Polska

10 Najlepszych Atrakcji w Międzywodziu

fot. M Z Wojalski / Wikipedia

Wieś w północnej Polsce, w województwie zachodniopomorskim w gminie Dziwnów, we wschodniej części wyspy Wolin na Półwyspie Międzywodzkim. Ponieważ leży pomiędzy Bałtykiem a Zalewem Kamieńskim, stąd jej nazwa. Atrakcje miejscowości związane są z morzem i jego przybrzeżną przyrodą. Miejsce, gdzie nie ma czasu na nudę. Oto co tu znajdziemy:

1. Przystań na Uboczu

Przystań na Uboczu w Międzywodziu na terenie Zalewu Kamieńskiego. Prowadzi do niej stary, brukowany trakt. Cumują tu niewielkie jachty, można też wypożyczyć sprzęt pływający.

2. Obserwacja ptaków

Obserwacja ptaków. Można jej dokonywać z przystani. Wody Zalewu Kamieńskiego oraz Zatoki Wrzosówki obok rzeki Dziwny stanowią ostoję wielu rzadkich gatunków ptaków wodno-błotnych. Często zaglądają tu płaskonosy, jarzębatki czy wpisane do Polskiej Czerwonej Księgi ohary.

3. Woliński Park Narodowy

Woliński Park Narodowy. Niedaleko Międzywodzia na wyspie Wolin. Wysokie nadmorskie klify należą do najwyższych na polskim wybrzeżu, osiągają wysokość do 93 m n.p.m.

4. Kąpielisko

Kąpielisko z dobrze rozwiniętą bazą wypoczynkową, rekreacyjną i rehabilitacyjną. Głównym atutem są czyste i szerokie plaże nad czystą wodą, zachęcające do kąpieli morskich i słonecznych.

5. Łagodny klimat

Łagodny klimat o zdrowotnych właściwościach. Mikroklimat działa leczniczo na drogi oddechowe. Przy plaży dość wysokie wydmy z lasami sosnowo-świerkowymi. Na wydmie kawiarnia z tarasem widokowym.

6. Sporty wodne

Sporty wodne. Położenie Międzywodzia na mierzei pomiędzy morzem a jeziorem przyciąga co roku wielu amatorów sportów takich żeglarstwo, windsurfing czy kajakarstwo.

7. Rejs stateczkiem

Rejs stateczkiem po Zalewie Kamieńskim. Można zobaczyć wiele ciekawych miejsc i przez moment płynąć na pełnym morzu jednostkami “Korsarz” i “Victoria” . Załoga przebrana za piratów, co cieszy dzieci.

8. Aleja Gwiazd

Aleja Gwiazd Sportu w Dziwnowie, czyli ulica ciągnąca się wzdłuż Hali Sportowo-Widowiskowej, ozdobionej płytami z replikami medali polskich mistrzów sportu. Wiąże się z organizowanym w mieście od 2001 r. Festiwalem Gwiazd Sportu.

9. Rozrywki nad morzem

Rozrywki nad morzem. Rozbudowywany kompleks dyskotekowo-barowy ze szklanym wiatrochronem umożliwiającym podziwianie morza nawet w pochmurne, sztormowe dni.

10. Park Miniatur i Kolejek

Park Miniatur i Kolejek. Miniatury latarni morskich z polskiego wybrzeża oraz repliki lokomotyw, wagonów i parowozów z taborami. Wszystko to wykonane ręcznie, z olbrzymią starannością i odwzorowaniem najdrobniejszych szczegółów i kolorów. Można też przejechać się miniaturową kolejką.