Polska

9 Najlepszych Klubów MMA w Poznaniu

zawodnik mma

MMA to mieszane sztuki walki. Są bardzo popularne. Nie brakuje chętnych osób do tego, aby rozpocząć treningi. Niezależnie od tego, na jakim aktualnie etapie życia są. Mowa tu nie tylko o dzieciach, które mają po kilka lat. O treningach myślą także dorośli, którzy na co dzień chodzą do pracy, na głowie mają ogromną ilość obowiązków i myślą o tym, aby znaleźć dla siebie aktywne zajęcie. MMA stanie się dla nich doskonałą propozycją. Tym bardziej że nie brakuje takich treningów, gdzie faktycznie można się zapisać. Gdzie takie kluby można znaleźć w Poznaniu?

1. MMA Devil / Luta Livre Polonia

Porządny i solidny trening – chyba tak w skrócie można opisać ten klub. Jeżeli ktoś liczy na taryfę ulgową, to może być pewny tego, że w tym klubie sportowym na pewno jej nie otrzyma. Jednak to jest klub, który szkoli z zakresu MMA, Luta Livre, BJJ, zapasów, boksu, kickboxingu, tajskiego boksu. Skoro ktoś chce zapoznać się ze sztukami walki, to już od samego początku powinien angażować się w zajęcia. Trenerzy z tego klubu kładą na to bardzo mocny nacisk.

Adres: 28 Czerwca 1956 r. 222, Poznań

2. Czerwony Smok

Klub, który może pochwalić się ponad 20-letnią tradycją. Tyle lat istnienia na rynku jest chyba najlepszym dowodem na to, że można tu trenować i czegoś faktycznie się nauczyć. Nie brakuje tu osób, które mogą pochwalić się przynajmniej kilkuletnim okresem trenowania. Czerwony Smok nie zamyka się na nikogo. Wręcz przeciwnie. Jeżeli tylko ktoś ma ochotę, to może przyjechać blisko poznańskiej Malty, aby móc zapisać się na treningi właśnie w tym klubie.

Adres: Jana Pawła II 7, Poznań

3. Kohorta

Jeden z najsłynniejszych klubów sportowych w Poznaniu. Właściwie to można powiedzieć, że są też takie osoby, które o Kohorcie słyszały mieszkając nawet w innych miastach. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ jest to kolejne miejsce, jakie może pochwalić się kilkuletnią obecnością na rynku. Kohorta to klub, gdzie nie tylko można trenować. Dzięki nim można wziąć również udział w różnego rodzaju zawodach. Zawodnicy tego klubu nie raz i nie dwa przywozili już medale i puchary z takich wydarzeń.

Adres: osiedle Lecha 43, Poznań

4. MMA Poznań Panteon Mistrzów

Miejsce, gdzie można spotkać prawdziwych mistrzów. Trenerzy to osoby, którzy od wielu lat samodzielnie trenują i teraz starają się robić wszystko, aby odpowiednią wiedzę móc przekazać swoim podopiecznym. W tym klubie można zapisać się na następujące zajęcia: MMA, Brazylijskiego Jiu-jitsu (BJJ), Judo, zapasy, samoobrona, grappling, boks, kickboxing. Warto również zauważyć to, że istnieje możliwość zapisania na zajęcia grupowe, ale także indywidualne.

Adres: Jarochowskiego 62, Poznań

5. Klub Sportowy Gameness Team Poznań

Nowoczesny klub, który ogromną uwagę przykłada do tego, aby kolejne osoby mogły się w prawidłowy sposób rozwijać. Tym bardziej że na miejscu można znaleźć osobną salę, która dedykowana jest do treningu motorycznego. Jednak najważniejsza jest centralna sala, której powierzchnia wynosi 170m2. W ofercie można znaleźć następujące zajęci:a BJJ KIDS 5-8 lat BJJ KIDS 9-13 lat BJJ dla kobiet BJJ początkujący BJJ zaawansowani MMA Kickboxing.

Adres: Żmigrodzka 41, Poznań

6. Pretorium

Już sama nazwa budzić może grozę. Jednak nikt nie musi obawiać się tego, że spotka się tu z niemiłym przyjęciem. Wręcz przeciwnie. Można poczuć się tu naprawdę klimatycznie, a trenerzy zawsze robią wszystko, aby nikt nie chciał uciec z treningów. Pretorium, od początku swojego istnienia, mogło pochwalić się kilkoma siedzibami. Teraz jednak można odnaleźć ich na poznańskim Grunwaldzie. To właśnie tam znajdują się nowocześnie przygotowane sale, gdzie można poznawać tajniki różnych sztuk walki.

Adres: Ognik 20, Poznań

7. KOKA SPORT

Prawdziwy klub sportowy organizujący zajęcia różnego typu. Można przede wszystkim podzielić je na te, które dedykowane są dla osób dorosłych, ale także dla dzieci. Zajęcia podzielone są zaawansowane oraz od podstaw. Warto zorientować się, kiedy będą organizowane nowe grupy, jeżeli ktoś chciałby dołączyć do jednej z nich.

Adres: Kajki 14, Poznań

8. Samolewski Gym. Samolewski G.

Zawodnicy, którzy związani są z tym klubem już od wielu lat przyznają, że tutejsi trenerzy bardzo mocno zwracają uwagę na technikę. Trzeba przyznać, że jest to bardzo ważna rzecz, ponieważ dzięki temu można mieć pewność, że ewentualne błędy zostaną wyeliminowane. Technika to podstawa, dzięki czemu w poszczególnych sztukach walki będzie można być jeszcze lepszym. Mały, kameralny klub, który zawsze nastawiony jest przyjaźnie.

Adres: osiedle Przyjaźni 132C, Poznań

9. Checkmat Poznań – BJJ

Skoro nie brakuje osób, które twierdzą, że jest to najlepszy klub, to chyba warto posłuchać ich opinii. W końcu chodzi o to, aby móc trenować pod okiem profesjonalnych trenerów, którzy będą w stanie poświęcić swoim zawodnikom odpowiednią ilość uwagi i cierpliwości. Tym bardziej że można tu dodatkowo liczyć na wspaniała atmosferę. Treningi w takim miejscu sprawiać będą wszystkim osobom prawdziwą przyjemność.

Adres: Kajki 14, Poznań