10 najlepszych atrakcji w Łebie

statki

Łeba to miasto w północnej Polsce, leżące w województwie pomorskim. Jest położona na pięknym Wybrzeżu Sowińskim w powiecie lęborskim. Jest to znana i lubiana miejscowość turystyczna odwiedzana przez turystów w całego kraju. Leży nad dwiema rzekami Łebą i Chełstem. Miasteczko jest małe i liczy około 3800 mieszkańców. Warto wybrać się tu na wypoczynek z całą rodziną, gdyż można znaleźć tu mnóstwo atrakcji dla rodzin z dziećmi. Oto lista miejsc w które warto się wybrać.

1. Adventure Golf Park

Miejsce licznie odwiedzane przez dzieci i dorosłych. Można tu zagrać w minigolfa. Istnieje tu jedno z pierwszych boisk, które posiada w swojej ofercie stanowisko typu adventure. Każdy nawet początkujący gracz będzie mógł się tu świetnie bawić. Gra dostosowana jest do wieku i każdy otrzyma odpowiedni kij i piłeczkę do swojego wzrostu i wieku. Będą się tu świetnie bawić rodzice z dziećmi. Jest tu również atrakcyjna mini plaża, na której można odpocząć po emocjonującej grze.

2. Rodzinny Park rozrywki Łeba Park

Świetne miejsce dla całych rodzin z dziećmi. Czeka tu na najmłodszych mnóstwo atrakcji i zabaw, każdy znajdzie coś dla siebie. Można zobaczyć postaci dinozaurów w skali 1:1 dzięki czemu można zobaczyć jak one wyglądały w rzeczywistości i poczuć klimat w którym żyły. Oprócz tego można pograć w minigolfa na świeżym powietrzu. Warto wejść do Bajkolandii, w której można odbyć podróż do świata bajek, które widzimy w 3D. Jest to świetne przeżycie dla najmłodszych. Inną atrakcją jest Zamek strachy w którym można przeżyć dreszczyk emocji w komnatach kryjących różne atrakcje. Kino 7d to kolejny obowiązkowy punkt wycieczki, w którym wszystkimi zmysłami można przenieść się do fascynującej przygody. Można na własne oczy zobaczyć pojazdy Flinstonów, przepłynąć rowerami wodnymi, pobawić się w małpim gaju lub pobawić się w niezwykłym labiryncie. Miejsce te jest przeznaczone do zwiedzania przez wiele godzin, więc zachęca się rezerwację dużej ilości czasu, aby w spokoju skorzystać ze wszystkich atrakcji parku.

3. Łebskie Klocki

Jest to interaktywna wystawa z klocków lego. Oprócz fascynujących budowli dziecko może wczuć się w zabawę i wprawić w ruch makiety z klocków. To ciekawe doświadczenie w którym można poczuć się jak w prawdziwym świecie klocków Lego. Można poznać tam historię klocków Lego i posłuchać jak zmieniało się to na przestrzeni lat. Podziwiać tam można również 30 największych modeli w historii klocków. To świetne miejsce nie tylko dla dzieci, gdyż można powrócić pamięcią do swoich wspomnień z dzieciństwa z klockami Lego i zobaczyć jak zmieniło się to od tamtych lat.

4. Port Jachtowy w Łebie

Miejsce w którym jest miejsce aż dla 120 jachtów, żaglówek, statków różnych klas. Mogą one mieć maksymalnie 18 metrów w przypadku jachtów żaglowych lub 24 metry jeśli to typ motorowy. Można tam skorzystać z prądu, wody, dokonać drobnych napraw. Miejsce godne do odwiedzenia z dziećmi, gdyż będą mogły one zobaczyć różne typy małych żaglówek i motorówek. Dobrym pomysłem jest rozbicie tu swojego namiotu lub campingu z widokiem na port. Można tu odpocząć ciesząc się jednocześnie pięknymi widokami i poczuć morski klimat.

5. Łeba wydmy

Wydmy leżące niedaleko Łeby na terenie Słowińskiego Parku Narodowego to idealne miejsce na wycieczkę z dziećmi. Można się tam wybrać samochodem lub na wycieczkę rowerową. Jest to teren wyłączony z ruchu samochodowego, więc jest bardzo bezpiecznie, można zatrzymać się i poczytać ciekawostki i terenie. Ruchome Wydmy nazywane są polską pustynią. Jest to miejsce fascynujące w którym można zobaczyć jak wiatr ciągle przenosi piasek z miejsca na miejsce. Dzieci mogą beztrosko pokulać się na piasku czując się jak na prawdziwej pustyni. Na teren wydm nie można wjechać rowerem, ale można skorzystać z przejażdżki meleksami.

6. Muzeum Figur Woskowych

Nowa atrakcja w mieście. Jest to ciekawe miejsce, warte odwiedzenia całą rodziną. Dzieci spotkają tu postaci ze znanych bajek a rodzice będą mogli spotkać osoby zapisane w historii sportu, historii i polityki. Są to bardzo dobrze odwzorowane woskowe figury znanych osób z całego świata.

7. Rejs Statkiem Denega lub Gryf

Fascynująca przygoda żeglarska dla całej rodziny. Rejsy statkiem odbywają się w okresie od maja do października. Rejs trwa około 45 minut, więc dzieci z chęcią będą chciały płynąć i podziwiać widoki. Można również wypłynąć wieczorową porą i zobaczyć piękny i niezapomniany zachód słońca.

8. Deptak w Łebie

Miejsce spacerowe, idealne do spacerów z dziećmi. Można tu poczuć nadmorski klimat, zjeść pyszną rybę lub zakupić pamiątki w klimatycznych sklepikach.

9. Fokarium Łeba

miejsce godne polecenia, gdyż to pierwszy w Polsce park, który jest związany tematycznie z fauną i florą mórz i oceanów, jak również kulturą i historią regionu Pomorza. Zabawa łączy się tu z nauką. Można tu zobaczyć pokazy fok takie jak: piruety, machanie płetwą, całusy w policzek opiekuna, wyskoki z wody. Można zobaczyć karmienie fok oraz ich niesamowite umiejętności. Oprócz fokarium jest tu także małpi gaj oraz trampoliny.

10. Wodny plac zabaw

Składa się w 2 basenów o głębokości 40 i 90 centymetrów. Są tu statki pirackie, armatki wodne, zjeżdżalnie i inne atrakcje. Woda jest cieplutka co gwarantuje komfort podczas zabawy. Ratownik czuwa nad bezpieczeństwem maluchów a rodzice mogą odpocząć na leżakach.

4/5 - (liczba ocen: 1)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.