Afryka

10 najlepszych atrakcji na Teneryfie

Kanaryjska wyspa Teneryfa przyciąga tysiące turystów każdego roku. Łagodny klimat sprawia, że słońce świeci tutaj niemal cały rok: latem zapewnia wysokie temperatury sprzyjające kąpielom, zimą zaś umożliwia aktywny wypoczynek i zwiedzanie przepięknych zakątków wyspy. Przedstawiamy 10 największych atrakcji hiszpańskiej Teneryfy, które trzeba zobaczyć!

1. Park Narodowy Teide

Park Narodowy Teide

To największy park narodowy na całym obszarze Wysp Kanaryjskich. Jego główną atrakcją jest wulkan Teide, który wznosi się na wysokość ponad 3700 m n. p.m. Wiodące na szczyt szlaki zawierają wiele punktów widokowych, z których roztacza się przepiękna panorama na dużą część wyspy. Wspinając się po zboczach wulkanu napotkamy zastygłą lawę, skalne formacje oraz niezwykle barwne rośliny. Na trasie, poza punktami widokowymi, znajduje się strefa restauracji oraz punkty informacyjne dla turystów.

2. Park wodny Siam Park

Siam Park
żródło: pxhere.com

Siam Park to park wodny, który często zaliczany jest do najbardziej niesamowitych i najpiękniejszych w całej Europie. Znajdują się tutaj ogrody, baseny, zjeżdżalnie i wodne atrakcje, które pozwolą na spędzenie wielu godzin wspaniałej rozrywki. Ogromna sztuczna plaża zapewni odpoczynek po wielu godzinach szaleństwa na zjeżdżalniach. W okresie letnim (od 1 maja do 31 października) Siam Park otwarty jest w godzinach 10:00-18:00, w pozostałych miesiącach zaś w godzinach 10:00-17:00. Ceny biletów to 38 Euro (osoby dorosłe) oraz 26 Euro (dzieci do lat 11). Darmowe wejście przysługuje dzieciom do lat 3.

3. Loro Park

Loro Park

Loro Park to kolejny punkt obowiązkowy, który warto zwiedzić podczas wakacji na Teneryfie. Jest to przede wszystkim oceanarium i akwarium, który udostępnia także możliwość pokazów morskich ssaków. Bilety wstępu są jednak stosunkowo drogie – najszersza wersja wejściówek to koszt 61 euro dla osób dorosłych i 41 euro dla dzieci.

4. Piramidy w Guimar

Guimar Piramidy
źródło: Roosterfan / Wikipedia

Piramidy w Guimar to z pewnością jedna z największych atrakcji na Teneryfie. Wznoszą się na cztery metry wysokości, jednak tajemnicą pozostaje ich pochodzenie. Podczas przesilenia letniego w tym miejscu dochodzi do wspaniałego zjawiska „podwójnego zachodu słońca”. Na terenie parku znajduje się także ogromny Ogród Botaniczny oraz Muzeum Etnograficzne.

5. Playa de el Bollullo

Playa de el Bollullo
źródło: Daniel Gaínza / Wikipedia

Playa de el Bollullo to ogromna plaża, która przyciąga turystów przede wszystkim kolorem wybrzeża: czarna barwa piasku z pewnością stanowi niesamowity widok i dostarcza wielu wrażeń. Plaża położona jest bezpośrednio pod skalistym, stromym wybrzeżem, jednak podziwiać ją można z widokowego tarasu. Wzburzone morze kilka metrów pod nami dostarcza niesamowitych emocji.

6. Jungle Park

Jungle Park to połączenie Zoo i ogrodu botanicznego. Obserwować tutaj możemy przedstawicieli wielu gatunków zwierząt, przede wszystkim jednak małpy, tygrysy i egzotyczne ptactwo. Podczas wizyty w Jungle Parku możemy również skorzystać z oferty pokazów i prelekcji. Obiekt otwarty jest codziennie w godzinach 10:00-17:30. W przypadku zakupu biletów online ich koszt to 26 euro (dla osób dorosłych) i 18 euro (dla dzieci i młodzieży).

7. Barranco del Infierno (Piekielny Wąwóz)

piekielny wąwóz
źródło: Fujnky / Wikipedia

Piekielny Wąwóz stanowi atrakcję dla miłośników pieszych wycieczek. Stanowi on ogromny Rezerwat Przyrody, który cechuje się niesamowitymi formacjami skalnymi. Szlak dla zwiedzających to 6, 5 kilometrowy odcinek, którego przemierzanie wymaga posiadania odpowiedniego obuwia, jednak charakteryzowany jest jako średnio wymagający. Bilety wstępu do Rezerwatu kosztują 8 euro (normalne) oraz 4 euro (ulgowe) w przypadku zwiedzania indywidualnego. Osobom niedoświadczonym poleca się skorzystanie z opcji wycieczki z przewodnikiem – koszt to 15 euro (bilet normalny) oraz 7, 50 euro (bilet ulgowy).

8. Los Gigantes

Los Gigantes

Znajdujące się na południu wyspy klify, to z pewnością atrakcja Teneryfy, którą trzeba odwiedzić. Choć plaża przy klifach jest wyjątkowo mała, miejsce to przyciąga ludzi, którzy liczą na obserwację niesamowitej kaskady barw podczas zachodu słońca. Pobliskie miejscowości także dostarczają wrażeń: wąskie alejki pełne hiszpańskich smaków sprawiają, że to miejsce z pewnością warte jest odwiedzenia.

9. Wąwóz Masca

Masca

Wąwóz Masca to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc na Teneryfie – popularnością ustępuje jedynie wulkanowi Teide. W samym centrum wąwozu odwiedzić możemy tradycyjną, kanaryjską wioskę, która urzeka malowniczymi budynkami. Trekking samym wąwozem zapewnia wiele wrażeń: dzikie szlaki, przepiękne widoki oraz niespotykana nigdzie indziej flora to główne zalety wybrania się na pieszą wycieczkę wąwozem. Niestety, musimy pamiętać, że dojazd do początku szlaku może być niebezpieczny dla świeżo upieczonych kierowców. W tym przypadku warto skorzystać z organizowanych wycieczek turystycznych.

10. La Orotava

Teneryfa pełna jest przepięknych miasteczek, które cechują się malowniczą architekturą. Jednym z nich jest La Orotava, które stanowi wspaniały przykład stylu kolonialnego. Poza niezwykłym budownictwem oraz cudowną, lokalną kuchnią, La Orotava zapewnia także wiele atrakcji i wartych odwiedzenia miejsc. Dużą zaletą tej miejscowości jest organizowanie krótkich wycieczek po najważniejszych zabytkach, które organizowane są przez lokalnych przewodników.

Teneryfa to duża wyspa, która obfituje w atrakcje. Znajdziemy tutaj wiele miejscowości turystycznych, które tętnią życiem przez całą dobę. Zaplecze gastronomiczne pozwala na skosztowanie najwspanialszych kanaryjskich dań. Na miłośników sportów wodnych czekają dodatkowe atrakcje przy plażach. Nie znudzą się tu również osoby, które pragną ucieczki od zgiełku miast i eksplorowania parków narodowych. Z pewnością dwutygodniowy urlop nie starczy, by poznać choćby najważniejsze punkty turystyczne na mapie tej hiszpańskiej wyspy.