Polska

10 Najlepszych Atrakcji w Lądku-Zdroju Dla Dzieci

uzdrowisko
Lądek-Zdrój to miasto położone w województwie dolnośląskim. Znajduje się on na wysokości 440-500 metrów n. p.m. Jest to jedno z najstarszych polskich uzdrowisk, a historia miasta sięga średniowiecza, a dokładniej 1282, kiedy to Lądek-Zdrój uzyskał prawa miejskie.

Co ciekawe, miasto od 1871 należało do Niemiec i nazywało się Bad Landeck, lecz po II Wojnie Światowej odzyskało nazwę Lądek-Zdrój w 1946 roku. Lądek-Zdrój jest idealnym miejscem do rodzinnych wycieczek, ponieważ atrakcji jest tutaj sporo. Poznajcie najlepsze atrakcje w Lądku Zdrój i okolicach przygotowanych specjalnie dla dzieci.

1. Średniowieczna Osada Górnicza

Miejsce to pozwala dosłownie przenieść się w czasie. Wiele dzieci lubi czasy rycerstwa, a ta osada świetnie pokazuje, jak wówczas wydobywało się wszelkie kruszywa. Dla dzieci będzie to niezapomniana przygoda, podczas której poznają wiele zapomnianych już dzisiaj metod wydobywania tego, co znajduje się pod powierzchnią ziemi. Na szczególną uwagę zasługuje Chata Kata, która zdecydowanie jest atrakcją dla starszych dzieci. Koła deptakowe, dźwigi ręczne, czy młyny stępowe robią nawet dzisiaj ogromne wrażenie i pozwalają wyobrazić sobie, jak wyglądało codzienne życie w tych archaicznych czasach.

2. Kopalnia Złota

Złoto jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych metali szlachetnych i dzieci wiedzą o tym doskonale, dlatego wycieczka do kopali złota, będzie nie lada atrakcją. Całość zwiedza się około 2 godziny, podczas których można zobaczyć takie atrakcje, jak sztolnia Gertruda, czy Chodnik Śmierci, gdzie do dziś dzień spotkać można podziemnego Gnoma pilnującego złota. Na powierzchnie wyjechać można kolejką, a później czeka na pociechy niemała niespodzianka. Otóż jest nią miejsce do płukania złota i innych cennych kamieni. Oczywiście znalazca zabiera cały skarb, co jeszcze podkręca u maluchów chęć zostania w tym miejscu magiczne 5 minut dłużej.

3. Zalew Stara Morawa

Zalew znajduje się nieopodal Lądka Zdrój, we wsi Stara Morawa. Na miejsce możliwe jest dojechanie rowerem, co zapewni dla dzieci dodatkowy ruch na świeżym powietrzu. Na miejscu czeka niezwykłe molo, które pozwala spacerować po zalewie. Jest to miejsce, które zachwyci wszystkie dzieci i dorosłych.

4. Jaskinia Radochowska

Niezwykle urokliwa jaskinia, która swoją budową oraz sposób jej zwiedzania, zrobi wrażenie na każdym dziecku oraz rodzicu. Są w niej bowiem miejsca, w których trzeba niemalże się przeciskać, żeby pójść dalej. Jednakże cała jaskinia jest niewielka, do jej zwiedzania nie potrzeba rezerwować całego dnia. Przewodnik jest niezwykle kompetentny i z opowiada tak ciekawie, że nawet dzieci słuchają z zaciekawieniem. Co ciekawe, jaskinie zamieszkują nietoperze, co sprawia, że to miejsce jest jednym z punktów kluczowych, każdej rodzinnej wycieczki.

5. Pokaz Ptaków Drapieżnych

W Willi Marianna, organizowane są różne atrakcje dla dzieci, takie jak pokaz ptaków drapieżnych. Jest to niesamowity czas w którym mali odkrywcy mogą stanąć oko w oko z jednymi z najpiękniejszych i najbardziej charakterystycznych ptaków łownych w Polsce. Co odważniejsze dzieci mogą dotknąć i pogłaskać ptasich asów przestworzy, co na pewno będzie niezapomnianą chwilą.

6. Ogród Bajek

Każde dziecko uwielbia bajki, dlatego wycieczka do położonego w Międzygórzu Ogrodu Bajek, będzie sporą atrakcją. Skansen z drewnianymi rzeźbami przedstawiającymi bajkowe postaci ma już ponad sto lat, a założony został przez pracownika leśnictwa, którego pasją, było rzeźbiarstwo. Ogród założono po I wojnie światowej. Stuletnia kolekcja znajduje się na wysokości 700 metrów n. p.m, dlatego wspinaczka do Ogrodu Bajek, też będzie bardzo ciekawym przeżyciem dla dzieciaków.

7. Wodospad Wilczki

Wodospady mają w sobie coś tak bardzo hipnotyzującego, że działa to również na małe dzieci, dlatego punktem obowiązkowym każdej rodzinnej wycieczki do Lądka-Zdroju, musi być odwiedzenie wodospadu Wilczki. Piękne punkty widokowe pozwalają się rozkoszować spadającą wodą, a przyjemny szum odpręża i relaksuje.

8. Lux Torpeda

Kolejki krzesełkowe, bywają atrakcją, ale ta kolejka bije inne na głowę. Lux Torpeda jest mianowicie super szybką kolejką krzesełkową, którą błyskawicznie dostaniemy się na szczyt Czarnej Góry. Widoki na szczycie, są niesamowite, a dzieci zapewne po raz drugi będą chciał przejechać się Lux Torpedą.

9. Grawitacyjny Tor Saneczkowy

W drodze powrotnej z Czarnej Góry czeka na dzieciaki całkiem spora atrakcja. Grawitacyjny tor saneczkowy zapewni wielkie emocje nie tylko dzieciom, ale także rodzicom. Saneczki są ta zaprojektowane, że z przodu siedzi dziecko, a z tył rodzic, który manipuluje hamulcem całego pojazdu. Emocje gwarantowane.

10. Park Linowy

Znajdujący się nieopodal Lądka Zdrój park linowy, to niesamowita atrakcja, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Trzy trasy o różnym stopniu trudności sprawiają, że odnajdą się tutaj zarówno początkujący, jak i zawodowcy. Ale to nie koniec atrakcji, jakich możemy tutaj zażyć. Na terenie obiektu jest też mini golf oraz miejsce, gdzie można trenować łucznictwo.