Polska

Lanckorona – Atrakcje Dla Dzieci 2024

Lanckorona

Lanckorona jest malowniczą wsią w Polsce, położoną nieco ponad 30 kilometrów od Krakowa. Na swoim terenie ma piękny, stromy rynek, z którego, przy dobrej pogodzie, roztacza się widok na Klasztor w Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczęśliwcy zobaczyć mogą również Babią Górę. Jest to miejsce, do którego warto wybrać się z dziećmi. Tradycja oraz kultura tutaj jest niepowtarzalna, mieszkańcy są uprzejmi i zawsze pomocni. Lanckorona jest miejscem radosnym i bardzo swojskim. Poznajcie najlepsze atrakcje dla dzieciaków na terenie tej polskiej wsi.

1. Lanckorońskie anioły

Wieś ta słynie z aniołów, nazywana jest ona Polską stolicą aniołów. Anioły są najpopularniejszą pamiątką z Lanckorony, spotkać można je dosłownie wszędzie. Ich malunki na budynkach, figurki na straganach, na lanckorońskim rynku, rękodzieła. Polecane jest przybycie na tą wieś w połowie grudnia. Właśnie w tym okresie, w Lanckoronie, odbywa się jarmark bożonarodzeniowy, gdzie zobaczyć można anielski korowód oraz liczenie aniołów. Jest to niezapomniany widok i przeżycie. Wszystko oczywiście dzieje się na lanckorońskim rynku, pod adresem Rynek, 34-143 Lanckorona.

2. Ruiny zamku w Lanckoronie

Jest to świetna atrakcja nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych, dlatego cała rodzina wyniesie z wycieczki do ruin coś dla siebie. Dzieci uwielbiają takie miejsca, ponieważ są ciekawskie, a historia ruin oraz ich całokształt jest naprawdę nieziemski. Dziewczynki będą mogły poczuć się w tym miejscu jak księżniczki, chłopcy jak rycerze ratujący fortyfikacji zamku. Wspaniała frajda dla najmłodszych. Ruiny znajdują się w Lanckoronie pod adresem św. Jana 16b.

3. Muzeum Etnograficzne Ziemi Lanckorońskiej

Placówka ta mieści się w pięknym, drewnianym budynku, który został ocalały z pożaru w 1869 roku. Muzeum powstało zaś w 1967 roku z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Lanckorony i przy współudziale krakowskiego profesora Antoniego Krajewskiego. Miejsce to otwarte jest od piątku do niedzieli, od godziny 10:00 do 16:00. Wspaniała atrakcja dla całej rodziny. Budynek muzeum znajduje się pod adresem Rynek, 34-143 Lanckorona, na ulicy Krakowskiej.

4. Rezerwat Przyrody „Las Gościbia”

Miejsce znajdujące się niedaleko Lanckorony, do którego warto udać się wraz z dziećmi. Na przechadzkę po parku najlepiej poświęcić cały dzień, z przerwą oczywiście na posiłek i kilka odpoczynków po drodze. Rezerwat jest magiczny, a cała rodzina zaczerpnie świeżego powietrza, które jest bardzo potrzebne. Wspólny spacer po pięknym rezerwacie to fantastyczny pomysł na spędzenie rodzinnego dnia. Miejsce to znajduje się w całości na terenie miejscowości Harbutowice.

5. Zamek w Lanckoronie

Kolejne ruiny zamku w Lanckoronie, który pochodził z okresu średniowiecznego. Znajdują się one na Lanckorońskiej Górze, na którą również warto się wybrać aby móc podziwiać widok na całą wieś. Zamek ten pochodzi z okresu około drugiej połowy XVI wieku, dlatego dzieci z pewnością zainteresują się tą budowlą. Zamek ten mieści się na Lanckorońskiej Górze, widać go z głównej ścieżki.