Polska

10 Najlepszych Ogrodów Zoologicznych w Pomorskim

Szukasz idealnego miejsca na rodzinny odpoczynek?

Wybierz się do ogrodu zoologicznego, w którym, wspólnie spędzicie wspaniałe chwilę.

Koniecznie sprawdź, które ogrody warto odwiedzić.

1. Mini Zoo – Zwierzaki Nad Potokiem w Żukczynie

Mini Zoo znajduje się blisko Gdańska. Można tutaj przyjechać całą rodziną. Obiekt oferuje również możliwość organizacji imprez plenerowych i okolicznościowych: zabaw, festynów, biesiad, czy organizacji urodzin, ognisk. Mini zoo otwarte jest od czwartku do niedzieli od 10 do 17.

Zwierzaki Nad Potokiem znajdują się w Żukczynie koło Gdańska. To miejsce, w którym dzieci mają okazję poznać, dotknąć, nakarmić i pogłaskać wiele gatunków oswojonych zwierzaków.

Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku dla całych rodzin.

Wiele mieszkańców Mini Zoo urodziło się i wychowało wśród ludzi. Lubią kontakt z dziećmi, uwielbiają się przytulać i być głaskane.

W soboty i niedziele rozpalane jest ognisko dla wszystkich gości. Na miejsce można przywieźć własny prowiant lub zakupić kawę i kiełbaski z pieczywem w Food Trucku.

Zaletą tego obiektu jest parking pośrodku mini zoo, dzięki czemu mamy stały dostęp do rzeczy z samochodu.

Na wyspie pośrodku stawu znajduje się altana gdzie w razie czego można schować się przed deszczem.

Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku podczas pobytu.

Mini Zoo jest świetną atrakcją dla dzieci. Są tutaj: kucyki, emu, egzotyczne ptaki, daniele, kozy, świnki, owieczki, pawie i wiele innych. Emu – Nandi i Tośka skradną Wasze serce.

Większość zwierząt jest oswojona. Można podejść, karmić.

Specjalne atrakcje:

  • karmienie alpak, kucyków, dużego strusia, krówek, danieli, emu, lam i innych zwierząt
  • jazda na kucyku w soboty i niedziele od 11 do 15
  • egzotyczne ptaki, papugi, pawie
  • można wziąć króliczka lub świnkę morską na rękę jak się poprosi kogoś z obsługi
  • oglądanie jak żyją nutrie, świnki wietnamskie, kangurki czy mundżaki chińskie
  • ciągnik klasyk – na który dzieci mogą usiąść
  • liczne zabawki dla dzieci – koparki, samochodziki, mini ciągniki
  • duży otwarty teren – można zrobić piknik
  • leżaczki

Jeśli chodzi o alpaki, to są one bardzo spokojne. Na życzenie można dostać za darmo kubek do karmienia różnych zwierząt. Można alpaki nakarmić przysmakiem z ręki. Fajnie jest alpaki przytulać i robić sobie z nimi zdjęcia.

Dojazd autobusami z Gdańska, Pruszcza Gdańskiego, Starogardu Gdańskiego: 400, 401, 443, 445, 447, 884, 850. Do najbliższego przystanku autobusowego 4 minuty pieszo. Adres: Nad Potokiem 5, Żukczyn

2. Zoo Gdańsk

zoo Gdańsk Oliwa

Zoo w Gdańsku. W dzielnicy Oliwa, znajduje się ogromny, bo największy w Polsce ogród zoologiczny. Prócz wybiegów, na dzieci czekają tu inne atrakcje, na przykład pokaz karmienia zwierząt.

3. Papugarnia w Gdańsku

Wyjątkowe miejsce, które zamieszkuje ponad 70 papug, różnych gatunków. Podczas odwiedzin można pospacerować ze zwierzętami na dłoni lub ramieniu, lub nakarmić je odpowiednią karmą.

4. Akwarium Gdyńskie

Wyjątkowe, wodne zoo, które zamieszkują liczne gatunki zwierząt, w tym ryby a nawet węże. Ponadto, rosną tu rośliny, które znajdują się między innymi w Morzu Bałtyckim.

5. Motylarnia i Tropikalium Międzyzdroje

To pierwsze tego typu miejsce, które wybudowano nad polskim morzem. Spacerując, można przyjrzeć się z bliska różnym gatunkom motyli. Poznać ich zwyczaje, a nawet dowiedzieć się ciekawostek, na temat ich ubarwienia.

6. Fokarium na Helu

Nic tak nie cieszy, jak wspólna zabawa ze zwierzętami. Fokarium, umożliwia podziwianie fok, ale również poznanie ich zwyczajów. Podczas odwiedzin, organizowane są pokazy zabawy z fokami oraz karmienie.

7. ZOO Charlotta w Słupsku

Wyjątkowo malownicze miejsce, idealne na rodzinne spacery. Na terenie zoo, znajdują się liczne gatunki zwierząt w tym leniwiec czy żubr. Przepiękne otoczenie sprawia, że spacer należy do przyjemnych.

8. Zoo w Braniewie

Przepiękny ogród zoologiczno-botaniczny, na którego terenie, zamieszkują liczne gatunki zwierząt, w tym lwy oraz niedźwiedzie. Przez ogród, prowadzą bajeczne alejki spacerowe, wzdłuż których rosną przepiękne drzewa i kwiaty.

9. Strusia Farma

W Kniewie znajduje się ciche i spokojne miejsce, w którym wypoczną mali jak i więksi turyści. Strusia farma umożliwia nie tylko podziwianie tych zwierząt, ale również spacer z tymi wyjątkowymi, przyjacielskimi stworzeniami. Wyjątkowe miejsce na wycieczkę.

10. Mini Zoo Jantar

Niewielkie centrum rekreacji, które zamieszkują między innymi kangury i alpaki. Miejsce przyjazne dla dzieci, a dzięki niewielkiej przestrzeni, każdy będzie mógł spokojnie pospacerować i odwiedzić każdy gatunek, zamieszkujący teren Mini zoo.