10 Najlepszych Ogrodów Zoologicznych w Pomorskim

Szukasz idealnego miejsca na rodzinny odpoczynek?

Wybierz się do ogrodu zoologicznego, w którym, wspólnie spędzicie wspaniałe chwilę.

Koniecznie sprawdź, które ogrody warto odwiedzić.

1. Mini Zoo – Zwierzaki Nad Potokiem w Żukczynie

Mini Zoo znajduje się blisko Gdańska. Można tutaj przyjechać całą rodziną. Obiekt oferuje również możliwość organizacji imprez plenerowych i okolicznościowych: zabaw, festynów, biesiad, czy organizacji urodzin, ognisk i grillowania.

Interaktywne Zoo „Zwierzaki Nad Potokiem” znajduje się w Żukczynie koło Gdańska. To miejsce, w którym dzieci mają okazję poznać, dotknąć, nakarmić i pogłaskać wiele gatunków oswojonych zwierzaków.

Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku dla całych rodzin.

Wiele mieszkańców Mini Zoo urodziło się i wychowało wśród ludzi. Lubią kontakt z dziećmi, uwielbiają się przytulać i być głaskane.

kucyki

Zaletą tego obiektu jest parking pośrodku mini zoo, dzięki czemu mamy stały dostęp do rzeczy z samochodu.

Na wyspie pośrodku stawu znajduje się altana gdzie w razie czego można schować się przed deszczem. Jest tam również gadający ptak Pipi.

Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku podczas pobytu.

Mini Zoo jest świetną atrakcją dla dzieci. Są tutaj: kucyki, emu, egzotyczne ptaki, daniele, kozy, świnki, owieczki, pawie i wiele innych. Emu – Nandi i Tośka skradną Wasze serce.

Większość zwierząt jest oswojona. Można podejść, karmić.

Specjalne atrakcje:

 • karmienie 2 metrowych emu, alpak i innych zwierząt
 • jazda na kucyku
 • oglądanie egzotycznych ptaków, papug
 • przytulanie i głaskanie króliczków i świnek morskich
 • owce, kozy, daniele, świnki wietnamskie, kaczki ozdobne, pawie
 • huśtawki i zjeżdżalnia dla dzieci
 • minikoparka

emu

CENNIK:

  • bilet normalny – 15 zł
  • bilet ulgowy dla dzieci – 10 zł
  • dzieci do lat 3 – wstęp wolny
  • dodatkowo przejażdżka na kucyku – 10 zł
  • dodatkowo spacer z alpakami do 60 minut – 100 zł
  • dodatkowo organizacja urodzin/ogniska – cena ustalana indywidualnie

Jeśli chodzi o alpaki, to są one bardzo spokojne.

Na życzenie można dostać za darmo kubek do karmienia różnych zwierząt. Można alpaki nakarmić przysmakiem z ręki. Fajnie jest alpaki przytulać i robić sobie z nimi zdjęcia.

alpaki jedzą

Dojazd autobusami z Gdańska, Pruszcza Gdańskiego, Starogardu Gdańskiego: 400, 401, 443, 445, 447, 884, 850

Do najbliższego przystanku autobusowego 4 minuty pieszo.

Mini Zoo jest otwarte od czwartku do niedzieli 10:00 do 16:00

Adres: Nad Potokiem 5, Żukczyn

2. Zoo Gdańsk

Zoo w Gdańsku. W dzielnicy Oliwa, znajduje się ogromny, bo największy w Polsce ogród zoologiczny. Prócz wybiegów, na dzieci czekają tu inne atrakcje, na przykład pokaz karmienia zwierząt.

3. Papugarnia w Gdańsku

Wyjątkowe miejsce, które zamieszkuje ponad 70 papug, różnych gatunków. Podczas odwiedzin można pospacerować ze zwierzętami na dłoni lub ramieniu, lub nakarmić je odpowiednią karmą.

4. Akwarium Gdyńskie

Wyjątkowe, wodne zoo, które zamieszkują liczne gatunki zwierząt, w tym ryby a nawet węże. Ponadto, rosną tu rośliny, które znajdują się między innymi w Morzu Bałtyckim.

5. Motylarnia i Tropikalium Międzyzdroje

To pierwsze tego typu miejsce, które wybudowano nad polskim morzem. Spacerując, można przyjrzeć się z bliska różnym gatunkom motyli. Poznać ich zwyczaje, a nawet dowiedzieć się ciekawostek, na temat ich ubarwienia.

6. Fokarium na Helu

Nic tak nie cieszy, jak wspólna zabawa ze zwierzętami. Fokarium, umożliwia podziwianie fok, ale również poznanie ich zwyczajów. Podczas odwiedzin, organizowane są pokazy zabawy z fokami oraz karmienie.

7. ZOO Charlotta w Słupsku

Wyjątkowo malownicze miejsce, idealne na rodzinne spacery. Na terenie zoo, znajdują się liczne gatunki zwierząt w tym leniwiec czy żubr. Przepiękne otoczenie sprawia, że spacer należy do przyjemnych.

8. Zoo w Braniewie

Przepiękny ogród zoologiczno-botaniczny na terenie którego, zamieszkują liczne gatunki zwierząt, w tym lwy oraz niedźwiedzie. Przez ogród, prowadzą bajeczne alejki spacerowe wzdłuż których, rosną przepiękne drzewa i kwiaty.

9. Strusia Farma

Strusia Farma. W Kniewie, znajduje się ciche i spokojne miejsce, w którym wypoczną mali jak i więksi turyści. Strusia farma, umożliwia nie tylko podziwianie tych zwierząt, ale również spacer z tymi wyjątkowymi, przyjacielskimi stworzeniami. Wyjątkowe miejsce na wycieczkę.

10. Mini Zoo Jantar

Mini Zoo w Jantarze. Niewielkie centrum rekreacji, które zamieszkują między innymi kangury i alpaki. Miejsce przyjazne dla dzieci, a dzięki niewielkiej przestrzeni, każdy będzie mógł spokojnie pospacerować i odwiedzić każdy gatunek, zamieszkujący teren Mini zoo.

4/5 - (1 vote)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *