Polska

8 Najlepszych Atrakcji w Międzyzdrojach Dla Dzieci

Jeżeli szukamy miejsca na wakacyjny wypoczynek nad morzem z całą rodziną w położonej malowniczo miejscowości, gdzie woda jak na Bałtyk jest bardzo ciepła a plażowy piasek miękki to nie sposób nie zajrzeć do jednej z letnich stolic Polski. 

Międzyzdroje są położone na wyspie Wolin a historia sięga XII wieku, na przestrzeni wieków wyspę opanowali Szwedzi, Prusowie a przyjemność kąpieli w morskiej wodzie, słonej wodzie rozsławili Anglicy.

Już w 1832 roku zaczęto wznosić pierwsze obiekty kąpieliskowe, zakład solankowy, promenadę, park i molo. Po drugiej wojnie światowej Międzyzdroje przyłączono do Polski i nadano prawa miejskie.

Położenie Międzyzdrojów otoczonych Wolińskim Parkiem Narodowym, klifami i szerokimi plaże sprawiły, że co roku przybywają tutaj z całymi rodzinami turyści z całego kraju. Międzyzdroje zapewniają cała gamę atrakcji, również dla najmłodszych, najbardziej wymagające grono turystów.

1. Muzeum Figur Woskowych

Zobaczenie sław sceny i filmu światowego formatu w jednym miejscu jest nie lada gratką również dla najmłodszych. Wystarczy wybrać się do Muzeum Figur Woskowych, które powstało w 1998 roku. W dniu dzisiejszym jest to jedno z największych placówek tego typu w Polsce. Gromadzi ponad sto figur naturalnej wielkości ze świata filmu, muzyki, polityki, sportowców a także postacie z bajek i postacie historyczne. Każdy znajdzie tutaj swojego idola a pamiątkowa fotografia stanie się nie zapomnianą pamiątką z wakacji.

2. Oceanarium

Oceanarium w Międzyzdrojach zostało wybudowane z myślą o dzieciach ale każdego zaciekawi jakie stworzenia kryją w sobie morskie głębiny. Jest to jedna z czterech budowli tego typu w Polsce. Wystawę podzielono na cztery działy tematyczne, każda jest dokładnie opisana, dzięki czemu możemy rozszerzyć naszą wiedzę. Największym powodzeniem cieszy się „Sala Gigantów Oceanu”, o dreszcz emocji przyprawi pływający w olbrzymim akwarium rekin.

3. Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego

Większość muzeów stanowi dla dzieci raczej średnią atrakcję. Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego w Międzyzdrojach stanowi wyjątek. Nie sposób się tu nudzić bo liczne gatunki zwierząt i ptaków są wyeksponowane w bardzo ciekawy sposób. Spotkamy Orła Bielika z upolowaną zdobyczą, całą rodzinę króla naszych lasów – Żubra, mistrza nocnych łowów – Puchacza, scenę polowania na dzika a nawet przekrój kopca kreta. Zwierzęta są w komponowane w specjalnie przygotowanych makietach odzwierciedlających ich naturalne środowisko. Znajdziemy tu mnóstwo gatunków, nie tylko z Polski, każdy jest dokładnie opisany, dzięki czemu powiększymy naszą wiedzę.

4. Zagroda Pokazowa Żubrów

Każdy chciałby spotkać króla puszczy, możliwość taką daje Zagroda Pokazowa Żubrów usytuowana w Wolińskim Parku Narodowym. Cały obszar zajmuje 28 ha powierzchni. Za ogrodzeniem zbudowano tarasy widokowe, skąd możemy obserwować to największe zwierzęta w Polsce. Obecnie większość żubrów urodziła się właśnie tutaj, co roku przybywa 1-2 cielaków tego jeszcze do nie dawna, zagrożonego gatunku.

5. Park Miniatur

Kolejne miejsce w Międzyzdrojach, które powinniśmy odwiedzić z naszymi pociechami. To ciekawy spacer wzdłuż wybrzeży Bałtyku podczas którego możemy zwiedzić wszystkie państwa leżące nad tym morzem. Na trasie spotkamy ponad 30 zbudowanych miniatur w skali 1:25, ale chyba największą atrakcją dla dzieci i dorosłych jest miniaturowa kolejka zajmująca aż 500 m2 terenu.

6. Planetarium

Planetarium w Międzyzdrojach, chociaż powstało stosunkowo niedawno, szybko znalazło uznanie wśród turystów, chętnie wybierają się tutaj całe rodziny aby na 7 – metrowej kopule, dzięki cyfrowym projektorom zobaczyć trójwymiarowe obrazy kosmosu. Możemy zobaczyć aktualne położenie gwiazd ale również profesjonalne filmy, prowadzące przez otaczający nas wszechświat. Projekt powstał w najnowocześniejszym systemie na świecie Digistar 4.

7. Jezioro Turkusowe

Jezioro Turkusowe położone jest w małej wsi Wapnica 5 km i stało się jedną z największych atrakcji Wolińskiego Parku Narodowego. Swoją sławę zawdzięcza dzięki zabarwieniu lustra wody, zawarte w wodzie cząstki powodują taki efekt odbicia promieni słonecznych. Na terenie sztucznego jeziora jeszcze do lat 50 – tych funkcjonowała odkrywkowa kopalnia wapnia.

8. Molo

Molo, nie sposób pominąć tego, miejsca będąc w Międzyzdrojach. Możemy „suchą stopą” udać się w głąb morza na odległość 395 metrów. Na końcu mola działa przystań, z której możemy udać się w morską wycieczkę do Świnoujścia czy do niemieckich miejscowości Ahlbeck czy Heringsdtorf.