Polska

10 Najlepszych Atrakcji w Kościelisku dla Dzieci

Kościelisko
źródło: enonim / wikipedia

Kościelisko to położona w województwie małopolskim wieś, która słynie z drewnianego kościoła świętego Kazimierza, ale atrakcji, które czekają na turystów, którzy zapragną tutaj przyjechać, czeka o wiele więcej. Co zatem warto zobaczyć z dziećmi będąc w Kościelisku które znajduje się niedaleko Zakopanego?

1. Dolina Kościeliska

Dolina Kościeliska to druga największa dolina w Tatrach. Podczas przechadzki nią można zachwycić się dziełami natury, takimi jak potoki, krystaliczne skały czy jaskinie. Dosyć długa dolina. Tłoczno może być już w maju, choć wcześnie rano jest jeszcze względnie pusto. Idealna na spacer dla całej rodziny. W dolinie jest też kilka innych rzeczy do zwiedzenia: jaskinie, Smreczyński Staw, schronisko oraz drogi na inne szlaki. Przepiękna i bardzo łatwa trasa do schroniska Ornak. Trasa jest nawet do przejścia z wózkiem dla dzieci. Atrakcją samą w sobie jest biegnący potok przy ścieżce. Przepiękna dolina – nawet zimową porą, choć warto wziąć na buty raczki. Jak dla mnie najpiękniejsza dolina w Tatrach. Uwielbiam tu wracać o każdej porze roku.

Adres: Kościelisko (Zobacz na mapie)

2. Jaskinia Mroźna

Bardzo Dobra atrakcja dla każdego. Dojście z parkingu zajmuje tylko 15 minut, a samo przejście przez jaskinie jeszcze krócej. Super dla dzieci w wieku 6-10lat. Szlak jest oświetlony. Wiedzie wśród formacji skalnych, podziemnych rzek oraz jaskiń pokrytych błyszczącymi naciekami.

Adres: Kiry 26, Kościelisko (Zobacz na mapie)

3. Jaskinia Mylna w Dolinie Kościeliskiej

Jest to jaskinia położona w Dolinie Kościeliskiej w masywie Raptawickiej Turni. To co najmniej 300 metrów trudnej wędrówki, jeśli nie wchodzicie w boczne korytarze. Na miejscu ciasno, błotniście i ciasno. Ale zabawa fantastyczna. Adrenalina buzuje. Odradzam jednak zwiedzanie jeśli nie ma się przyzwoitej kondycji. Wcześniej warto się przygotować: zabrać buty wodoodporne, ponieważ jest trochę czołgania się i chodzenia na czworaka, mały plecak oraz latarkę (najlepiej czołówkę). Z dużym plecakiem może być problem, ponieważ ciężko się przecisnąć w niektórych miejscach.

Adres: Szlak pieszy czerwony, Kościelisko (Zobacz na mapie)

4. Sala Zabaw Fabryka Talentów

Dużo zróżnicowanych zabawek dla dzieci w różnym wieku i zajęć. Dobre rozplanowanie przestrzeni z masą zakamarków i pokoików do sprawdzenia. Dużo foteli i stolików dla rodziców. Zabawki są nowe, estetyczne i jakościowe, a co ciekawe niemal wszystko jest z drewna. Znajdziemy tutaj też basen z kulkami, zjeżdżalnię i trampolinę. Dzieci oczarowane bajkowością tego miejsca. Dzieci nie mogą się tam nudzić.

Adres: Nędzy Kubińca 136, Kościelisko (Zobacz na mapie)

5. Snowdoo Adventure – skutery śnieżne

Ciekawe przeżycie i zabawa. Fantastyczna trasa, mega widoki. Dobra organizacja i profesjonalne podejście instruktora który zrobił wyjątkową atmosferę. Dostosowanie trasy do umiejętności uczestników. Śnieg, duża szybkość i adrenalina to świetne połączenie. Ognisko na koniec przygody.

Adres: Butorów 5, Kościelisko (Zobacz na mapie)

6. Plac zabaw

Posiada darmowy parking gdzie można spokojnie, scenę, siłownie zewnętrzną i główny placyk zabaw. Wielki plac zabaw to idealna atrakcja na świeżym powietrzu, z której warto skorzystać podczas ładnej pogody. Na plac zabaw składają się trzy domki w stylu regionalnym i wielka zjeżdżalnia. Bardzo fajne miejsce. Dzieciaki zadowolone, nie chciały kończyć zabawy. Piękny widok na Giewont. Ten plac zabaw to idealna atrakcja na świeżym powietrzu, z której warto skorzystać podczas ładnej pogody.

Adres: Nędzy Kubińca, Kościelisko (Zobacz na mapie)

7. Centrum Tradycji i Turystyki

Centrum Tradycji i Turystyki to miejsce łączące w sobie muzeum i możliwość aktywnego spędzenia czasu – poza ekspozycjami i regularnie pokazywanymi dziełami sztuki centrum składa się także z siłowni oraz małpiego gaju dla dzieci, poza tym organizowane są różnego rodzaju warsztaty dla najmłodszych.

Adres: Nędzy Kubińca 136, Kościelisko (Zobacz na mapie)

8. Psie zaprzęgi – Wataha Tatry

Urokliwe miejsce z możliwością spotkania watahy psów husky. Przewodnik opowiada o zwierzętach i prezentuje każdego z kilkunastu psów. Znajdziemy czas na przejażdżkę saniami  oraz aby poprzytulać psy, które są przyjacielskie. Fajna impreza. Dobrze zorganizowana. Miło spędzony czas. Dorośli mogą również dowiedzieć się kilku ciekawostek na temat tych psiaków.

Adres: (Zobacz na mapie)

9. Trasy biegowe na Chotarzu

Trasy biegowe na Chotarzu to kilometry tras dla osób uprawiających aktywność fizyczną na biegówkach, które zostały specjalnie do nich dostosowane. Warto nawet dla osób, które nigdy wcześniej nie jeździły na nartach. Są tutaj różne trasy, co do trudności oraz długości. Wspólny rodzinny relaks. Blisko znajduje się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz płatny parking.

Adres: (Zobacz na mapie)

10. Nędzówka-Chochołów

Kościelisko to miejsce startu czerwonego szlaku będący częścią szlaku pieszego Nędzówka-Chochołów.

Adres: (Zobacz na mapie)

Czytaj dalej: Najlepsze atrakcje w Kościelisku