10 najlepszych restauracji w Lądku-Zdroju

wegetariański posiłek

Lądek-Zdrój jest położony w południowo-zachodniej części kraju, na Ziemi Kłodzkiej. Wiejska, niezakłócona zbytnio przez współczesność, historyczna zabudowa Lądka, sprawia, że można poczuć się wyjątkowo w tym pięknym miejscu. Niedaleko od centrum, znajduje się uzdrowisko, gdzie pod koniec XIX wieku, pojawiało się coraz więcej budynków z bazą noclegowo-gastronomiczną. Przebywających w Lądku zachęcamy, by skosztować tutejszej kuchni, a naprawdę jest w czym wybierać!

Lądek-Zdrój to miejsce bardzo atrakcyjne pod względem turystycznym. Ciekawą atrakcją jest Zakład przyrodoleczniczy „Wojciech” oraz „Jerzy”. Inne zabytki to Kościół Najświętszej Marii Panny, Park centralny, park Moniuszki i ratusz neorenesansowy.

Co ciekawe, ziemie Lądka-Zdroju były również pod władaniem księżnej Marianny Orańskiej. Oprócz zabytków miasto słynie z bardzo różnorodnej bazy gastronomicznej.

Jeśli wybierasz się do Lądka-Zdrój i chcesz dowiedzieć się do jakiego miejsca się udać aby zjeść coś dobrego, to zapoznaj się z poniższą listą 10 najlepszych restauracji.

1. Pizzeria Abakus

Wyroby są codziennie przygotowywane z wykorzystaniem lokalnych produktów. Lokal jest mały, ale zapewnia niepowtarzalny klimat. Wśród menu znajdziemy nie tylko pizzę, ale i hamburgery, potrawy mięsne, z makaronem czy specjalne menu dedykowane dzieciom.

2. Bar „LUX”

To miejsce dla osób lubiących zwykłe, domowe jedzenie podane w lokalu niemal jak  poprzedniej epoki, a mimo to bardzo przytulne. Bar proponuje, fast foody, pyszne i pożywne zupy oraz dania obiadowe.  Szczególnie interesujące będzie to miejsce dla rodzin z wózkami lub osób o ograniczonej sprawności ruchowej: restauracja ma dostęp bez barier.

3. Alhambra

Hotel i restauracja znajdują się w zabytkowym, pochodzącym z końca XIX wieku, budynku z elementami architektury mauretańskiej. Miejsce to zostało gruntownie odrestaurowane i dziś robi niesamowite wrażenie na gościach hotelu i restauracji. Restauracja serwuje wiele różnorakich dań, tak więc nawet najwięksi smakosze znajdą coś dla siebie.

4. Pod Wyciągiem Narciarskim

To miejsce zachęca nie tylko smakiem pysznych i świeżych ryb. Lokal położony jest  bardzo blisko wyciągu narciarskiego i szczytu Trojaka. Widok zarówno latem, jak i zimą zapiera dech w piersiach. Dodatkowo wiosną i latem można tu skorzystać z parku linowego, czy też nowej, niezwyklej hulajnogi terenowej. Na górę jest się wciąganym na wyciągu, a potem czeka nas pełen wrażeń zjazd aż na sam dół. A zimą można skorzystać z tarasu, pić grzańce oraz podziwiać zimowe krajobrazy.

5. Dom Klahra Kawiarnia Artystyczna

Dom Klahra miejsce spotkań, odpoczynku, twórczej rozrywki i pracy.  Jest to szczególne miejsce na mapie Lądka-Zdroju. Można tu nie tylko wypić pyszną kawę, zjeść coś słodkiego, ale też przyjść na wyśmienitą strawę artystyczno-duchową: koncerty lub wystawy.

6. Kawiarnia Twórczości Piwnica Pod Adamem

Pyszne desery owocowe podawane w tak artystyczny sposób, że aż szkoda, że trzeba je zjeść. Jednak ich smak wynagradza nam ten fakt. Króluje tu artystyczna atmosfera oraz zapach świeżo mielonej kawy. Miejsce idealne na spotkanie z przyjaciółmi lub randkę.

7. Herbaciarnia Pod Filarami

Herbaciarnia to miejsce idealne dla osób ceniących sobie rzemieślniczo przygotowywaną herbatę oraz… kawę! Tak, to miejsce słynie z tych pysznych napojów, które mogą być serwowane i na zimno i na ciepło. Do tego można zakupić pysznego pączka lub owocową sałatkę.

8. Restauracja Kaczka i Wino

To miejsce to piękna, klasyczna i elegancka restauracja z prawdziwego zdarzenia. Kluczem do sukcesu jest menu oparte na lokalnych i świeżo dostępnych produktach — dlatego karta dań zmieniana jest kilka razy w roku. Karta win również zachęca do skosztowania miejscowych trunków.

9. Marianna

Pizzeria ma potencjał, pizza naprawdę smaczna. Błyskawiczna realizacja zamówienia. Szybko i sprawnie. Dobry grzaniec, doskonała pizza 4 sery. Przyjemnie zlokalizowana restauracja z ogródkiem w cieniu drzew.

10. Stawy Biskupie

Bardzo smaczny pstrąg. Świeży i dobrze przypieczony. Sporo miejsca, przyjemny widok. Warto tu zajrzeć ,bo to miejsce ,w którym zjesz smaczną rybkę z frytkami i pyszną surówką.

2.2/5 - (liczba ocen: 5)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.