Afryka

10 Najlepszych Atrakcji na Lanzarote

los hervideros

Lanzarote, jedna z najbardziej popularnych wysp hiszpańskich Wysp Kanaryjskich, potrafi oczarować każdego swoimi niezwykłymi atrakcjami. Ta malownicza wyspa zachwyca swoją różnorodnością krajobrazów, niezwykłą architekturą i nieograniczonymi możliwościami spędzania czasu. Bez względu na to, czy jesteś miłośnikiem przyrody, sztuki, sportów wodnych czy po prostu relaksu na plaży, Lanzarote ma wiele do zaoferowania. Przygotuj się na podróż pełną niesamowitych widoków i niezapomnianych doświadczeń. Zapraszamy do odkrycia najciekawszych atrakcji tego magicznego miejsca!

1. Park Narodowy Timanfaya

Jedna z najpopularniejszych atrakcji na Lanzarote, Park Narodowy Timanfaya to najlepsze miejsce do zwiedzania Gór Ognia (Montañas del Fuego) odpowiedzialnych za erupcje wulkanów w XVIII wieku. Krajobraz tutaj jest wyjątkowy, a pola lawy, szyszki i słone bagna przypominają powierzchnię księżyca. Przewodniki pokażą, jak gorące są pola lawy, wlewając wodę do dziur w ziemi, aby wyłonić się jako gorąca para! Jest też restauracja El Diablo, w której potrawy gotowane są na grillach ogrzewanych przez wulkan. Wycieczka autokarowa jest wliczona w cenę biletu, ponieważ nie możesz wędrować bez nadzoru w parku. Jeśli chcesz wyjść poza to, oferowane są różne bezpłatne wycieczki piesze i trwają około 3-4 godziny, ale wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

2. Cueva de Los Verdes

Cueva de Los Verdes lub „Zielone jaskinie” to wgłębienia wulkaniczne powstałe w wyniku erupcji góry Corona około 4000 lat temu, części najdłuższego tunelu lawowego na świecie. Jaskinie były historycznie używane jako kryjówka dla mieszkańców podczas najazdów piratów, ale obecnie są jednym z najbardziej urzekających zabytków Lanzarote, ze specjalnym oświetleniem pokazującym różne struktury i naturalne zmiany kolorów spowodowane żelazem i solą. Możesz przejść około 1 km od 6 km jaskini, na trzech poziomach.

3. Jameos del Agua

Jameos del Agua został radykalnie opracowany w latach 60. XX wieku przez Cesara Manrique, urodzonego na Lanzarote architekta i artysty. Słowo jameo w tym kontekście oznacza otwarcie tunelu lawowego, a Jameos del Agua jest wynikiem transformacji Manrique części tego samego układu wulkanicznego Mount Corona. Możesz zobaczyć kolekcję ogrodów, kawiarni, naturalne jezioro będące domem domu dla krabów albinosów i wielu innych gatunków oraz audytorium, w którym regularnie odbywają się imprezy. Odpręż się przy koktajlu w podziemnym barze jaskiniowym lub zatrzymaj się do wieczora, kiedy drugie miejsce zamienia się w coś, co musi być jednym z bardziej niezwykłych klubów nocnych na świecie.

4. Laze w Playa Blanca

Playa Blanca, jedna z bardziej ekskluzywnych miejscowości na Lanzarote, emanuje urokiem niespiesznego nadmorskiego życia, gdzie łodzie płyną do portu i wychodzą z niego, a niemal bez obaw można wędrować od butików Marina Rubicon do baru. Główna plaża Playa Blanca z niebieską flagą zasługuje na swoją nazwę, część sznurka trzech białych brzegów otoczonych czarnymi skałami wulkanicznymi. Udaj się do Playa Dorada, aby spróbować sportów wodnych, takich jak parascending, skutery wodne i nurkowanie, lub w pobliżu Papagayo, która jest uważana za najpiękniejszą plażę na Lanzarote.

5. Ogród Kaktusów

Jardin de Cactus to dziwaczna atrakcja w Guatiza na północy wyspy. Z botaniczną atmosferą jest domem dla ponad tysiąc gatunków kaktusów w dawnym kamieniołomie w kształcie tarasu/amfiteatru. Ponownie jest to w dużej mierze dzieło Cesara Manrique – jego ostatni projekt przed śmiercią w latach 90. Kolorowe kaktusy pochodzą z całego świata i doskonale kontrastują z szarym popiołem wulkanicznym. Są tu stawy, kręte ścieżki i skały lawy z widokiem na odrestaurowany wiejski wiatrak, oferujący wspaniałe widoki na Arrieta

6. Cesar Manrique House Museum & Volcano House

Po wyczerpaniu wszystkich atrakcji Lanzarote przez Cesara Manrique, nie przegap jego dawnego domu studyjnego w pobliżu Harii, odnowionego dworu, który jest teraz muzeum poświęconym jego życiu i promocji jego dzieł. Inna posiadłość Marique, Volcano House, w pobliżu Tahiche, znajduje się 25 km na południe od Haria i kolejne podobne do zen stworzenie zbudowane z pięciu wulkanicznych baniek, z płynącymi pokojami, naturalnym światłem, fontannami i basenem. Dom jest także jedną z najważniejszych galerii sztuki na Lanzarote, gdzie w przeszłości wystawiane były znane nazwiska od Joana Miró po Pablo Picasso.

7. Rancho Texas Park

Rancho Texas Park to park wodny i zwierząt o tematyce teksańskiej w Puerto del Carmen, idealny dla każdego, kto ma przy sobie dzieci. Istnieje szeroki wybór działań, od basenu i zjeżdżalni wodnych po kopanie złota i spływy kajakowe po lagunach indyjskich sąsiadujących z wioską Tipi. Jeśli chodzi o zwierzęta, najbardziej ekscytującymi znaleziskami są rzadkie białe tygrysy i smoki z Komodo, z dużą ilością codziennych wydarzeń z udziałem lwów morskich i ptaków drapieżnych.

8. Submarine Safari

Jeśli zawsze chciałeś badać głębiny oceanu, ale nie masz ochoty na nurkowanie, to może wyprawa na łódź podwodną? Submarine Safari w Puerto Calero daje rzadką możliwość nurkowania w łodzi podwodnej, do 30 m głęboko w Oceanie Atlantyckim u wybrzeży Lanzarote. Nurkowanie zajmie około godziny, a nurek płynie wzdłuż statku karmiącego ryby, dzięki czemu zobaczysz szeroką gamę ryb.

9. Zielona laguna

Lanzarote jest pełne cudów natury, Charco de los Clicos (lub Zielona Laguna) w pobliżu El Golfo jest kolejnym zaskakującym przykładem. Laguna ma niezrównaną lokalizację u podnóża krateru wulkanu, otoczoną czarnymi i czerwonymi skałami lawowymi. Zielony kolor laguny jest wynikiem unikalnej kombinacji mikroorganizmów i minerałów wulkanicznych mieszających się z wodą morską z Atlantyku.

10. Yaiza

Yaiza to spokojna wioska u podnóża Parku Narodowego Timanfaya, zachowała swój charakter po przetrwaniu erupcji wulkanicznych w XVIII wieku. Jest nieskazitelnie utrzymany plac, XVII-wieczny kościół, ogrody i bary tapas, gdzie można delektować się cichymi posiłkami na świeżym powietrzu na imponującym tle góry Timanfaya. To idealne miejsce na poznanie tradycyjnego Lanzarote, z dala od pulsujących kurortów Costa Teguise. W Yaiza można również kupić kamienie szlachetne i biżuterię z Lanzarote, a także szereg małych butików prowadzonych przez lokalnych projektantów i rzemieślników, których można patrolować w poszukiwaniu rzadkich pamiątek.