Polska

10 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci we Fromborku i okolicach

Widok na Frombork

Frombork jest to miasto położone w województwie warmińsko-mazurskim. Jest to ciche i malutkie miasteczko, lecz ma ono bardzo dużo atrakcji do zaproponowania zwiedzającemu. Zatem, co powinniśmy zobaczyć w Fromborku?

1. Katedra we Fromborku

Jest to najstarsza katedra na Wzgórzu. Jest to Bazylika Archikatedralna pw. Wniebowzięcia NMP i św. Andrzeja Apostoła. Jest to niezwykle ciekawe miejsce i godne zobaczenia i dla najmłodszych i dla starszych zwiedzających, najlepiej jest to miejsce zwiedzać z przewodnikiem, ponieważ możemy dowiedzieć się wtedy mnóstwa bardzo przydatnych informacji, które są ciekawe i z pewnością wciągną nas w dalsze poznanie historii tego miejsca. Jest to bardzo licznie odwiedzane miejsce na mapie polski, dzieje się tak za sprawą tego, że organizowane są do tego miejsca liczne wycieczki szkolne, w roku szkolnym, a w wakacje oblegana jest przez turystów.

2. Krynica Morska-plaża

Jeżeli Ty i Twoja rodzina jesteście miłośnikami ciepłego pisku i szumu fal, plaża w Krynicy Morskiej, będzie idealnym miejscem dla Ciebie. Przede wszystkim będzie miejscem gdzie Ty i Twoja rodzina będzie mogła się zrelaksować i odpocząć, a przede wszystkim Twoje pociechy. Które dziecko nie kocha wody oraz ciepłego piasku. Krynica Morska jest położona nie całe 10 km od Fromborku, dlatego też bez przeszkód dostaniesz się tam w szybki sposób.

3. Wieża Dzwonna Katedry

Każdy mały człowiek uwielbia obserwować z góry ludzi oraz otaczający go świat, dlatego może się tak stać gdy zabierzemy nasze dziecko na Wieżę Dzwonną Katedry we Fromborku. Możemy się tam dostać za pomocą schodów, a następnie wraz z rodziną podziwiać niezwykle piękną panoramę miasta. Jest to zdecydowanie jedna z największych atrakcji, które może zaoferować nam miasto Frombork.

4. Festiwal Muzyki Organowej

We Fromborku odbywa się słynny festiwal muzyki organowej, jest to wydarzenie, na które zjeżdżają się najsłynniejsi wirtuozi właśnie tej muzyki. Jeżeli Ty i Twoja rodzina, a w zasadzie najmłodsi uwielbiacie tego typu rozrywkę, będzie to dla was miejsce wręcz idealne. Niezwykłość brzmienia organów, oraz szlachetność sprawi, że w szybki sposób zarazisz swoje dzieci muzyką. Co późnej może procentować na kolejne lata i rozwój Twojego dziecka.

5. Planetarium

W Wieży Radziejowskiego znajduje się planetarium oraz Park Astronomiczny. Jest ono wyposażone w najnowszy sprzęt umożliwiający nam podziwianie planet. Ceny biletów wahają się tam od 6-10 złotych, lecz jest to tak szczególne miejsce, że musi zobaczyć je każdy kto stacjonuje we Fromborku. Mali odkrywcy będą szczególnie zachwyceni niesamowita perspektywą podziwiania planet i gwiazd. Będzie to zdecydowanie niesamowite przeżycie dla najmłodszych.

6. Grób Mikołaja Kopernika

We Fromborku możemy podziwiać grób Mikołaja Kopernika, który został poprawnie zidentyfikowany w 2010 roku. Zdecydowanie każde dziecko wie kim był Mikołaj Kopernik, dlatego też powinno wiedzieć gdzie on spoczywa. Domniemany grób Mikołaja Kopernika możemy ujrzeć przy wejściu przez południową kuchtę, przez przeszkloną część posadzki widać trumnę oraz podobiznę Mikołaja Kopernika. Obok umieszczony jest pomnik wykonany z czarnego kamienia i poświęcony astronomowi.

7. Odkryty basen

Jeżeli jesteś wraz ze swoją rodziną miłośnikiem sportów wodnych i pływania, idealnym miejscem dla was będzie odkryty basen w Fromborku. To miejsce wręcz idealne odetchnięcia po całotygodniowym stresie i wysiłku. W tym miejscu zarówno Ty jak i Twoje pociechy będą mogły odpocząć i spędzić czas w aktywny sposób.

8. Camping

Jesteście miłośnikami Campingów i wypadów na łono natury, Camping Frombork, będzie dla was miejscem jedynym w swoim rodzaju do tego typu relaksu. Świetne pole Campingowe zapewni wam bezpieczeństwo oraz swobodę w pędzaniu wolnego czasu właśnie w ten sposób. Na terenie Campingu znajduje się bar gdzie możecie bardzo dobrze zjeść lub napić się gorącej kawy czy herbaty. Jest to świetne miejsce dla rodzin z dziećmi, gdyż będziecie mieć pewność, że wasze pociechy są bezpieczne na tym polu Campingowym.

9. Wieża Wodna

Jest to zabytkowa wieża ciśnień, która pochodzi z XVI wieku. Jest ona wpisana do zabytków nieruchomych Fromborka. Co roku odwiedza wielu turystów, którzy są zachwyceni niesamowitym wyglądem wieży. Jest ona świetną atrakcją by pokazać ją najmłodszym. Z pewnością zapadnie im w pamięć, tym bardziej, że jest to miejsce godne polecenia.

10. Muzeum Historii Medycyny

Jest to muzeum, poświęcone medycynie i farmacji. Możemy w nim podziwiać sprzęty, które używane były w poprzednich latach oraz wszystko co związane jest z medycyną i farmacją. Jest to bez dwóch zdań miejsce, do którego powinniśmy zabrać nasze dzieci i pokazać jak leczono dawniej.