Polska

10 Najciekawszych Atrakcji dla Dzieci w Łebie

galeony w Łebie

Łeba to jeden z najlepiej rozwiniętych kurortów nad Bałtykiem. Doskonale rozwinięte zaplecze gastronomiczne, atrakcje dla całej rodziny oraz specyficzny klimat tego miejsca przyciągają turystów z całego kraju. To także miejscowość, którą z powodzeniem wybrać mogą całe rodziny. Wcześniej pisaliśmy o tym jakie są najlepsze restauracje w Łebie oraz o tym co warto zobaczyć w Łebie w jeden dzień lub weekend. Dzisiaj pokażemy większą ilość atrakcji dla najmłodszych. Przedstawiamy najlepsze atrakcje dla dzieci w Łebie.

1. Farma Alexa

Farma Alexa to urokliwa wioska pełna przygód, w której spędzicie niezapomniany czas. Nasza posiadłość rozciąga się na imponujących 10 hektarach, co przekłada się na aż 100 000 metrów kwadratowych – to naprawdę dużo miejsca! Znajdziecie u nas ponad 50 atrakcji utrzymanych w rustykalnym stylu, a oto kilka z nich:

 • Zwierzęta – znajdziesz u nas różnorodność od królików po amerykańskie kury, górskie kozy, owce i alpaki.
 • Traktory – zapraszamy na przejażdżki oraz do naszego muzeum, gdzie poznasz historię tych rolniczych pojazdów.
 • Labirynt w polu kukurydzy – rozciąga się na 2 hektarach i stanowi doskonałą zagadkę do rozwiązania.
 • Pole do gry w golfa – jednak zamiast tradycyjnej piłki golfowej, grasz piłką nożną. Spróbuj swoich sił i odbierz zasłużony medal!
 • Show na żywo z udziałem Alexa – przygotuj się na fascynujące występy i niesamowite pokazy.
 • Show z Alexem na żywo
 • Wiejska Szkoła Alexa
 • Sady Alexa
 • Ogromne poduchy do skakania,
 • Wielka Wioska z Siana,
 • Jedyna w Polsce gra terenowa ESCAPE FARM- odkryj kto ukradł sejf Królika Alexa.

Wszystkie atrakcje w cenie biletu!

MAJ – CZERWIEC – FESTIWAL KWIATÓW
LIPIEC – SIERPIEŃ – LATO Z ALEXEM i codziennie konkursy z nagrodami
WRZESIEŃ – PAŹDZIERNIK – FESTIWAL DYNI

Każdy festiwal to niespodzianki ZA DARMO dla każdego!

Farma Alexa w Charbrowie koło Łeby

Tel: 735 583 270

2. Park Dinozaurów

Łeba Park to miejsce, w którym znajdziemy wystawę dinozaurów odwzorowanych w skali 1:1. Choć to największa atrakcja tego obiektu, znajduje się tu również Bajlandia, Zamek Strachu Labirynt Luster, Małpi Gaj i Wioska Indiańska. Dodatkowo możemy wypożyczyć sprzęt wodny lub skorzystać z oryginalnej atrakcji – wózków Flinstonów. Na najmłodszych gości czeka także duży plac zabaw. Ceny biletów wynoszą 75 zł (dla dzieci i młodzieży) oraz 95 zł (dla osób dorosłych). W cenie zawarty jest wstęp na wszystkie dostępne atrakcje.

3. Illuzeum

Illuzeum to interaktywna wystawa, która łączy w sobie magię i naukę. Przeszło sto eksponatów, które możemy tutaj zobaczyć, wprowadzą nas w niesamowity świat optyki i fizyki. Kalejdoskopy, obrazy trójwymiarowe czy hologramy to tylko część z nich. Ceny biletów wynoszą 25 zł (ulgowe) oraz 30 zł (normalne). Illuzeum umożliwia także zakup biletów rodzinnych w opcji 2+2 lub 2+3.

4. Power Park

Power Park w Łebie to miejsce, które zachwyci miłośników aktywnego spędzania czasu. Znajdziemy tutaj gokarty, quady (w tym tory dla najmłodszych), paintball i park liniowy. Na małe dzieci czeka obszerny plac zabaw. Każda z atrakcji jest płatna oddzielnie, przez co możemy wybrać te, które najbardziej nam odpowiadają. W sezonie (lipiec-sierpień) Power Park czynny jest od 10:00 do 22:00.

5. Labirynt

Labirynt Park to największy naturalny labirynt w Polsce. Zajmuje powierzchnię aż pięciu tysięcy metrów kwadratowych, co zapewnia doskonałą rozrywkę młodszym i starszym gościom. Dodatkową atrakcją Parku jest ogród gier, w którym znajdziemy kilkadziesiąt wielkopowierzchniowych gier logicznych i łamigłówek.

6. Muzeum Motyli

Muzeum Motyli w Łebie to jedno z najpiękniejszych muzeów tego typu w kraju. Znajdują się tutaj setki eksponatów z całego świata. Ceny biletów to 15 zł (dla dzieci i młodzieży) oraz 18,50 zł (dla osób dorosłych). Muzeum w sezonie – w lipcu i sierpniu – otwarte jest w godzinach 10:00-21:00.

7. Piernikowy Dom

Piernikowy Dom jest jedną z najpopularniejszych atrakcji w Łebie. To dom, który stoi do góry nogami – w jego wnętrzu zaburza się nasza percepcja i równowaga. Wytworzone złudzenie sprawia, że dom codziennie odwiedzany jest przez wielu turystów. Wchodząc do Piernikowego Domu wchodzimy do sypialni na poddaszu, dopiero wspinając się w górę docieramy do kuchni i salonu. Dom czynny jest od 10:00 do 22:00 (w sezonie) oraz od 10:00 do 18:00 (poza sezonem).

8. Discovery Park

Discovery Park to jedna z największych atrakcji dla rodzin dziećmi w Łebie. Znajdziemy tutaj samochodziki (do jazdy po torach lub po specjalnym placu, gdzie najmłodsi mogą rozpocząć naukę zasad ruchu drogowego), salon gier, karuzele i plac zabaw. Na bardziej odważnych czeka Eurobungee – konstrukcja, która przy pomocy sprężystych taśm i trampoliny umożliwia tworzenie wymyślnych akrobacji w powietrzu. Dodatkową atrakcją jest wioska westernowa, która przenosi nas w świat Dzikiego Zachodu. Discovery Park czynny jest przez cały tydzień od godziny 10:00 do 22:00.

9. Delphin House

Wizyta w oceanarium Delphin House to wspaniała okazja, by poznać podwodny świat. W akwariach znajdziemy przeróżne gatunki wodnych stworzeń – drapieżne rekiny, zachwycające skrzydlice czy kolorowe ryby wód tropikalnych. Dodatkowo w obiekcie odbywają się pokazy i prelekcje z przedstawicielami świata nauki, marynarzami i płetwonurkami.

10. Tarzan Park

Park linowy Tarzan to wspaniała atrakcja dla dzieci i dorosłych. Znajdziemy tutaj pięć różnych tras, które różnią się poziomem trudności. Najłatwiejsza z tras przeznaczona jest dla najmłodszych, jednak trudniejsze trasy sprawią przyjemność także dorosłym. Pokonując wyznaczony tor spotkamy się z wieloma przeszkodami, które należy pokonać, by dotrzeć do mety. W sezonie wakacyjnym Tarzan Park czynny jest w godzinach 10:00-20:00.

Łeba jest miejscowością, w której znajdziemy także wiele innych rozrywek dla najmłodszych. W sezonie letnim miejsce to tętni życiem – znajdziemy tutaj więc salony gier, place zabaw i karuzele. Łeba to również doskonała baza wypadowa do innych miejscowości, w których czekają na nas kolejne atrakcje dla całej rodziny.

Czytaj dalej: Łeba Atrakcje