Polska

Top 10 – Władysławowo Atrakcje dla Dzieci Zimą

morze

Chociaż Władysławowo nie jest duże, można znaleźć tutaj kilka interesujących atrakcji dla dzieci. Jeśli interesujesz się tym tematem, czytaj dalej. Poniżej znajdziesz więcej informacji.

1. Port we Władysławowie

Port we Władysławowie to jedna z najbardziej znanych atrakcji. Chociaż najlepiej spaceruje się tutaj, gdy jest ciepło, zimą także przy sprzyjających warunkach pogodowych, warto się tutaj wybrać. Kluczem do sukcesu jest odpowiedni ubiór i nastawienie. Port we Władysławowie to jeden z najważniejszych portów rybackich na Bałtyku. Miejsce to zimą jest niezwykle malownicze, o czym można przekonać się, oglądając fotografie zamieszczone w internecie przez osoby, które zdecydowały się na zwiedzanie portu zimową porą. Jeśli Ty i Twoje pociechy lubicie spacery, na pewno spodoba Wam się taka atrakcja.

2. Muzeum Motyli we Władysławowie

W Muzeum Motyli możecie wspólnie podziwiać kolorowe, różnorodne okazy. Wystawa powstała dzięki prywatnej kolekcji liczącej ponad 6000 okazów motyli i nie tylko. W tym miejscu można zobaczyć także pająki, skorpiony, chrząszcze i inne owady. Dzięki tablicom informacyjnym poznacie wszystkie najważniejsze informacje o prezentowanych okazach. Świetną atrakcją jest quiz, który warto rozwiązać na koniec zwiedzania. Aby to zrobić, trzeba użyć długopisu wydającego charakterystyczny, bzyczący dźwięk. Jeśli lubicie edukacyjne wycieczki, Muzeum Motyli we Władysławowie bez wątpienia powinno znaleźć się na liście Waszych atrakcji.

3. Sanki we Władysławowie

Twoja pociecha lubi tradycyjne zabawy? Jeśli tak, będąc we Władysławowie, koniecznie wybierzcie się na sanki. Znajdziecie tutaj co najmniej kilka punktów, które do zimowych zabaw nadają się wprost idealnie. Poza zjeżdżaniem na sankach możecie także porobić anioły na śniegu, ulepić bałwana, lub też zorganizować rodzinną bitwę na śnieżki. Jest to nie tylko sposób na świetną zabawę i wzmocnienie więzi, ale także okazja do rozruszania się i pobudzenia kreatywności.

4. Kręgle we Władysławowie

Jeśli podczas pobytu we Władysławowie pogoda nie będzie sprzyjać spacerom i innym aktywnościom na zewnątrz, dobrym rozwiązaniem są kręgle. Taką atrakcję znajdziecie na przykład w hotelach. Warto wspomnieć, że bowling ma wiele ważnych zalet nie tylko dla samopoczucia, ale także dla zdrowia i rozwoju. Gra w kręgle wpływa korzystnie na koordynację ruchową, poprawia także równowagę. To świetny sposób na naukę rywalizacji fair play. Gdy już skończycie rodzinną rozgrywkę, warto wybrać się na smaczny posiłek do hotelowej restauracji.

5.  Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie

Kolejnym ciekawym miejscem, które warto odwiedzić niezależnie od pory roku, jest Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie. Jest to pierwsze tego rodzaju miejsce w Polsce, które zostało poświęcone sportowcom polskim i zagranicznym. Jeśli warunki pogodowe będą korzystne, spacer w tym miejscu dostarczy wiele pozytywnych emocji nie tylko dzieciom, ale także nieco starszym fanom sportu. W Alei znajdują się gwiazdy sportowców takich jak Irena Szewińska, Ryszard Szurkowski, czy też Sylwia Gruchała. Spacer w tym miejscu to świetna okazja, aby przybliżyć pociechom świat sportu i opowiedzieć o znanych polskich i zagranicznych sportowcach.

6. Muzeum Figur Woskowych we Władysławowie

Kolejną godną polecenia atrakcją we Władysławowie, jest oczywiście Muzeum Figur Woskowych. Można przyjrzeć się tutaj z bliska figurom osobistości znanych ze świata kina, polityki, sportu. Zwiedzanie tego miejsca to świetna rozrywka zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

7. Basen we Władysławowie

Małym i dużym fanom sportu można śmiało polecić Centralny Ośrodek Sportu we Władysławowie. Wspólne wyjście na basen bez wątpienia sprawi Wam wiele radości. Kompleks basenowo-rekreacyjny oferuje atrakcje takie jak dysze do masażu, jacuzzi, różnego rodzaju sauny, woda ozonowana, kompleks odnowy biologicznej. Na terenie obiektu znajduje się również dobrze wyposażony sklep sportowy. Po wodnych szaleństwach warto wybrać się na odżywczy posiłek do restauracji w okolicy.

8. Kino we Władysławowie

Atrakcją, która przypadnie do gustu fanom klasycznych rozwiązań, jest seans w kinie. To szczególnie dobra propozycja, jeśli nie korzystacie z oferty takich obiektów zbyt często. Repertuar znajdziesz na oficjalnej stronie kina.

9. Wieża Widokowa we Władysławowie

Lubicie piękne widoki? Szukacie okazji do zrobienia pięknych, pamiątkowych zdjęć? W takim przypadku koniecznie odwiedźcie Wieżę Widokową w Domku Rybaka we Władysławowie. Aby wejść na górę, trzeba pokonać nieco schodów, ale można to potraktować jako wyzwanie, za które nagrodą są piękne widoki. Wieża Widokowa posiada nie tylko taras górny, ale także dolny. Ten drugi znajduje się na wysokości 45 metrów n.p.m.

10. Muzeum Iluzji we Władysławowie

Muzeum Iluzji to kolejna atrakcja we Władysławowie, którą można śmiało umieścić na swojej liście do zwiedzania. Wycieczka pozwoli Wam odkryć nie tylko tajemnice iluzji optycznych, ale także tajemnice różnych magicznych trików, co może spodobać się nie tylko dzieciom, ale także rodzicom. Więcej informacji na temat tego obiektu, możesz znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Władysławowa.