Ciekawostki

Labrador Retriever – Ciekawostki, Informacje i Fakty

języczek psa

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, jego najwierniejszy towarzysz, szczerze oddany zwierzak. W zależności od rasy, może być łagodny, przyjacielski, energiczny lub ospały a nawet agresywny, dlatego zanim przygarnie się psa, należy dobrze się zapoznać z specyfiką danej rasy. Jedną z najbardziej popularnych ras psów, jest Labrador Retriever.

1. Labrador Retriever to pies polecany do domów, gdzie wychowują się dzieci małe i duże. Labradory są psami rodzinnymi, bardzo oddanymi i doskonale rozumiejącymi się z dziećmi. Są to psy cierpliwe i łagodne, nie denerwują się nawet wtedy, gdy małe dziecko ciągnie je za sierść czy się do nich przytula.

2. Pies rasy Labrador Retriever może być psem przewodnikiem, doskonale nadaje się jako opiekun dla osoby niepełnosprawnej, ,starszej, łatwo i szybko się uczy.

3. Labradory uwielbiają pracę fizyczną, lubią aktywność, ruch i wyzwania. Chętnie spacerują, biegają lub aportują a nawet pływają w wodzie.

4. Psy te często też służą w policji i w innych służbach porządkowych. Są doskonałymi psami stróżującymi i szukającymi, pomagają w szukaniu osób zaginionych.

ładny szczeniak

5. Labradory Retrievery są psami bardzo efektownym, dlatego często są wystawiane na wystawach psów rasowych. Często zdobywają wyróżnienia na tym polu.

6. Rasa tych psów wywodzi się z Kanady, dlatego też labradory tak jak i ich przodkowie, są doskonałymi psami myśliwskimi i uwielbiają polowania. Chętnie ganiają za zwierzyną małą i dużą.

7. Psy te są zazwyczaj zdrowe i silne, oczywiście przy zachowaniu odpowiedniej diety i zapewnieniu im odpowiedniej dawki ruchu. W innych przypadkach psy te mogą mieć skłonność do tycia, dlatego szczególną uwagę trzeba zwracać na ich zdrowe odżywianie się.

8. Sierść labradorów jest krótka i łatwa w pielęgnacji. Zwykle psy te mają umaszczenie biszkoptowe, czekoladowe albo czarne.

9. Labradory lubią ruch, dlatego trzeba im zapewnić dużo miejsca do biegania. Przyda się duży ogród przy domu albo park, w którym pies będzie mógł się do woli wyszaleć.

10. Labrador Retriever jest polecany osobom, które chcą mieć psa łagodnego, przyjacielskiego, łatwego w pielęgnacji i w tresurze.