyjątkowa wyspa, która dała nazwę całemu archipelagowi, nazywanemu również archipelagiem wiecznej wiosny. Każdy odwiedzający odnajdzie tutaj atrakcje idealnie dopasowane do swoich upodobań, których jest tutaj naprawdę sporo.

Na wyspie panuje bardzo łagodny klimat podzwrotnikowy, gdzie temperatury średnio w ciągu roku wynoszą 22 stopnie. Dlatego jest to idealne miejsce na odpoczynek w ciągu całego roku.

1. Las Palmas – jest to stolica całej wyspy i zarazem największe miasto znajdujące się na terenie archipelagu. Stanowi także stolicę Fuertaventury i Lanzarote. Najstarsze dzielnice takie jak La Vequeta, przyciągają wieloma atrakcjami. Jedną z nich jest muzeum Krzysztofa Kolumba. W mieście warto także odwiedzić Katedrę Santa Ana wraz z jej wieżą, z której rozciąga się piękny widok na miasto. Kamieniczki przy Plaza de Santa Ana są wyjątkowe i bardzo urokliwe, a spacer pomiędzy nimi zachwyca od pierwszego kroku.

2. Palmitos Park -jest do bardzo wyjątkowe i niezwykłe zoo, posiadające wiele ciekawych atrakcji oraz widoków. Znajduje się tutaj bardzo interesujące delfinarium, w którym podziwiać można pokazy tych niezwykłych zwierząt. Można tutaj również podziwiać takie pokazy takich zwierząt jak papugi, egzotyczne ptaki oraz ptaki drapieżne. Warto odwiedzić znajdujące się tutaj również akwarium, dom orchidei i dom motyli. Zachwycają one każdego odwiedzającego. Ponadto zwierzęta obecne w parku to liczne małpy, kangury, surykatki, żółwie, krokodyle czy warany.

3. Drogi królewskie – są to szlaki oraz trasy, które wykorzystywane i użytkowane były dawniej przez mieszkańców wyspy, czyli Canarios. Również Hiszpanie po konkwiście korzystali z caminos reales, czyli dróg królewskich. Najpopularniejsze z nich to trasy u podnóży Roque Nublo i Roque Bentayga. Roque Nublo to także wyjątkowe miejsce na wspinaczki wysokogórksie, odwiedzane przez wielu miłośników tej dyscypliny.

4. Białe miasteczka – nazywane tak są miejscowości u wybrzeży, które zachwycają swoją urokliwą urodą. Takie miejsca jak Agaete czy Puerto de las Nieves, są pełne białych domków, pośród których można się przespacerować i podziwiać atrakcje okolicy. Puerto de Mogan, które również należy do białych miasteczek, dodatkowo nazywane jest małą Wenecją, w której znajdują się kanały i uliczki przypominające popularną Wenecję we Włoszech.

5. Jardin Canario – jest zdecydowanie największy ogród botaniczny, znajdujący się na terenie całej Hiszpanii. Jego powierzchnia to aż 27 hektarów, założony został w 1952 roku przez szwedzkiego botanika Erica Ragnora Sventeniusa. W jednym miejscu zebrano praktycznie całą florę Wysp Kanaryjskich. Są to ponad dwa tysiące różnych gatunków roślinności, między innymi takiej, której nie spotkamy w żadnym innym miejscu na całym świecie.

6. Karnawał – niezwykłe coroczne wydarzenie, które śmiało może konkurować z najsłynniejszym na świecie karnawałem w Rio de Janeiro. Wielu tancerzy i tancerek przebranych w najbarwniejsze stroje, bierze udział i zachwyca podczas zabawy. Karnawał w Las Palmas odbywa się już od blisko 500 lat i zachwyca coraz to barwniejszymi postaciami i atrakcjami. Jest to jedna z głównych dostępnych atrakcji turystycznych w okresie karnawałowym na całej wyspie.

7. Romerias – są to liczne święta mieszkańców, odbywające się na sześć patronów. Święta religijne są doskonałą okazją do celebrowania poprzez zabawy, tańce i śpiewy licznych mieszkańców wyspy. Pochody oraz procesje odbywające sie w trakcie świąt, przyciągają wielu turystów i ciekawych miejscowego różniącego się od znanego im kultu. Uczestnicy przechodzą w barwnych, regionalnych, tradycyjnych strojach, jednocześnie sami będąc dużą atrakcją.

8. Teror – to miasteczko położone w samej centralnej części wyspy, które urzeka swoją urodą. Miasto jest bardzo ważnym religijnie miejscem, które przyciąga tłumy piegrzymów co roku. Bazylika poświęcona jest Matce Bożej Sosnowej, która jest także patronką całej wyspy. Tradycyjne kanaryjskie budowle posiadają tutaj drewniane balkony. U zakonnic w Monasterio de Cistel, warto spróbować wyrabianych, słynnych ciastek.

9. Aguimes – znajduje się na końcu szlaku prowadzącego przez wąwóz Guayadeque, któy zachwyca swym pięknem i roślinnością. Migdałowce, które kwitną w okresie wiosny mają niezwykły wpływ na piękno okolicy. Wąwóz dawniej zamieszkiwany był przez Guanczów, mieszkających w jaskiniach. Najstarsza część miasta Agiumes zachwyca wąskimi uliczkami, których zabudowa jest koloru białego i otoczona jest fantastyczną, gęstą roślinnością.

10. Galdar – to miejsce, w którym wiele lat temu znajdowała się pierwsza osada Guanczów. Odnaleziono tutaj wiele oryginalny i pięknych dzieł, obecnie udostępnionych do podziwiania w muzeum pochodzących z tamtych czasów. La Fortaleza to skała, która jest pozostałością po ówczesnych mieszkańcach. Wydrążali oni w niej jaskinie do zamieszkania i ślady pozostały do dnia dzisiejszego. Przebywając na tych terenach, myślami można powędrować aż do dawnych czasów i zastanowić się jak dokładnie wyglądało dawne życie tutejszych mieszkańców.

One thought on “10 najlepszych atrakcji w Gran Canaria

  • Gran Canaria ma to do siebie, że na tle np. Fuerteventury miejsc, które warto zobaczyć jest dużo więcej 🙂 to wszystko powoduje, że faktycznie wybierając się np. w na tydzień, trzeba dobrze dobrać rzeczy, które chce się zobaczyć. Niesamowicie zróżnicowana i atrakcyjna wyspa!

Komentarze są wyłączone.