Polska

10 Najlepszych Klubów Studenckich w Warszawie

ludzie na imprezie

Warszawa to bez wątpienia miasto, które jest w stanie zapewnić moc wrażeń bez względu na indywidualne preferencje. Stanowi najważniejszy ośrodek kultury w Polsce, a jako miasto stołeczne może poszczycić się także niezwykle urozmaiconą ofertą turystyczną.

Nie należy również zapominać o tym, że Warszawa jest największym w Polsce ośrodkiem akademickim. Na terenie miasta znajduje się ponad osiemdziesiąt uczelni wyższych. Oczywistym jest, że w takiej sytuacji miasto musiało zadbać o miejsca, w których studenci z różnych zakątków świata będą mogli zrelaksować się przy akompaniamencie świetnej muzyki.

W Warszawie znajduje się sporo miejsc, które cieszą się szczególnym uznaniem studentów, a także wiele klubów stricte studenckich. Które z nich warto odwiedzić? Oto kilka wybranych propozycji.

1. Klub Studencki Amplitron

Klub Studencki Amplitron znajduje się przy ulicy Nowowiejskiej 15/19, pokój. 46. Nie ulega żadnym wątpliwościom, że to miejsce jedyne w swoim rodzaju, do którego tłumnie przybywają warszawscy studenci. Jest urządzony w nowoczesnym stylu. Goście mają do dyspozycji salą bilardową, a także rewelacyjnie zaopatrzony bar z przemiłą obsługą. Największym jednak atutem tego miejsca jest muzyka grana na żywo. Gospodarze tego miejsca bardzo chętnie inicjują różnorodne wydarzenia, w tym imprezy tematyczne. Sporym zainteresowaniem cieszą się wieczory gier RPG, wieczory z planszówkami czy pokazy ognia. To miejsce, które zachwyca pozytywną i przyjazną atmosferą. Każdy gość jest tutaj mile widziany i z pewnością każdy z nich będzie chciał powracać w to miejsce.

2. Hybrydy Club

Hybrydy Club to kolejna przestrzeń, która stała się dla studentów prawdziwą oazą wolności i centrum niezapomnianej zabawy. Lokal mieści się przy ulicy Złotej 7/9. Bezustannie odbywają się tutaj koncerty mniej lub bardziej znanych muzyków i kapel muzycznych. Muzyka na żywo jest mocną stroną tego miejsca. Goście mają do dyspozycji sporą przestrzeń, w tym obszerny parkiet, który w weekendy wypelniony jest niemal po brzegi. Warto dodać, że miejsce prosperuje z niewielkimi przerwami od lat pięćdziesiątych. Od samego początku przyciągał młodych kreatywnych ludzi i nic dziwnego w tym, że szybko stał się przystanią dla twórców z różnych dziedzin sztuki. W dni, kiedy nie odbywają się tutaj koncerty, za oprawę muzyczną odpowiada doświadczony DJ.

3. Klub Medyka

Klub Medyka znajduje się przy ulicy Wojciecha Oczki 1A. Na dosyć dużej przestrzeni znajduje się zarówno świetnie zaaranżowana przestrzeń barowa z drewnianymi ławami, jak i solidny parkiet. I w tym przypadku mamy do czynienia z jednym z najstarszych klubów studenckich w całej Warszawie. Regularnie odbywają się tutaj wieczory tematyczne. Do popularnych wydarzeń należy zaliczyć karaoke, aczkolwiek warto wspomnieć również koncerty z muzyką graną na żywo. W lokalu panuje luźna i przyjazna atmosfera. Niezaprzeczalnym atutem tego miejsca są również niskie ceny, które należą do rzadkości w stolicy. Gospodarze postanowili jednak uwzględnić stan portfela przeciętnego studenta, dlatego Medyk to klub na każdą kieszeń.

4. Pub Student

Pub Student znajduje się przy ulicy Ludwika Waryńskiego 12. To lubiane miejsce spotkań młodej klienteli, która pragnie oderwać się od bieżących spraw i zanurzyć w świetnej zabawie. Lokal sprzyja spotkaniom towarzyskim. Goście mają do dyspozycji świetną ofertę kulinarną i bardzo dobrze wyposażony bar. W pubie regularnie odbywają się wieczory karaoke, ale i transmisje najważniejszych sportowych wydarzeń. Panuje tutaj przyjemna atmosfera, co po trosze  zawdzięczamy kameralnemu oświetleniu i w dużej mierze przemiłej obsłudze.

5. Dziekanat 161 Klubokawiarnia

Dziekanat 161 Klubokawiarnia mieści się przy ulicy Nowoursynowskej 161L. Lokal został urządzony w nowoczesnym stylu. Na obszernej powierzchni znajduje się przestrzeń barowa, a także wygodne kanapy i loże dla gości. W bocznej części sali znajduje się bar, w któym będzie można zamówić świetnie przygotowane drinki. Nie należy zapominać, że Dziekanat 161 oferuje również smaczne dania w bardzo przystępnych cenach. Kameralna atmosfera sprzyja spotkaniom w gronie bliskich znajomych i spotkaniom we dwoje. Nie ulega żadnym wątpliwościom, że jest to lokal, do którego warto zajrzeć zarówno w ciągu dnia, jak i po zmroku w piątkowy lub sobotni wieczór. Przemiła obsługa zawsze staje na wysokości zadania. To również świetne miejsce do poznania nowych ludzi.

6. Tygmont Live Club

Tygmont Live Club nie jest klubem stricte studenckim, ale z pewnością jest miejscem, w którym można spotkać studentów z całej Warszawy. To niezwykle nowoczesny klub, w którym zadbano o najwyższe standardy. Nic dziwnego zatem w tym, że w weekendowe wieczory przed klubem zbierają się kolejki młodych ludzi, którzy pragną bawić się właśnie w tym miejscu. Zachwyca unikatowym wystrojem oraz przestronnością. Warto dodać, że bardzo często odbywają się tutaj imprezy w stylu lat osiemdziesiątych czy siedemdziesiątych. DJ-e dbają jednak o pewnego rodzaju różnorodność, by usatysfakcjonować również gości o innych gustach muzycznych. Goście mają do dyspozycji fantastycznie zaopatrzony bar oraz przesympatyczną obsługę, która chętnie podzieli się swoimi autorskimi pomysłami na spektakularne drinki. Przez wiele lat w tym miejscu prosperował przede wszystkim klub jazzowy. Obecnie jest to miejsce spotkań młodych ludzi, którzy pragną bawić się do różnorodnej muzyki.

7. Klub Stodoła

Nie ulega żadnym wątpliwościom, że Stodoła to jeden z najbardziej kultowych klubów studenckich, który na stałe zapisał się w historii całej Warszawy. To miejsce, w którym regularnie odbywają się koncerty zarówno polskich wykonawców, jak i wykonawców z innych zakątków świata. Od samego początku gospodarzom przyświecała idea stworzenia idealnej przestrzeni dla młodych ludzi, którzy potrzebują miejsca na oderwanie się od codziennych trosk. Trzeba powiedzieć, że ta misja jest od lat realizowana z powodzeniem. Dla wielu mieszkańców Warszawy to właśnie Stodoła jest synonimem studenckiego życia nocnego. Nie sposób zliczyć ilości imprez, które odbyły się w tym miejscu na przestrzeni lat. Jest to bez wątpienia kultowe miejsce, które warto odwiedzić, będąc w Warszawie.

8. Hydrozagadka

Hydrozagadka znajduje się przy ulicy 11 Listopada 22. To miejsce, w którym odbywają się niezapomniane imprezy. Nic zatem dziwnego w tym, że dla wielu młodych mieszkańców Warszawy Hydrozagadka jest absolutnie obowiązkową pozycją na udany weekendowy wieczór. Lokal cieszy się ogromną popularnością oraz mianem jednej z najważniejszych przestrzeni kulturalno-artystycznych w całej Warszawie. Regularnie odbywają się tutaj muzyczno-taneczne imprezy, podczas których za oprawę muzyczną odpowiadają DJ-e. Nie należy jednak zapominać, że w tym miejscu bardzo często odbywają się również koncerty. Na przestrzeni lat Hydrozagadka gościła artystów z różnych zakątków świata. To bez wątpienia miejsce, które warto odwiedzić. Panuje tutaj beztroska atmosfera wolności, a przemiła obsługa z pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającej klienteli.