Ciekawostki

10 Niesamowitych Atrakcji dla Dzieci we Lwowie

Nie bez powodu uważa się, że Lwów to jedno z piękniejszych miast na Ukrainie i być może nawet jedno z piękniejszych w tym regionie świata.

Dla wielu ludzi jest nie tylko centrum przemysłowym i gospodarczą potęgą, ale przede wszystkim miejscem, z którym wiąże się niezwykle ciekawa historia.

Jest ponadto ośrodkiem kultury, a zarazem miastem, do którego warto udać się z dziećmi.

1. Planety Dziecięce

W całej Ukrainie dosyć dużą popularnością cieszą się Planety Dziecięce. To wyjątkowe parki rozrywki, a we Lwowie jest ich aż dwie. Dzieci mogą się tutaj zatracić i całkowicie oddać zabawie. To doskonała alternatywa na nieco gorszą pogodę, która z pewnością przypadnie do gustu naszym dzieciom.

2. Lwów

Lwów to również miasto, w którym regularnie odbywają się warsztaty dla dzieci z różnych dziedzin. Każde dziecko może odkrywać nowe zainteresowania, np. kulinarne lub jubilerskie.

3. „Tajnej Apteki”

Warto udać się do słynnej „Tajnej Apteki”. To miejsce, w którym każdy chętny będzie mógł przeprowadzić różnego rodzaju eksperymenty. To świat alchemii, który zachwyca zarówno dorosłych, jak i najmłodszych gości.

4. Muzeum Historii Naturalnej

We Lwowie znajduje się również Muzeum Historii Naturalnej. To fascynujące miejsce wypełnione niezwykle ciekawymi eksponatami związanymi również ze światem przyrody.

5. Igroland

Igroland to kolejne miejsce, które warto zobaczyć, będąc we Lwowie z dziećmi. Obiekt zapewnia całe mnóstwo atrakcji w postaci gier, automatów do gier i przestrzeni, w której aż roi się od zabawek.

6. Muzeum Arsenał

Na uwagę zasługuje również Muzeum Arsenał. To miejsce poświęcone tematyce związanej stricte z bronią. Jest zatem wielka szansa, że zwłaszcza wśród chłopców znajdą się chętni na zwiedzanie tej atrakcji.

7. Lwów

Zwłaszcza w ciągu intensywnego dnia warto uwzględnić idealne miejsce na przystanek. Lwów ma sporo do zaoferowania w kwestii kawiarni przyjaznych dzieciom. Jedną z nich jest wspaniała Sowa Cafe. To bardzo ładnie urządzone miejsce, w którym każde dziecko czuje się po prostu swobodnie.

8. Teatr lalki i aktora „Lalki i Ludzie”

Ciekawym sposobem na spędzenie wolnego popołudnia we Lwowie będzie wypad do teatru lalki i aktora „Lalki i Ludzie”. Repertuar jest rozbudowany i zakłada, że na widowni znajdą się najmłodsi turyści.

9. Gaj Szewczenki

Gaj Szewczenki to słynny skansen. Na jego terenie, zwłaszcza latem, odbywają się różnego rodzaju interaktywne zabawy dla dzieci. To świetny sposób na wspólny odpoczynek i podróż w czasie.

10. Ciuchcia

Podróżowanie z dziećmi wcale nie musi być uciążliwe. We Lwowie fantastyczne pod względem turystycznym trasy można pokonać ciuchcią. To bardzo atrakcyjny sposób i świetna zabawa dla całej rodziny.