Afryka

10 Najlepszych Atrakcji w Kairze Dla Dzieci

Kair

Największe miasto w Afryce, oferuje nam wiele atrakcji, które umilą pobyt za granicą.

Kair, miasto położone nad Nilem, słynie z atrakcji wodnych, jak i licznych muzeów oraz punktów widokowych.

Kair świetnie nadaje się na wyjazd całą rodziną. Znajdziemy tu wspaniałe atrakcje dla dzieci.

Spośród licznych atrakcji, możemy wybrać sporty ekstremalne, piesze wycieczki, spektakle, parki wodne, spacery historyczne czy klasyczne zwiedzanie muzeów, powiązanych z historią kraju.
Pomimo dużej ilości miejsc, w których możemy fantastycznie spędzić wspólne chwilę, Kair przyciąga turystów wspaniała pogodą. Nie brakuje tu słonecznych dni, dzięki czemu mamy pewność, że zła pogoda nie popsuje nam długo wyczekiwanego urlopu. Dla dzieci, to wspaniała okazja, na długie kąpiele w morzu, czy zabawę na świeżym powietrzu.

Oto lista 10 najlepszych i najciekawszych atrakcji dla dzieci.

1. Wieża Kairska

Najciekawsza i najchętniej odwiedzaną atrakcją jest wieża Kairska. Ta 185 metrowa wieża, wybudowana na wzór kwiatu lotosu, umożliwia podziwianie całego miasta i jego okolic. Pięknie zdobiona, każdego roku przyciąga setki turystów. Jest więc jednym z tych punktów na turystycznej mapie, który nie należy pominąć będąc w Egipcie.

2. Meczet Muhammada Alego

Zbudowany w stylu osmańskim meczet Muhammada Alego, wybudowany został w XIX wieku. Maczet, jest pięknie zdobiony, a na jego dziedzińcu znajduje się zabytkowy zegar, pochodzący z okresu budowy. We wnętrzu znajduje się grobowiec Muhammada Alego. Zwiedzanie meczetu dozwolone jest tylko boso.

3. Targ Khan El Khalili

Na Targu Khan El Khalili możemy spędzić fantastycznie czas. Po za możliwością oglądania i zakupu produktów rękodzielniczych, które wykonują mieszkańcy Kairu, możemy napić się tu pysznej egipskiej kawy, czy zjeść najpopularniejsze dania regionalne. Warto więc udać się na targ i spędzić miło wspólny czas.

4. Dzielnica Koptyjska

Jeśli chcecie przybliżyć wiedzę na temat religii i zasad panujących w Egipcie, koniecznie wybierzcie się do Dzielnicy Koptyjskiej. To tu, znajduje się wiele, prostych świątyń, do których wejście usytuowane jest poniżej ulicy. Kamieniczki natomiast są wąskie drogi, wykonane z brukowanej kostki. To właśnie w tym miejscu, znajduje się najwięcej kościołów oraz kapliczek chrześcijańskich.

5. Piramida Cheopsa

Chyba wszystkim znana piramida Cheopsa, jest atrakcją turystyczną, którą odwiedzają miliony osób rocznie. Ta wyjątkowa wizytówka Kairu, strzeżona jest przez Sfinksa. Każdego dnia, wieczorową porą, przed piramidą organizowane są pokazy świateł i dźwięku. Takie wieczorne pokazy, robią ogromne wrażenie.

6. Pływanie z delfinami

Czym byłyby wakacje nad morzem, bez wodnych atrakcji? W pobliżu Kairu, możemy przeżyć niezapomnianą przygodę. W ogromnym basenie, możemy pływać z delfinami. Atrakcją cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Podczas pływania, często możemy pobawić się z delfinem lub poobserwować ich zachowanie. Organizowane są również liczne pokazy, gdzie delfiny wykonują akrobacje. Atrakcją doskonale nadaje się dla całej rodziny.

7. Rejs statkiem

O pływaniu po morzu i szukaniu skarbu, marzyło chyba każde dziecko. Będąc w Egipcie, możemy sprawdzić się w roli pirata u wybrać się na wycieczkę podwodną łodzią. Podczas rejsu widoczne są rafy koralowe w pobliżu których, dostrzeżemy egzotyczne gatunki ryb oraz innych zwierząt morskich. Podczas rejsu, z pewnością każdy będzie zadowolony niezależnie od wieku.

8. Park Al-Azhar

Piknik, kojarzy się z wspaniałą zabawą i pysznymi przekąskami, które umilą nam dzień. Dlatego w Egipcie, też możemy zaczerpnąć ciszy oraz spokoju, świetnie się przy tym bawiąc. Umożliwia to nam ogromny, bo aż 50 hektarowy park Al-Azhar, znajdujący się w samym centrum miasta. Po za ogromnym terenem zieleni, znajdują się tu liczne restauracje, serwujące typowe egipskie dania. Możemy więc w spokoju odpocząć i zaznajomić się z tutejszymi tradycjami.

9. Przejażdżki na wielbłądzie

A jakby tak zorganizować zawody? Tak jest to możliwe! W Kair istnieje możliwość przejażdżki na wielbłądzie. Aby nieco bardziej ja urozmaicić, możemy zorganizować wyścigi. Świetna zabawa gwarantowana. Podczas przejażdżki możemy podziwiać większość zabytków znajdujących się w stolicy Egiptu. Pozwala złapać dobre ujęcia i spojrzeć z nieco innej perspektywy, na popularne i lubiane atrakcje.

10. Rafa koralowa

Nurkowanie dostarcza niezapomnianych wrażeń, które zapamiętamy na bardzo długi czas. Podczas pływania, możemy z bliska przyjrzeć się licznym gatunkom egzotycznych zwierząt oraz poznać morską roślinność. Sfotografować rafy koralowe i zabawić się w poszukiwanie skarbów. Tego typu atrakcja jest bezpieczna. Całe pływanie odbywa się pod bacznym okiem instruktora, który czuwa nad bezpieczeństwem turystów.

Powyższa lista atrakcji turystycznych, z których możemy skorzystać będąc w Egipcie, to oczywiście tylko nieliczna część atrakcji, które czekają na nas w Kair. Warto zaplanować sobie czas za granicą tuż przed samym wyjazdem, by zobaczyć interesujące nas miejsca i być zadowolonym z zagranicznych wczasów.

Tego typu atrakcje, nadają się dla każdego, nie zależnie od wieku, a ich dostępność umożliwia zabawę nawet do późnych godzin.