10 Zaskakujących Atrakcji w Kościelisku dla Dzieci

Kościelisko
źródło: enonim / wikipedia

Kościelisko to położona w województwie małopolskim wieś, która słynie z drewnianego kościoła świętego Kazimierza, ale atrakcji, które czekają na turystów, którzy zapragną tutaj przyjechać, czeka o wiele więcej.

1. Dolina Kościeliska

Dolina Kościeliska to druga największa dolina w Tatrach. Podczas przechadzki nią można zachwycić się dziełami natury, takimi jak potoki, krystaliczne skały czy jaskinie.

2. Wyciąg Pod Butorowym

Wyciąg Pod Butorowym to sztucznie naśnieżana trasa o długości około 250 metrów, na której zjazd jest możliwy przez cały rok. Dla gości przygotowane są tu wypożyczalnia i serwis sprzętu oraz strefa gastronomiczna. Na miejscu można skorzystać z usług doświadczonych instruktorów.

3. Psi zaprzęg

Psi zaprzęg to atrakcja, z której można skorzystać na długim lub krótkim dystansie. Istnieje również możliwość nauki powożenia takim zaprzęgiem. Dla posiadaczy karty lub aplikacji Karta Tatrzańska przewidziana jest zniżka.

4. Wielki plac zabaw

Wielki plac zabaw to idealna atrakcja na świeżym powietrzu, z której warto skorzystać podczas ładnej pogody. Na plac zabaw składają się trzy domki w stylu regionalnym i wielka zjeżdżalnia, zaś obok niego mieści się plenerowa siłownia.

5. Hala Stoły

Hala Stoły to wysokogórska, pasterka hala, która obejmuje powierzchnię 36,5 hektara. Można zobaczyć tu trzy najlepiej zachowane w Tatrach szałasy o niskich zrębach, z charakterystycznymi dachami i wiaternicami, które chroniły przed silnymi wichurami.

6. Centrum Tradycji i Turystyki

Centrum Tradycji i Turystyki to miejsce łączące w sobie muzeum i możliwość aktywnego spędzenia czasu – poza ekspozycjami i regularnie pokazywanymi dziełami sztuki centrum składa się także z siłowni oraz małpiego gaju dla dzieci, poza tym organizowane są różnego rodzaju warsztaty dla najmłodszych.

7. Wyciąg Salamandra

Wyciąg Salamandra to dwa krótkie i płaskie stoki – 200 oraz 400 metrów – z których korzystać mogą początkujący narciarze. Wyciąg oferuje usługi szkółki narciarskiej, wypożyczalni sprzętu oraz baru typu fast-food.

8. Trasy biegowe na Chotarzu

Trasy biegowe na Chotarzu to kilometry tras dla osób uprawiających aktywność fizyczną na biegówkach, które zostały specjalnie do nich dostosowane.

9. Ośrodek Biathlonowy Kościelisko-Kiry

Ośrodek Biathlonowy Kościelisko-Kiry to trzykilometrowa pętla, na której niegdyś odbywały się zimowe zawody w tej dyscyplinie. Obecnie obiekt jest rozbudowany, a jego funkcja ulega zmianie.

10. Kościelisko

Kościelisko to miejsce startu czerwonego szlaku będący częścią szlaku pieszego Nędzówka-Chochołów.

4.1/5 - (liczba ocen: 7)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.