Polska

10 Najlepszych Atrakcji Dla Dzieci w Kowarach

Kowary kopalnia
źródło: Andrzej Otrębski / Wikipedia

Kowary to niewielkie miasteczko w województwie Dolnośląskim. Mieszka tu około 11 tysięcy mieszkańców, jednak pomimo niewielkiej wielkości miasta posiada ono szeroką ofertę dla turystów. Jest to miejsce idealne do spędzenia rodzinnego weekendu wspólnie z dziećmi. Znaleźć tu możemy wiele atrakcji, które łączą odpoczynek z nauką co jest szczególnie korzystne dla osób podróżujących z dziećmi.

Naprawdę warto się tu wybrać w okresie wiosennym lub letnim, kiedy możemy podziwiać dary naszej polskiej przyrody. Wiele osób z okolicy wybiera się tu na jednodniowe wycieczki, jednak możemy tu spędzić całą noc, ponieważ oferta hotelowa jest szeroka i z łatwością znajdziemy nocleg w dobrej cenie. Dziś przedstawimy wam kilka atrakcji, które warto wziąć pod uwagę w trakcie planowania swojej wycieczki. Być może w ten sposób przekonamy Cię, że miejsce to jest naprawdę atrakcyjne jeśli chodzi o wyjazdy z rodziną?

1. Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska

Znajdziemy tam liczne miniatury przedstawiające architekturę zabytków Dolnego Śląska. Jest to atrakcja, która zainteresuje fanów architektury.

2. Pałacowa Bawialnia

Atrakcja czynna w okresie letnim. Gwarantuje dzieciom wspaniałą zabawę z wykorzystaniem dmuchanych zamków, które często przybierają formę zjeżdżalni wodnych.

3. Kopalnia Podgórze w Kowarach

Ciekawe miejsce, w którym dzieci mogą poszerzyć swoją wiedzę na temat funkcjonowania kopalni. Panuje tam wyjątkowy klimat, dlatego warto dopisać tą atrakcję do swojego planu wycieczki.

4. Sztolnie Kowary Kopalnia Liczyrzepa

Podziemna trasa turystyczna długości około 1200m. Jesteśmy pewni, że przyniesie wam wiele zabawy oraz pozwoli przeżyć coś niezapomnianego. Przecież nikt z nas nie wie jak wygląda życie w podziemiach.

5. Park Bajek

Nie jest to atrakcja bezpośrednio znajdująca się w Kowarach, jednak osoby planujące dłuższy pobyt w tym miejscu na pewno zechcą wybrać się do tego parku. Przyniesie on wiele rozrywki całej rodzinie, szczególnie dzieci będą mogły dowiedzieć się więcej na temat popularnych bajek, ale również skorzystać z różnych atrakcji typu kolejki.

6. Muzeum Sentymentów

Atrakcja, która będzie bardzo przyjemnym przeżyciem dla rodziców, ponieważ pozwoli im cofnąć się do przyszłości i przypomnieć sobie własne dzieciństwo. Jeśli chodzi o dzieci to będą mogły one zobaczyć jak wyglądało życie za czasów ich dziadków.

7. Prywatne Muzeum Konsol Gier Video

Często dzieci nie potrafią sobie wyobrazić tego jak wyglądała elektronika w dawnych czasach. Dzięki wizycie w tym muzeum będą one mogły poszerzyć swoją wiedzę i zobaczyć, że technologia nie zawsze była tak dobrze rozwinięta jak obecnie.

8. Kolorowe Jeziorka

Tu propozycja dla rodzin, które lubią spędzać czas na świeżym powietrzu i podziwiać dary, jakie posiada dla nas nasza polska przyroda. Warto się tam wybrać chociażby ze względu na walory wizualne jakie nam oferuje.

9. Prywatne Muzeum Techniki i Budowli z Klocków

Muzeum, w którym możemy zobaczyć wyjątkowe ekspozycje tworzone z klocków. Dzieci na pewno będą zachwycone możliwościami jakie dają nam klocki, którymi bawią się na co dzień.

10. Dziki Wodospad

Ostatnie miejsce w naszym zestawieniu, które również przyciągnie fanów podziwiania przyrody.

Obserwując atrakcje, które zostały przygotowane przez Kowary dla odwiedzających je turystów możemy stwierdzić, że nawet niewielkie miasta mogą nas zaskoczyć. Szczególnie, gdy chcemy pokazać nowy kawałek świata naszym dzieciom powinniśmy sprawdzać możliwości jakie daje nam kraj, w którym mieszkamy.