Polska

10 Najlepszych Restauracji w Koszalinie 🥘

Koszalin jest miastem, w którym mieszka ponad 100 tysięcy osób. Dzisiaj można podziwiać w Koszalinie piękne zabytki. Zachowały się fragmenty murów obronnych z XIV wieku, świątynie, gotycka kamienica, pałac ślubów… to tylko mały ułamek całości walorów miasta. Na spacer należy się udać do wypełnionego przyrodą Parku Książąt Pomorskich albo do Skansenu Kultury Jamneńskiej, przypominającego o przeszłości tych terenów. Chodząc po mieście da się zauważyć również wiele restauracji, niektóre nawiązują do historii Koszalina, inne skupiają się na nowoczesnej kuchni. Poniżej przedstawiamy listę 10 najlepszych z nich.

1. Gospoda Jamneńska

Ul. Młyńska 37
Tel. 512 000 506

Lokal znajduje się w sąsiedztwie Muzeum Koszalińskiego. Wnętrze udekorowano w tradycyjny, ludowy sposób. Nawiązuje to bezpośrednio do menu restauracji. Zjemy tu specjały kuchni staropolskiej popijając winem polskim lub włoskim.

2. Restauracja „Studnia”

Ul. Adama Mickiewicza 4
Tel. 602 529 729

Menu zawiera tradycyjne oraz wegańskie obiady, ponadto istnieje szeroki wybór alkoholi.

3. Green Pub Sharing Style Restaurant

Ul. Juliana Fałata 11G
Tel. 500 27 9555

W kwestii dań, każdy znajdzie coś dla siebie. Wnętrze jest przytulne i ma to „coś”. Kolejnym atutem, który zazwyczaj występuje w dużych miastach (choć niekoniecznie w Koszalinie), jest wyposażenie łazienki kobiecej w niezbędne akcesoria w razie nagłej potrzeby. Jak zwykle wszystko smakowało wyśmienicie.

4. Restauracja „Minibrowar Kowal”

Ul. Grunwaldzka 1A
Tel. 94 346 09 55

To urocze i atmosferyczne miejsce oferuje wiele przestrzeni, kiedyś organizowane były tu dyskoteki 🙂 Na ścianach wiszą stare fotografie, które tworzą niepowtarzalny klimat. Co do kuchni i dań… Ich smak i wygląd są po prostu nieziemskie! Przepyszne, pięknie podane i pachnące świeżością potrawy to prawdziwa uczta dla podniebienia.

5. Ambasada

Ul. Wańkowicza 82
Tel. 604 092 020

W tym miejscu podawane są głównie dania z kuchni indyjskiej oraz europejskiej. Można obejrzeć tu także mecz albo posłuchać muzyki.

6. Projekt Kuchnia by Rafał Lorenc

Ul. Piłsudskiego 6
Tel. 94 343 46 49

To niezwykle atmosferyczne miejsce zachęca do odwiedzin. Muzyka w tle tworzy przyjemną atmosferę, a ładny wystrój i kącik dla dzieci sprawiają, że czujemy się tu swobodnie. Obsługa jest uprzejma i pomocna. Jedzenie podawane jest na bieżąco i zawsze jest świeże i smaczne. Co ważne, krótka, sezonowa karta to ogromny plus, a dostępne wegańskie dania to świetna opcja dla wegetarian i wegan.

7. Restauracja Hudson

Ul. Połczyńska 18
Tel. 602 502 100

Lokal utrzymany w klimacie westernu to naprawdę świetny pomysł! Wnętrze, ogródek piwny i toalety są bardzo czyste i zadbane. Obsługa jest miła, uśmiechnięta i zgrana, co wpływa na jeszcze lepsze wrażenia z pobytu. Było bardzo smaczne i pięknie podane. Bez wątpienia warto spróbować innych dań, ponieważ ich jakość nie budzi większych zastrzeżeń.

8. NieNaŻarty – Burgery

Ul. Zwycięstwa 186A
Tel. 788 231 752

To miejsce serwuje pyszne burgery o ciekawych kompozycjach. Podczas naszej wizyty mieliśmy okazję spróbować dwóch różnych burgerów: serowego oraz z miodem i malinami. Bezkonkurencyjnie nasze serca skradł burger z miodem i malinami – smakował on po prostu genialnie, łącząc słodkie i słone smaki z dodatkiem pysznego umami z sera pleśniowego.

9. Restauracja Fregata

Ul. Podgrodzie 1a
Tel. 530 530 130

W ofercie zawarte są dobrze znane obiady, a także burgery i pizza.

10. Restauracja „Sushi Moon”

Ul. Biskupa Czesława Domina 9/4
Tel. 519 637 965

W lokalu można zjeść dania pochodzące z kuchni japońskiej. Najważniejsze miejsce zajmuje sushi (nigiri, hosomaki czy futomaki), dostępne są też pierożki.

4.4/5 - (liczba ocen: 25)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *